Siūloma pensininkams, tremtiniams ir nepriklausomybės gynėjams Kaune sumažinti transporto bilietų kainas (6)

miestai.net nuotr.

miestai.net nuotr.

80 metų sulaukusiems ir vyresniems kauniečiams, politiniams kaliniams ir tremtiniams, buvusių getų, koncentracijos ar kitokio tipo prievartinių stovyklų kaliniams bei Lietuvos Respublikos nepriklausomybės gynėjams, nukentėjusiems per sausio 13-osios įvykius, metinis viešojo transporto bilietas turėtų kainuoti simbolinę 12 litų sumą. Tokį pasiūlymą pateikė Kauno meras Andrius Kupčinskas.

Pritarimą šiam siūlymui išreiškė septynių Kauno miesto tarybos komitetų pirmininkai. Viešojo transporto bilietų įkainių pakeitimo klausimą Kauno miesto taryba spręs kitą savaitę.

Mero pateiktame siūlyme nurodoma, jog terminuotas 12 mėnesių (365 dienų) bilietas kainuotų 12 litų, o šis įkainis būtų taikomas asmenims, sulaukusiems 80 metų ir vyresniems, nuo 1939-1990 metų okupacijų nukentėjusiems asmenims – politiniams kaliniams ir tremtiniams, buvusių getų, koncentracijos ar kitokio tipo prievartinių stovyklų kaliniams, Lietuvos Respublikos nepriklausomybės gynėjams, nukentėjusiems nuo 1991 m. sausio 11-13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos.

Taip pat siūloma, jog vienkartinio bilieto, parduodamo autobusuose ir troleibusuose, kaina kiltų ne iki 2,5, o iki 2,4 lito. Analogiškai siūloma mažiau didinti ir su 50 proc. nuolaida autobusuose ir troleibusuose parduodamo vienkartinio bilieto kainą – ne iki 1,25, o iki 1,2 lito.

„Vairuotojų profsąjungos, patys vairuotojai pasisako už vienkartinių bilietų, paduodamų autobusuose ar troleibusuose kainos padidinimą, kadangi bilietų pardavinėjimas trikdo vairuotojų darbą, eismą, dėl to atsiliekama nuo grafikų. Padidinus vienkartinių bilietų kainą, galėsime labiau kompensuoti vyresnių žmonių, sulaukusių garbaus amžiaus, važiavimą viešuoju transportu. Jiems tai kainuotų simbolinius 12 litų per metus, kitaip tariant – vos 1 litą per mėnesį“, – teigė A. Kupčinskas.

Šiuo nežymiu vienkartinių bilietų kainos pakėlimu tikimasi paskatinti dar daugiau žmonių naudotis mėnesiniais ar metiniais terminuotais bilietais, kurių kainos nesikeis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė