VRK toliau svarstė referendumui surengti surinktų piliečių parašų likimą (tiesioginė transliacija) (21)

Alask.lt nuotr.

Alask.lt nuotr.

Sausio 14 d. į posėdį susirinkusi Vyriausiosios rinkimų komisija (VRK) eilinį kartą svarstė iniciatyvinės grupės „Tautos valia“ privalomajam referendumui skelbti surinktų piliečių parašų likimą.

Šios dienos posėdyje buvo sprendžiamas dalies referendumo iniciatyvinei grupei tikslinti paskirtų parašų likimas. Buvo sprendžiamas 5 254-ių piliečių įrašų likimas, kurių komisija  šiol taip ir neperdavė tikslinti referendumo iniciatyvinei grupei motyvuojant tuo, kad VRK pati yra pajėgi juos patikslinti.

Tokiu būdu iniciatyvinei grupei tikslinti buvo perduota tik 4 114 parašų iš viso 10 481 tikslinamųjų kiekio.

Šių metų sausio 7 d. VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas po susitikimo su Seimo pirmininke Loreta Graužiniene šių metų sausio 7 d. pareiškė, kad VRK po tikslinimų su gyventojų registru ketina pripažinti apie 5 000 parašų tinkamais.

„5254 įrašus, po duomenų sutikslinimo su gyventojų registru, kadangi tų asmenų nurodyto asmens dokumento numeris atitinka gimimo datą, vardą, mes pripažįstam, kad esminių trūkumų nėra, ir tuos įrašus vertėtų pripažinti. Komisijos sprendimo formalaus nėra, bet darbo grupė linkusi manyt, kad tuos 5 tūkst. pripažint“, – po susitikimo su Seimo pirmininke Loreta Graužinienę sausio 7 d. buvo sakęs Z.Vaigauskas.

Tačiau šiandien dienos posėdyje VRK nusprendė kitaip. 10-čiai VRK narių balsavus – už, 3 – prieš ir 3 susilaikius buvo nuspręsta tinkamais pripažinti tik 2 249 įrašus, o likusius perduoti tikslinti iniciatyvinei grupei, tikslinimui skirtą 15-os dienų terminą šiems papildomiems parašams  skaičiuojant nuo sausio 14 d.

VRK pirmininkas Z.Vaigauskas laikėsi nuomonės, kad reiktų įskaityti visus VRK tikslintus apie 5 000 įrašų, tad balsavo prieš tokį komisijos sprendimą, o komisijai nusprendus kitaip, žadėjo parašyti savo atskirąją nuomonę. Tokiu būdu VRK pasiekė savo – dar kartą sutrikdė iniciatyvinės grupės pradėtą įrašų tikslinimo darbą ir apsunkino visuomenininkus darbais kuriuos buvo žadėjusi padaryti pati komisija. Z.Vaigauskas formaliai išlaikė savo duotus pažadus Seimo pirmininkei ir visuomenei – balsavo prieš, tačiau kolegialus sprendimas buvo toks koks yra reikalingas jėgoms visomis išgalėmis besipriešinančioms šiam referendumui.

Tiesioginę posėdžio transliaciją iš VRK 15 val. galima buvo stebėti ČIA arba ČIA.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė