Trys konservatoriai apkaltino VRK neteisėtai lengvinant darbą referendumo iniciatoriams (62)

Zenonas Vaigauskas | Alkas.lt asociatyvinė nuotr.

Zenonas Vaigauskas | Alkas.lt asociatyvinė nuotr.

Sausio 9 d. trys Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai kreipėsi į Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininką Zenoną Vaigauską prašydami pasiaiškinti, „kas suteikė teisę tretiesiems asmenims perduoti neviešus duomenis“, – rašoma Seimo TS-LKD frakcijos Viešųjų ryšių grupės išplatintame pranešime.

Kreipimąsi pasirašę konservatoriai Stasys Šedbaras, Arvydas Anušauskas ir Dainius Kreivys  motyvuodami esą  žiniasklaidoje pasirodžiusia informacija, jog VRK pateikė referendumo iniciatyvinės grupės nariams iš Gyventojų registro tarnybos gautus  patikslintus pasirašiusių asmenų duomenis,  Z.Vaigausko paprašė pasiaiškinti, kokiu teisiniu pagrindu tai buvo padaryta.

Kreipimosi autorių nuomone atskleisdama pasirašiusių asmenų duomenis, gautus iš Gyventojų registro tarnybos, tretiesiems asmenims VRK pažeidė Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatas.

„Taip pat prašytume informuoti, kokiais principais ir metodais remiantis VRK vertins referendumo iniciatorių atliktų neesminių trūkumų šalinimo įrašus“, – rašoma kreipimesi.

Pernai gruodžio 14 d. VRK nusprendė leisti referendumo dėl žemės pardavimo užsieniečiams iniciatyvinei grupei per 15 dienų pašalinti neesminiais pripažintus parašų rinkimo trūkumus. Tame pačiame VRK sprendime nurodoma, kad neesminiais ir taisytinais pažeidimais laikytini įrašai, kai pasirašiusiojo pavardė ir vardas neįskaitomi (1434), kai dokumento numeris netinkamas ar nėra nurodytas (2417), kai nurodyta nepilna gimimo data ar jos nėra (587), taip pat kai gyvenamoji vieta nenurodyta ar netinkamai nurodyta (5114) ir kai pasirašyta už neįgalų asmenį (929).

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

62 komentarai

 1. MatKaipYra:

  Antras referendumas galėtų būti dėl koncervatorių nušalinimo iš seimo ir iš visų valstybinių institucijų.

 2. Ir ko tie konservatoriai siunta? Matyt,kad jie sočiai apsirūpino žeme,tad ir priekabiauja.

 3. Vidas:

  Nuo šiandien šita chebra mano balsą prarado, ir ne tik. Čia bėda ne žemės reikale. Žemė Dievo duota. Jie stengiasi uždrausti žmonėms valdyti valstybę.

 4. Tautininkas::

  Jie nori pasakyti, kad parašų tikslinimas NETEISĖTAS

 5. mintis:

  žmonės taip vargo,aukojosi rinkdami parašus.Tikslinimas ir vėl pasiaukojimas.Ar sudėtinga įjungti žmogiškumą ir tai suprasti?Ar jau jo nebeliko?Kiekvienas ir VRK supranta,kaip sudėtinga juos tikslinti,neturint kažkokios informacijos apie pasirašiusį.Jei kažkoks parodytas žmoniškumas vargstantiems dar būtų pagirtas,vietoje to išpeiktas tų kurių partijos pavadinime žinia apie krikščioniškas nuostatas?

 6. LosAngeles:

  Joooo….. Sitas pavardeles, salia estrelos ‘myletoju’, taip pat reikia isidemeti…

 7. Klausimas trims monstriukams:

  Ar pats parašų rinkimas, pagal tamstų logiką, taip pat neteisėtas? Juk tai irgi trečiųjų asmenų rinkimas neviešų duomenų. Klausiate, kas suteikė teisę? Teisę suteikė pasirašantis asmuo. O gal uždrausit man suteikti kam nors savo duomenis?

 8. Pilietis:

  Kur tik įmanoma braukti konservatorius iš sąrašų

 9. Unti:

  Na, matot kokie puikūs demagogai tie trys. Išeitų, kad teisingų duomenų referendumo lapuose žmogus ir negali rašyti – atskleis savo duomenis tretiesėms asmenims…

 10. Unti:

  Bet brolią ir sesės – o kun mas rašysma vytuo anų?

 11. Nojus:

  Konciervų BAIMĖS AKYS didelės.VOGIMO era eina į pabaigą.Prasidės SKAISTYKLOS era.Viešinsime viską ,kad per 23 metus užsigulėjo paslėpta.
  Bus kaip Kristijono Donelaičio herojams:
  “Jau Saulelė vėl atkopdama budino svietą…”

 12. N:

  Tai kad jie nesąmones peza. VRK jokių Registrų centro duomenų gi nedavė.

 13. Nagi:

  Čia komentarus dažniausiai rašo aukščiausios klasės Kremliaus patriotai, tokie kaip Padleckis.,arba oligarchų pasamdyti kumečiai.

 14. Manau:

  Manau, kad tai toks negražus konservatorių žingsnis, kad negražesnio ir būti negali. Tiesiog skaudu, kad Sąjūdžio idealus užvaldė tokia, atrodo, lyg lietuvių tautos nekenčianti partija. Kas gali paneigti, kad ten nėra didelių asmeninių interesų? Žmonės, būkite budrūs, konservatoriai eina.

  • Nagi:

   Tu melagi nekalbėk visos tautos vardu, šito tavęs niekas nėra įgaliojęs, kalbėk už save, nebūk bolševikas, o šiaip Lietuva turės eurą ir savo gamtines dujas ir atominę jėgainę savo nors kaip šito nenorėtų putkino agentai. Jūsų žaidimai yra jau seniai pražaisti nors taip norėtumėte suvaidinti tautos gelbėtojus, bet juk nuo jūsų sklinda baisi Kremliaus smarvė kurios niekaip negalite nusiplauti..

  • deja:

   konservų partiją užgrobė klanas , šiandien tai viena pavojingiausių partijų Lietuvai , nes vis dar klaidina dalį patriotų. Bet sakoma : išdavikas yra blogiau už atvirą priešą.

 15. lada:

  štai, ir dar trys pavardės papuolė į juodąjį sąrašą. Nuostabu, kaip vyksta natūrali atranka – kas yra kas. Šalaševičiūtė, Paleckis, Donskis, Balčytis, Kreivys, Šedbaras, Anušauskas… Ai, dar dėdulė Landsbergis su primygtiniu reikalavimu parduoti žemę. Kaipgi be jo.

 16. Šviesulys:

  Anušauskas tai tas žmogelis, kuris išparceliavo valstybės turto už pusę milijardo (gyrėsi prieš rinkimus)? O Kreivys – GMO mylėtojas ir jo stūmikas Lietuvoje? Ar aš kažką painioju?

 17. Reikia reikalauti tokių sąlygų, pvz. nori danas pirkti Lietuvoje 1000 Ha žemės – Lietuva mainais gauna Danijoje 10,000 Ha žemės.

  Reikalavimą parduoti Lietuvos žemę reikia prilyginti reikalavimui parduoti savo senelius, tėvus, brolius, seseris, vaikus ir anūkus.
  Pvz. klausimas : “Jums senelį / močiūtę parduoti visą ar dalimis?”

  Išeitis – visos Lietuvos žemės NACIONALIZACIJA (užsienio pilečiams nekompensuojant jokių išlaidų, susijusių su žemės įsigijimu – motyvuojant tuo, kad žemė nėra prekė ir ji neturi kainos), vėliau perrašant dabartines Lietuvos piliečių nuosavybės teises į ilgalaikę žemės nuomą su teise ją pratęsti.
  Žemę išnuomoti tik tiems, kas ją realiai dirba ir tik tokį žemės plotą, kurį gali apdirbti konkreti šeima be samdomos darbo jėgos.
  Uždrausti žemės pernuomavimą tretiems asmenims.
  Panaikinti žemės ūkio bendroves, kaip juridinius asmenis, valdančius žemę. Bendroves leisti kurti tik kooperacijos pagrindu, kai keli ūkininkai apjungia savo šeimų dirbamas žemes ir pritraukia investuotojus į gamybos priemones ir perdirbamąją pramonę. Skatinti užsienio investicijas į tokias kooperatines bendroves dalininko teisėmis, nesuteikiant jiems jokių nuomos teisų į pačią žemę.
  Skatinti emigravusius Lietuvos piliečius grįžti į Lietuvą, iš valstybinio žemės fondo suteikiant jų šeimoms nuomos pagrindais dirbamą žemę.

 18. Rita:

  Isaiskejo kas labiausiai bino referendumo .Koncervatoriai galimai yra ne mazai zemes pardave uzsienieciams . Nieksai vel apsireiske.

 19. Algirdas:

  Nuo šiandien konservatoriai (TS-LKD) prarado ir mano balsą – visuose rinkimuose, kada ir kokie jie bevyktų! Kuo toliau, tuo labiau nuo šios partijos sklinda negeras prasmirdusios balos kvapas. Kada apsivalysite? Kada atsisuksite veidu į savo tautą ir piliečius? Seimo nario nuo TS-LKD Manto Adomėno “Naujametiniai linkėjimai konservatoriams”, 2013-12-31 publikuoti “Bernardinai lt” internetiniame dienraštyje buvo suteikę vilčių. Deja viltys nepasiteisino …

  • Kęstutis:

   Tas Adomėnas visiškas ššššššš, akiplėša, išverstaskūris… Iš normalių pas koncervus liko tik Naglis Puteikis, gal dar kas, priminkit…

  • Nagi:

   Kokie nuostoliai konservatoriams, neteko vieno bolševiko balso, kuris ir taip niekada nebalsuodavo už konservatorius.

   • gaudy:

    deja turiu nuliūdinti tamstikę. Aš visalaik balsuodavau už konservuotas bankes…iki 2008 m. nuo 2008 m. nebebalsuoju dėl dalyvavimo leo aferoje. Iš mano aplinkos dalis dar 2012 m. rinkimuose balsavo už konservo bankes, bet dabar po tokių lanzbergio, juknevičienės ir kitų konservuonų pasispjaudymų ant Tautos, net patys ištikimiausi konsevabankių šalininkai atšoko (turiu omeny – mano aplinkos) …taigi – principas paprastas: galima apgaudinėti iki tam tikros ribos…konservuotų bankių laukia toks pats likimas kaip ir centristų.

 20. kas neaisku:

  Valdzioje sedejo, kai Lietuvos turtas buvo vagiamas, zeme kilnojama is Balbieriskio prie Vilniaus, konservu deka prisigrobe zemes tiek, kad negali sau uzdeti mokesciu, reik greiciau isparduoti tretiems asmenims, kad nebutu teisiami, jeigu butu svarus nebijotu emokratijos ir neesminius trukumus, net ir laikytu neesminiais del kuriu parasas turi buti uzskaitytas. Tekto esminiai tegul neiskaitomi, bet iskaicius su NEesminiais, jau virsta norma 300000 ir nesityciojant is Tautos, rinkeju ir iniciatoriu butu referendumas surengtas, kaip jis pavks nesvarbu, svarbiausiai parodyta demokratija, ir kad liaudis, o ne partiniai valstbe nori tvarkti ir ji turi buti tokia kaip nopri liaudis, o ne partiniai.

 21. Audronė:

  TS-KD nemato ir net nenori matyti savo klaidų.Patys save ir sunaikins vykstant natūraliai atrankai.

 22. savanore:

  ka jie cia peza )))gal mums irgi nereikejo duodi lapu su duomenimis vrk komisijai,o skaiciuoti patiems?

 23. lusis_xxl:

  Vagių kepurės dega? Patriarchas “apsišvietė”, dabar ir kiti nebeištveria…

 24. Geras šuo:

  AMEN, konservatoriams galutinai. NIEKADA už juos daugiau nebalsuosiu, kol nors vienas TAS PATS snukis ten bus, išskyrus vieną.

 25. Pagarba parlamentarams!:

  Pagarba šiems konservatiriams! Nors esu liberalų rėmėjas, bet šį kartą pagarba konservatoriams!
  Gaila, kad tik trys. Negi Seime nėra daugiau pilietiškų, įstaymus gerbiančių parlamentarų.
  Tiesa, pats faktas kad Seimo Pirmininkę šiuo metu turim tokią, kokią turim… 🙂 rodo, kad bent dauguma Seimo narių nėra pilietiški…

 26. savanore:

  horizonte ir vel atmatos tos pacios atmatos.
  ,,derybų dėl stojimo į ES komisijos pirmininkas P.Auštrevičius (jo pavaduotoja buvo D.Grybauskaitė) derino savo veiksmus su valdančiąja Konservatorių partija ir įtraukė bei pasirašė į šią sutartį punktus, kurie TIESIOGIAI PRIEŠTARAVO tuo metu galiojusiai Konstitucijos redakcijai, todėl sulaužė priesaiką, pažeidė Konstituciją, ir tuo pagrindu jų ir po to kitų parašai yra laikytini negaliojančiais nuo pat pasirašymo momento. Kadangi tokie punktų siurprizinis pobūdis nebuvo viešai atskleistas prieš Referendumą dėl stojimo į ES, minėtų punktų apimtimi šis Referendumas yra negaliojantis, o mūsų buvimas ES šia apimtimi yra neteisėtas ir mus neįpareigojantis, todėl stojimo sutartis turi būti pakoreguota, kad būtų sugrąžintas jos teisėtumas, o kaltieji asmenys bei partijos turi gauti griežčiausią teisinį įvertinimą.”

 27. požymiai:

  Panašu,jog tikslinimas ir trūkumų šalinimas vis tik pradėjo eiti pernelyg sklandžiai,kad interesų grupės skalikai Seime griebėsi net desperatiškų priemonių.Taigi,ir referendumas turėtų būti surengtas.

 28. nesupratau:

  “Žemės vardu” puslapyje,naujienų skiltyje yra tikslintojams svarbios naujos informacijos ir pagrindinėje-aktualus informacinis straipsnis.

 29. ???:

  15 min straipsnis apie vyriausios rinkimų komisijos nesutarimus dėl tų 5 tūkstančių parašų,kuriuos žadėjo užskaityti.

 30. Benius:

  Didžiausi Tautos ir Žemės priešai yra konservatoriai.
  Jie nori kuo greičiau parduoti viską ką tik dar galima parduoti.
  Kad neliktų nei Lietuvos, nei tautos

 31. Tautininkas:

  Troika nusprendė, kad tikslinti parašų NEVALIA

 32. social-leberal-konservams:

  Palundra!!!!!!
  Putinas nupirko prancūzus!!!!!
  Štai rusijos AGENTĖ http://www.ekspertai.eu/marine-le-penis-europos-sistemos-laukiu-tik-vieno-kad-ji-susprogtu/

  FAS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 33. Juozas:

  įsidėmėkit šių konservų pavardes – tai mūsų visų gėda. Atviras sąrašų klastojimas jų neglumina , o štai teisėti reikalavimai… Valdžiažmogių tarpe nieko naujo nuo sovietinių laikų – spjaudyti ant liaudies. Apgailestauju, bet konservai supuvo . Negi ten nebeliko padorių žmonių ? Jiems šiandien tylėti – tai pasirašyti nuosprendį sau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė