Nepriklausomybės aikštėje vyko Lietuvos valstybės vėliavos pakėlimo iškilmės (0)

lrs.lt, O. Posaškovos nuotr.

lrs.lt, O. Posaškovos nuotr.

Šiandien, sausio 13 d., Nepriklausomybės aikštėje prie Lietuvos Respublikos Seimo rūmų vyko Lietuvos valstybės vėliavos pakėlimo iškilmes, skirtas Laisvės gynėjų dienos 23-iosioms metinėms.

Čia kalbėjusi Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė pabrėžė, kad prieš 23 metus sovietų kariams lietuviai nusiuntė aiškų signalą: Lietuvos žmonių vienybė ir ryžtas ginti savo Tėvynę yra stipresnis už bet kokius ginklus.

Seimo Pirmininkė atkreipė dėmesį, kad trispalvė būrė Tautą ir telkė vienam tikslui – Laisvei. „Apie Laisvą ir Nepriklausomą Lietuvą svajojome daugelį metų. Viltis niekada negeso, siekėme būti nepriklausomi ir savarankiški. Supratome, kad reikia kovoti, kad tai – kiekvieno lietuvio pareiga.  Ir nugalėjome, nors Laisvės auka buvo neįkainojamai didelė“, – sakė ji.

Seimo Pirmininkė L. Graužinienė paragino saugoti ir branginti Lietuvą, ypač – Lietuvoje gyvenančius žmones. „Nepraraskime atsakomybės už Lietuvos ateitį, nenuleiskime rankų ir vertinkime  tai, ką  Sausio 13-ąją iškovojome  –  Laisvę ir Nepriklausomybę.“

lrs.lt, O. Posaškovos nuotr.

lrs.lt, O. Posaškovos nuotr.

Ceremonijoje taip pat dalyvavo Lietuvos Respublikos vadovai, Lietuvos Respublikos Seimo ir Vyriausybės nariai, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai, Lietuvos kariuomenės vadovybė, užsienio šalių diplomatinio korpuso atstovai, Vilniaus apskrities ir miesto vadovai, visuomeninių organizacijų atstovai, sostinės svečiai ir vilniečiai. Tarp garbingų svečių – Lenkijos Respublikos Seimo Pirmininko pavaduotojo vadovaujama Lenkijos Respublikos Seimo delegacija.

Į Lietuvos valstybės vėliavos pakėlimo ceremoniją atvyko Lietuvos valstybės gynėjai ir žuvusiųjų už Lietuvos Laisvę artimieji.

Valstybės vėliavos pakėlimo ceremoniją vykdė Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa ir kariuomenės orkestras.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė