Neetatiniams aplinkos apsaugos inspektoriams siūloma suteikti geresnes socialines garantijas (0)

Vilniaus RAAD'o nuotr.

Vilniaus RAAD’o nuotr.

Sausio 15 d. Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos siūlymams pagerinti neetatinių aplinkos apsaugos inspektorių socialines garantijas bei sutiko, kad aplinkosaugininkų tarnybiniams automobiliams būtų taikoma išimtis dėl privalomo žymėjimo.

Aplinkos ministerija siūlo padidinti neetatiniam aplinkos apsaugos inspektoriui valstybės išmokamą vienkartinę pašalpą, jeigu atliekant neetatinio aplinkos apsaugos inspektoriaus funkcijas jam buvo sutrikdyta sveikata ir dėl šio sutrikdymo nustatytas nedarbingumas.

Anksčiau už įvairų nedarbingumo lygį buvo išmokama nuo 30 iki 50 MGL (3900 – 6500 Lt) dydžio suma. Ministerijos siūlymu, dabar išmokos padidintos nuo 120 iki 250 bazinių socialinių išmokų dydžio (15600 – 32500 Lt).

Neetatiniam aplinkos apsaugos inspektoriui žuvus atliekant savo funkcijas, jo šeimos nariams (sutuoktiniui, nepilnamečiams vaikams (įvaikiams), vaikams, gimusiems po žuvusiojo mirties) ir nedarbingiems asmenims, kurie buvo žuvusiojo išlaikomi ar jo žuvimo dieną turėjo teisę gauti jo išlaikymą, išmokama lygiomis dalimis 500 bazinių socialinių išmokų dydžio vienkartinė pašalpa (65000 Lt). Anksčiau ši suma siekė penkiskart mažiau – 13000 litų.

Vyriausybė taip pat pritarė siūlymui suteikti išimtį aplinkos apsaugos inspektorių tarnybinio automobilio žymėjimui. Anksčiau automobiliai privalėjo būti pažymėti užrašais ir logotipais, tačiau tai sukeldavo keblumų vykdant kontrolės funkcijas, kuomet pažeidėjai spėdavo pamatyti pareigūnus ir pabėgti arba paslėpti nusikalstamos veiklos požymius.

Šiuo metu Aplinkos ministerija vykdo projektą, po kurio visi tarnybiniai inspektorių automobiliai bus „apginkluoti“ GPS/GSM  įranga. Taip bus užtikrinta ir tarnybinių automobilių naudojimo kontrolė nepriklausomai nuo to, ar jie bus apžymėti įstaigos pavadinimu ir logotipu, ar ne.

Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės metodai, būdai, ypatingai gyvosios gamtos apsaugos srityje iš esmės skiriasi nuo kitų kontrolę vykdančių institucijų pareigūnų darbo specifikos. Pavyzdžiui, pareigūnui atvykti ir patikrinti vandens telkinį, prie kurio galima privažiuoti tik per gyvenvietę, nepastebėtam nėra galimybių, jei jis vyksta su pažymėtu tarnybiniu automobiliu. Tokiu atveju pažeidėjai ryšio priemonėmis gali būti informuoti apie pareigūnų atvykimą, taigi užtenka kelių minučių, kad pažeidimas būtų paslėptas ir išvengta atsakomybės.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė