Nacionalinio statuso siekiantis VU Onkologijos institutas pasirašė tarptautinę bendradarbiavimo sutartį (0)

Pasirašoma sutartis

Pasirašoma sutartis

Vilniaus universiteto Onkologijos instituto, atstovaujamo direktoriaus prof. Narimanto Evaldo Samalavičiaus, pasirašyta sutartis su Vengrijos nacionaliniu onkologijos institutu, atstovaujamu generalinio direktoriaus prof. Miklos Kasler, yra ketvirtoji nuo 2013 m. VU Onkologijos instituto tarptautinė bendradarbiavimo sutartis. Sutarties pasirašymo ceremonijoje dalyvavo Vengrijos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Z. Peže ( Zoltán Pecze).

Pasak ambasadoriaus Z. Peze, labai svarbu nedidelėms Europos šalims nepamiršti vienoms kitų, kai visos Europos Sąjungos rytinės  dalies šalys paprastai žiūri į didžiąsias Vakarų valstybes ir tikisi bendradarbiauti su jomis.

„Esu tikras, jog mes turime ko pasimokyti vieni iš kitų, – pasakė ambasadorius. – Turime pakankamai žinių, dažnai mūsų finansinės išgalės yra ribotos, ir būtent dėl šios priežasties turėtume būti protingesni ir problemas bandyti spręsti  drauge. Kas ypač svarbu ir medicinos srityje.“   Vengrijos nacionalinio onkologijos instituto direktorius prof. M. Kasler prieš sutarties pasirašymą visam VU Onkologijos instituto kolektyvui  pristatė savo institutą, jo struktūrą , veiklos principus bei ateities viziją.

„Vengrijos nacionalinis onkologijos institutas turi daug tarptautinių susitarimų, vykdo  bendrus mokslinius bei klinikinius tyrimus su užsienio universitetais, tarptautinėmis organizacijomis,  – pasakė prof. M. Kasler. – Tačiau mums išlieka labai svarbu plėsti mūsų bendradarbiavimo sistemą ir man labai malonu turėti galimybę pradėti bendradarbiavimą su Vilniaus universiteto Onkologijos institutu. Mes turime panašias galimybes, taip pat susiduriame su analogiškomis problemomis, atliekame panašų mokslinį darbą. Būtent dėl to tikiu mūsų vaisingu bendru darbu ir  ateities sėkme.“

Pasak VU Onkologijos instituto direktoriaus prof. N. E. Samalavičius, šiuo metu pagrindinis mūsų instituto  tikslas – tapti nacionaliniu vėžio institutu. Todėl mums labai svarbi vengrų patirtis onkologinės pagalbos organizavimo, klinikinėje ir mokslinių tyrimų srityje, taip pat jų strategijos ir taktikos patirtis.

Vengrijos nacionalinis onkologijos institutas  įkurtas 1936 m. ir jau daugiau nei penkiasdešimt metų sėkmingai dirba kaip daugiadisciplininis vėžio centras. Budapešte įsikūręs Nacionalinis institutas  yra metodologinis, organizacinis, vėžio profilaktikos, mokymo, gydymo ir mokslinių tyrimų koordinavimo centras Vengrijoje, beje, pirmasis Europoje 2008 m. gavęs europinę akreditaciją.

„Tai ketvirtoji VU Onkologijos instituto  tarptautinė  bendradarbiavimo sutartis, – pasakė prof. N. E. Samalavičius. – Ji mums ypatingai svarbi dėl to, kad vengrai iš tiesų sugebėjo įgyti ir išsaugoti tą įstaigos formą, kurios mes siekiame – tapti nacionaline įstaiga, koordinuojančia vėžio srities mokslinius tyrimus, onkologinių pacientų gydymą ir onkologijos mokymą visoje šalyje. Tai yra nepaprastai svarbu  ir toks yra Europos vėžio institutų organizacijos matymas. Geriausia vėžio kontrolė gali būti užtikrinama tik per specializuotas įstaigas. Mes tikimės, kad šis pasirašymas taps papildomu stimulu padaryti politinius sprendimus, nuo kurių šiandien priklauso mūsų įstaigos likimas.“

VU Onkologijos institutas, 2013 m. gavęs Europos vėžio institutų organizacijos akreditaciją, tęsia praėjusiais metais pradėtą tarptautinio bendradarbiavimo strategiją, kurios tikslas užmegzti tampresnius ryšius mokslinių bei klinikinių tyrimų srityje su žymiais Europos ir pasaulio šalių onkologijos centrais.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė