Vyksta istorinis lūžis Lietuvos sveikatos politikoje (4)

Plungės miesto savivaldybės nuotr.

Plungės miesto savivaldybės nuotr.

Sveikatos apsaugos ministerijoje penktadienį, sausio 10 d. įvyko Sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo Andriukaičio susitikimas su Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentu Dainiumi Kepeniu, 2013-ųjų  – Sveikatingumo metų iniciatoriumi Juozu Dapšausku ir Sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmų prezidentu prof. Algimantu Kirkučiu.

Susitikimo metu, kuriame netrūko ir aštresnių emocijų, ir sveikos kritikos, kalbėta apie praėjusių Sveikatingumo metų rezultatus bei sveikatos sistemos pertvarką, sveikatingumo priemonių sukūrimą ateityje, vis didesnį dėmesį skiriant sveikatingumo, ligų prevencijos sričiai.

D. Kepenis simboliškai ministrui V. Andriukaičiui įteikė dovaną 300 mln. lt „kuponą“ – plakatą  paskaičiavus, kad tiek pinigų sutaupyta pradėjus žmonėms sveikai gyventi sveikatos mokyklų įtakoje per daugybę metų ir jie, mažiau sirgę, nebepaėmė jų iš valstybės biudžeto skiriamo gydymui.

J. Dapšauskas atkreipė dėmesį, kad net naujojoje Lietuvos sveikatos programoje, kuri neseniai pateikta svarstyti Seimui, numatoma, kad finansavimas nuo dabar labai mažo – tik 1 proc.  visų lėšų sveikatos biudžeto dabar – numatoma, kad augs ir bus skiriama  2 proc. po 10 metų. Tai tikrai yra per mažai ir norimų rezultatų neatneš, sergamumas tom ligom, kurios priklauso nuo žmogaus gyvenimo būdo, nemažės. Reikia visai naujų priemonių ir ženklesnio finansavimo.

A.Kirkutis pateikė požiūrį ir ketinimo protokolo variantą, kurį numato pasirašyti Sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmai su ministru , dėl bendro veikimo plano. Vienas iš plano punktų, kurį pateikė D. Kepenis, kad įvairiose Lietuvos vietovėse turėtų atsirasti sveikatos namai, kur žmonės gautų ne tik sveikatos įvertinimą, bet ir mokymą bei praktines priemones, kaip natūraliais sveikatingumo  būdais stiprinti savo sveikatą arba ją atkurti esant jai pašlijusiai.

Susitikimo metu prieita prie konstruktyvių planų, kurie bus įgyvendinami artimiausiu metu. Galima įžvelgti, kad vyksta istorinis lūžis Lietuvos sveikatos politikoje. Tai buvo pristatyta spaudos konferencijoje suorganizuotoje po susitikimo.

Seime sausio 22 d. vyks  forumas-konferencija „Ar sveikatingumo metai tapo startu sveikatos dešimtmečiams?“ Joje bus aptariami Sveikatingumo metų rezultatai, jų tęsimas, Lietuvos sveikatos programos  iki 2023 m svarstymas Seime. Forumą kartu su nevyriausybinėmis organizacijomis inicijavusiomis sveikatingumo metų paskelbimą organizuoja Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas bei Sveikatos apsaugos ministerija.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Sveikata, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

4 komentarai

 1. Nepolitikas:

  „Vyksta istorinis lūžis Lietuvos sveikatos politikoje“?, ne vyksta eilinis spektaklis. O pinigus gydyti vaikus, renkam iš visuomenes, o kiti ramiai miršta…

 2. Auksė:

  Neteisingai pavartoti žodžiai: „ženklesnis“, „startas“. Ne „…ženklesnio finansavimo“, o „DIDESNIO FINANSAVIMO“ ir ne „…tapo startu sveikatos dešimtmečiams“, o „TAPO PRADŽIA SVEIKATOS DEŠIMTMEČIAMS“. Kalbėkime lietuviškai ir neterškime nei savo, nei kitų sąmonės.

 3. Getas:

  Ačiū, Aukse. Visada taisyk, aš pritarsiu ir savo kalbą stebėsiu.

 4. pj papuga:

  Tai gal vieną sykį ims naikinti ligų priežastis?
  Nes dabar matau tik nenuilstančią kovą su pasėkmėmis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė