Pratęstas kandidatūrų teikimas steigiamai Meilės Lukšienės premijai. (0)

Meilė Lukšienė

Meilė Lukšienė

Iki sausio 23 d. pratęstas nusipelniusių asmenų teikimas steigiamai Meilės Lukšienės premijai gauti.

Nusipelniusius mokslininkus premijai gali siūlyti aukštųjų mokyklų senatai, akademinės tarybos, mokslinių tyrimų institutų mokslo tarybos, mokslininkų asociacijos. Premijai gauti galima siūlyti vieną asmenį ar asmenų grupę, parengusią bendrą mokslo darbą.

Premija siekiama  įvertinti Lietuvoje vykdytų ir vykdomų habil. dr. Meilės Lukšienės mokslinio palikimo, mokslininkės iškeltų esminių Lietuvos kultūros ir švietimo orientacijos klausimų – nacionalumo ir universalumo santykio, kultūrinės savimonės ugdymo, kultūrinės tradicijos tęstinumo ir modernizavimo, humaniškumo, demokratiškumo praktinio įsitvirtinimo valstybės, tautos gyvenimo realybėje, kultūroje tyrimų laimėjimus.

Premijos dydis – 120 BSI (bazinės socialinės išmokos dydžių). Ji bus skiriama kas ketveri metai.

Švietimo ir mokslo ministerija, įprasmindama habil.dr. Meilės Lukšienės mokslinę ir visuomeninę veiklą, steigia Meilės Lukšienės premiją mokslininkams, aukštųjų mokyklų dėstytojams už ryškiausius edukologijos, kultūrologijos ir lituanistikos mokslo darbus, taip pat ir už reikšmingą viso gyvenimo mokslinę veiklą.

Šios premijos konkursą organizuoja Lietuvos mokslų akademija (LMA). Premijos skyrimo komisija, kurią tvirtina LMA prezidentas, paskiria kiekvieno mokslinio darbo ekspertizei atlikti po 2 ekspertus. Mokslo darbų ekspertizei gali būti pasitelkiami ir užsienio ekspertai. Recenzuodami ir vertindami mokslo darbus, ekspertai atsižvelgs į jų originalumą, kompleksiškumą, baigtumą, praktinę vertę, autoriaus mokslines publikacijas Lietuvos ir užsienio žurnaluose bei konkurso tikslą. Ekspertai pateiks komisijai vertinamų mokslo darbų recenzijas.

Dokumentus dalyvauti  konkurse kviečiame teikti: LMA  (Gedimino pr..3) Aurikai Bagdonavičienei iki sausio 23 d.

Meilės Lukšienės premijos skyrimo nuostatus rasite čia.

Švietimo ir mokslo ministerija  2010 m. jau yra įsteigusi Meilės Lukšienės premiją pedagogams (ne vyresniems nei 35 m.) už demokratiškumo, bendruomeniškumo, pilietiškumo, tautiškumo, humanizmo ir kūrybiškumo idėjų įgyvendinimą ir sklaidą, kuri teikiama kasmet.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė