Rusija ir Baltarusija kiša pagalius Lietuvai į ratus Sausio 13-osios byloje (video) (0)

Prokuroras Simas Slapšinskas | E.eu nuotr.

Prokuroras Simas Slapšinskas | E.eu nuotr.

Sausio 10 d., penktadienį, Generalinė prokuratūra pristatė Sausio 13-osios įvykių bylos tyrimo eigą. Joje beveik 80 įtariamųjų, kurie bus ieškomi Europos Sąjungoje (ES). Skaudžius Lietuvai įvykius netrukus ims nagrinėti teismas, tyrimą ketinama baigti iki kovo mėnesio ir dar šiais metais viską jam perduoti.

Įtariamųjų baudžiamumą gerokai apsunkina tai, kad jie nėra ES piliečiai, o kitos šalys atsisako juos išduoti. „Šiuo metu byloje yra 79 įtariamieji, visi jie Ukrainos, Rusijos ir Baltarusijos piliečiai, kurie 1991 metais ėjo vadovaujančias pareigas TSRS Saugumo ir Vidaus reikalų ministerijose, Valstybės saugumo komitete (KGB, – red. past.), Lietuvos komunistų partijoje. Jie organizavo ir dalyvavo užgrobiant spaudos rūmus, Lietuvos radiją ir televiziją, televizijos bokštą ir kitus objektus tiek Vilniuje, tiek kituose miestuose“, – sakė Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokuroras Simonas Slapšinskas. Pasak jo, tik vienintelė Ukraina įvykdė teisinės pagalbos prašymą įtariamųjų atžvilgiu ir įteikė jiems teismo nutartis bei išaiškino procesines teises, o Rusija ir Baltarusija tai padaryti atsisakė. Taip pat šiuo metu yra baigiami rengti Europos arešto orderiai, kurie bus išduoti įtariamiesiems. „Ir tada tyrimas bus baigtas, tai ketinama padaryti iki kovo mėnesio ir tikimės, kad dar šiais metais byla bus perduota nagrinėti teismui“, – kalbėjo prokuroras.

Pasak prokuratūros atstovų, ši byla, kurią sudaro daugiau kaip 700 tomų, yra ne tik didžiausia pagal savo apimtį, bet ir pirmoji, kuri bus perkelta į skaitmeninį formatą. Kai bus baigti visi teisiniai procesai, ji bus prieinama visiems norintiems.

Po to vykusioje spaudos konferencijoje ekspertai.eu prokurorų paklausė: „Kaip sekasi įtariamojo Valentino Lazutkos (vienas iš Sausio 13-osios perversmo Vilniuje organizatorių) paieška?“ Atsakymą į šį ir daugybę kitų klausimų žiūrėkite vaizdo įraše.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė