Kviečia žiemos stovykla skirta baltų kultūros pažinimui (62)

Žiemos stovykla

Žiemos stovykla

Lietuvos jaunimo ramuva kartu su gyvosios istorijos klubu „Leitgiris“ vasario 21-23 dienomis organizuoja Žiemos stovyklą moksleiviams ir jaunimui, kurioje laukia nepamirštami nuotykiai ir galimybė prisiliesti prie protėvių gyvenimo būdo atminimo bei žiemiškos Lietuvos gamtos. Žiemos stovykloje jaunimo lauks gyvenimo darnoje su gamta pamokos ir istorijos įdomybių pažinimas.

Kuo Žiemos stovykla bus kitokia nei vasaros?

Visų pirma, žinoma, šalčiu. Stovyklos organizatoriai tikisi, kad žiema jau bus atkeliavusi ir į Lietuvą. Žiema – ypatingas metas. Rudenį apmirusi gamta vasario mėnesį dar nebūna atgijusi naujam klestinčiam gamtos gyvenimui, todėl dar galima užmegzti artimą ryšį su protėvių Vėlėmis, įsiklausyti į atšiaurios lietuviškos žiemos garsus ir atrasti savyje jėgų suderėti su gamtos dėsniais.

Stovyklos metu dalyviai bus supažindinti su gyvenimo natūralioje gamtoje ypatumais, išmoks prisitaikyti prie šalčio ir padedami bendražygių įveikti sunkumus. Tai – ne tik smagus laiko praleidimas, bet ir asmenybės tobulėjimas, tvirtų savybių, kuriomis pasižymėjo mūsų protėviai baltai, atradimas ir atgaivinimas savyje.

Vasaros stovyklos metu daug mokomasi, ilsimas, laikas išnaudojamas labiau protinei veiklai, meditacijai. To netrūks ir Žiemos stovykloje, tačiau ji išsiskirs intensyvia ir turininga programa, fiziniais išbandymais – laukia gyvosios istorijos klubo „Leitgiris“ senovės baltų karybos žaidimai ir pamokos, naktinis žygis, mankštos.

Dvasiai stiprinti jaunimas rinksis šventykloje, kur prie aukuro ugnies mokysis senovinių giesmių, aukojimo ritualų, susipažins su baltų mitologija, išmintimi, naktinio žygio metu išmoks atpažinti žvaigždynus ir orientuotis naktiniame danguje. Stovyklos metu skambės kanklių muzika, bus sekamos senosios lietuvių liaudies pasakos ir sakmės.

Stovykla vyks tik vieną savaitgalį, todėl programa bus intensyvi, tačiau ne mažiau turininga. Dalis veiklos vyks ne tik dieną, bet ir naktį.

Kas gali dalyvauti stovykloje?

Žiemos stovykla bus skirta jaunimui, todėl joje bus laukiami moksleiviai nuo 14 iki 18 metų, taip pat abiturientai, norintys pailsėti nuo intensyvaus ruošimosi egzaminams ir pasigilinti į protėvių išmintį ir gyvenseną.

Stovykla vyks Dvarčiškių kaimo etnografinėse sodyboje, netoli Sarių. Jaunimas kelionę pradės traukiniu, o iki stovyklavietės juos palydės ypatingi žvalgai. Vos išlipus iš traukinio jaunuolių laukia vakaro kelionė mišku, nuo kurios ir prasidės protėvių gyvenimo misterija. Keliauninkų, keliaujančių naktimis, gali tykoti įvairūs pavojai – laukiniai žvėrys, pakelės plėšikai ar net kryžiuočiai. Todėl stovyklon susiruošę moksleiviai turi pasiryžti visą savaitgalį praleisti stiprinant dvasią ir pasitikėjimą savo jėgomis, mokantis pasitikėti bendražygiais ir Dievais.

Kokia bus stovyklos programa?

Į stovyklą atvykstama jau penktadienio vakarą, kur lauks suneštinė vakarienė, stovyklos atidarymas ir dievų pagerbimo apeiga. Penktadienio vakarą stovyklautojų lauks jaukus susikaupimas prie aukuro ugnies klausantis senųjų sakmių ir dainų, susipažinimas su bendražygiais.

Ankstyvą šeštadienio rytą pradėsime nuo mankštos ir pusryčių. Po pusryčių bus galima išmokti senovinių amatų arba dalyvauti sportiniuose žaidimuose, kurių metu bus mokomasi ginti Tėvynę ir tikėjimą nuo kryžiuočių ordino antpuolių, su gyvosios istorijos klubu „Leitgiris“. Stovyklautojai galės susipažinti su mezgimo adata, juostų vijimo, deglų gaminimo amatais.

Likusį laiką iki pietų praleisime ruošdamiesi ypatingam žygiui per mišką – gaminsime senovinius deglus (ne, tikrai ne tuos, į kuriuos reikia pilti degųjį skystį).

Kol didysis bendruomenės katilas virs, mokysimės lietuvių liaudies karinių dainų ir sutartinių, kurios ne tik pakelia dvasią žygio metu, bet ir pagerbia protėvius, kritusios už šią šalį. Žygio metu bus aplankyti senieji pilkapynai, pagerbti protėviai.

Po žygio grįšime į šventyklą, kur kalbėsimės apie mūsų protėvių tikėjimus, papročius, mitus, dainuosime senąsias dainas ir aukosime Dievams. Vakarą leisime draugų ir bendražygių apsuptyje. Sekmadienį keliausime atgal į traukinį, o iki 14.30 val. jau būsime grįžę į įprastą ir kasdienį gyvenimą…

Informacija stovyklos dalyviams:

Stovyklos kaina: 35 Lt (į kainą įskaičiuota kelionė traukiniu, kuri į vieną pusę kainuoja 12 Lt. ir maitinimas).

Nakvynė: etnografinėje sodyboje Dvarčiškių kaime.

Ką veiksime stovyklos metu:
1. Mokysimės senųjų amatų (mezgimas adata, senovinių deglų gamyba, juostų pynimas ir kita)
2. Mokysimės dainų
3. Stebėsime žvaigždes
4. Dalyvausime karinių žaidimų užsiėmime su GIK „Leitgiris“
5. Žygiuosime naktiniame žygyje
6. Susipažinsime su baltų religija ir mitologija
7. Seksime pasakas

Ką reikia turėti:
1. Raštišką tėvų sutikimą laisva forma, kur būtų nurodytas bent vieno tėvų tel. nr.
2. Užkandžių (penktadienio vakarienė – suneštinės vaišės)
3. Šiltų drabužių, bent dvi poras batų (būtų gerai turėti bent jau sausus batus, su kuriais galima persiauti troboje)
4. Miegmaišį ir kilimėlį
5. Higienos reikmenis
6. Dubenį, puodelį ir šaukštą.
7. Medikamentus, jei juos vartojate

Kaip keliausime:
Vasario 21 dieną (penktadienį) 18.00 tinkamės Vilniaus traukinių stotyje netoli pagrindinio įėjimo. Važiuosime traukiniu maršrutu Vilnius – Žeimena, kelionė į vieną pusę kainuoja 12 litų. Keliautojus palydės LJR nariai Miglė ir Vaidas.Sekmadienio rytą Miglė ir Vaidas palydės Jus iki traukinių stotelės. Traukinys į Vilnių atvyksta 14.35 val.

Kaip užsiregistruoti?
Rašykite el. paštu jaunimas@romuva.lt iki vasario 9 dienos.
(registruodamiesi nurodykite savo vardą, pavardę, gimimo datą, telefono numerį, miestą).

Žiemos stovykla

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Religija, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė