Tautininkai kviečia į eiseną Sausio 13-osios aukoms atminti (video) (55)

Sausio 13-osios eisena | ltjs.lt nuotr.

Sausio 13-osios eisena | ltjs.lt nuotr.

Sausio 12 d., sekmadienį, 17 val. Vilniuje, nuo Antakalnio poliklinikos (Antakalnio g. 59, Vilnius) iki Antakalnio kapinių vyks iškilminga patriotinė eisena, skirta Sovietų Sąjungos vykdytos agresijos prieš Lietuvos Valstybę ir Tautą aukoms atminti.

Antakalnio kapinėse dalyviai uždegs žvakutes ant Sausio 13-osios naktį žuvusių gynėjų kapų, sugiedos Tautišką giesmę. Eitynėse dalyvaus įvairaus amžiaus žmonės, tačiau didžiausią dalį dalyvių tradiciškai sudarys jauni žmonės, kurie tą lemtingą mūsų Tautai naktį dar net nebuvo gimę. Savo eitynėmis jie simboliškai parodys, kad jie jei būtų galėję, būtų dalyvavę Laisvės sargyboje ir neišsigandę okupacinės kariuomenės tankų. Tautinis jaunimas neužmiršta didvyrių, o jei iškils reikalas, tikrai nepabijos perimti estafetę ir kilti Tėvynės gynybon. Rašoma Tautininkų sąjungos ir Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos išplatintame pranešime.

„Nevyniokime žodžių į vatą ir neapgaudinėkime patys savęs, vadinamojo Europos sąjungos prezidento Hermano Van Rompėjaus teiginys apie tai, kad sąvokos „Tauta ir Tėvynė“ yra atgyvena ir privalo išnykti, yra spjūvis visiems Lietuvos valstybės ir lietuvių Tautos gynėjams į veidą. Šis ES valdininkas išniekino Sausio 13-osios Laisvės Gynėjų atminimą nei kiek nemažiau, nei Algirdas Paleckis, demagogiškai pareiškęs, kad tą naktį „savi šaudė į savus“. Todėl į šias eitynes mes nekviečiame nei Raudonosios, nei Žydrosios imperijų rėmėjų ir šių ideologijų sekėjų. Tegul deglų ugnis primena mums Laisvės Gynėjų žygdarbį ir išdegina mūsų tautiečių širdyse kosmopolitizmo užkratą. Sausio 13-osios Didvyriai paguldė savo galvas už mūsų Tėvynę, mes, likę gyvi, privalome ją apginti ir išsaugoti.“– sako vienas šių eitynių rengėjų Tautininkų sąjungos ir Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos pirmininkas Julius Panka.

2013-ųjų metų Sausio 13-osios eisena:

2013-ųjų metų Sausio 13-osios eisena:

2009-ųjų metų Sausio 13-osios eisena:

 

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Šventės, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė