D. Grybauskaitė Europos Parlamente davė deramą atkirtį Lietuvą juodinusiam Tomaševskiui (video) (48)

D.Grybauskaitė Europos Parlamente davė deramą atkirtį Lietuvą juodinusiam Tomaševskiui | europarl.europa.eu nuotr.

D.Grybauskaitė Europos Parlamente davė deramą atkirtį Lietuvą juodinusiam Tomaševskiui | europarl.europa.eu nuotr.

Sausio 14 d. Strasbūre, pristatant Lietuvos pirmininkavimą Europos Sąjungos tarybai rezultatus, radikalumu pastaruoju metu jau peraugančiu į separatizmą garsėjančios  politinės partijos Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) pirmininkas, europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis vėl ėmėsi juodinti Lietuvą.

V. Tomaševiskis EP posėdyje dalyvaujant Lietuvos Prezidentei EP nariams skundė Lietuvą esą dėl „drakonioškų“ baudų skirtų Šalčininkų rajono savivaldybės direktoriui Boleslavui Daškevičiui už lenkiškų gatvių pavadinimų lenteles, kurių savivaldybė nevykdydama teismų sprendimų nenukabina jau 5-eris metus.

„Kova su autochtoninių tautinių mažumų kalbomis, palaikoma aukščiausios valdžios, yra ne kas kita, kaip kraštutinio nacionalizmo pasireiškimas, kurio neturėtų būti Europs Sąjungoje“, – rėžė V. Tomaševskis ir ragino ES Tarybą ir Komisiją reaguoti į „tautinių mažumų persekiojimą ES teritorijoje“…

Atkirčio V. Tomaševskis susilaukė iš europarlamentarės Radvilės Morkūnaitės paraginusios neklaidinti europarlamentarų kalbomis, kad Lietuvoje pažeidžiamos tautinių mažumų teisės.  V. Tomaševskis neturėjo ką atsakyti į R.Morkūnaitės klausimą: „Ar jūs manote, kad valstybės tarnautojas gali leisti sau nesilaikyti valstybės, kurioje jis dirba ir kurios pilietis yra, įstatymų?“

Lietuvos Prezidentė D. Grybauskaitė atsakydama į lenų radikalo išpuolį Europos Parlamento plenarinėje sesijoje sakė, kad jokia tarptautinė institucija nenustatė, jog Lietuva pažeistų tarptautines normas dėl tautinių mažumų apsaugos.

„Aš manau, kad jūsų asmeninis siekis ir jūsų politinės karjeros tikslas yra Lietuvos diskreditavimas pačioje Lietuvoje, šiuose rūmuose ir tarptautiniu mastu“, – kreipdamasi į V. Tomaševskį sakė Lietuvos Prezidentė.

Vėliau EP spaudos konferencijoje D. Grybauskaitė sakė, kad tautinių mažumų teisių klausimus V. Tomaševskis siekdamas diskredituoti Lietuvą asmeniškai kėlė ir Lietuvai pradedant pirmininkavimą ES Tarybai, tačiau visos komisijos tyrusios šiuos Lietuvai mestus kaltinimus nerado jokių pažeidimų, nes Lietuva vykdo visus savo tarptautinius įsipareigojimus.

D. Grybauskaitė sakė, kad Lietuvos lenkams yra sudarytos išskirtinės sąlygos mokytis gimtąja kalba nuo pat vaikų darželio iki aukštosios mokyklos.

„Reikalavimas sudaryti lenkų mažumai ypatingas sąlygas, net geresnes už lietuvių esamas sąlygas, tiek studijuojant, tiek kitais klausimais, negali būti priimtinas. Visi Lietuvos piliečiai yra lygūs prieš Lietuvos Konstituciją ir Lietuvos įstatymus. Aš kaip prezidentė visus Lietuvos piliečius gerbiu vienodai“, – sakė D. Grybauskaitė.

Kategorijos: Lietuvos repolonizacijai – ne!, Naujienos, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė