Per V.Landsbergio kalbą, LLRA frakcijos nariai paliko iškilmingą Seimo posėdį (23)

T.Vinicko (DELFI) nuotr.

T.Vinicko (DELFI) nuotr.

Šiandien, sausio 13 dieną, kalbant Atkuriamojo Seimo pirmininkui Vytautui Landsbergiui,  Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) frakcija iškilmingo Seimo posėdžio metu paliko salę.

„Valdemaro Tomaševskio provokacija – iškilmingame Seimo posėdyje pradėjus kalbėti V. Landsbergiui, salę demonstratyviai, praeidami pro tribūną, paliko visa Lenkų rikimų akcijos frakcija. Manau, kad tai didžiulė jų klaida“ , – pareiškė buvusi krašto apsaugos ministrė“ – socialiniame tinkle „Facebook“ viešai pasipiktino Rasa Juknevičienė.

LLRA frakcijos seniūnė Rita Tamašunienė DELFI patvirtino, kad jos vadovaujama frakcija V. Landsbergio kalbos metu paliko salę. Esą tai buvo „taikus protestas“ prieš konservatorių patriarcho poziciją lenkų tautinės mažumos atžvilgiu.

„Mes tokį taikų protestą pareiškėme“, – sakė R. Tamašunienė.

Pasak jos, LLRA reakcija nukreipta asmeniškai į V. Landsbergį. Esą politikas iš tribūnos peikė neseniai didžiulę baudą už lenkiškų lentelių nenuėmimą gavusį lenką valstybės tarnautoją, taigi LLRA paprasčiausiai trūko kantrybė.

„Boleslovas Daškevičius nubaustas daugiau nei 43 tūkst. Lt bauda. Dėl to, kad nenukabino dvikalbių lentelių. Baudžiami Lietuvoje žmonės už savo gimtosios kalbos vartojimą. (…) Jis kviečia dar labiau bausti už savo gimtosios kalbos vartojimą, kaip dabar girdime. Atsiprašau, tikrai susijaudinusi kalbu“, – tęsė R. Tamašunienė.

A. Butkevičius pasmerkė tokį LLRA poelgį.

„Mes turime būti vieningi ir, ypač tokią dieną, susitelkę. O jų elgesys prasilenkia su jų kalbomis. Aš manau, ne tokią dieną reikia spręsti iškilusias problemas, be to, tos problemos iš dalies yra sprendžiamos, laukiamas Konstitucinio Teismo sprendimas. Tikrai nereikalingos tokios akcijos, nes tai yra nepagarba mūsų valstybės iškovotai laisvei, demokratijai, nepagarba tiems žmonėms, kurie žuvo sausio 13-osios naktį. Vis dėl to, reikia suvokti ir suprasti, kad tokios šventės įtvirtino galutinę mūsų valstybės nepriklausomybę ir kitos pasaulio šalys pradėjo aktyviau pripažinti Lietuvą. Manau, tai netoleruotina“, – žurnalistams sakė A. Butkevičius.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė