„Drąsos kelio“ frakcija įspėjo VRK ir parlamentines partijas dėl galimų pilietinių neramumų (11)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Sausio 10 d. Seimo frakcija „Drąsos kelias“ dėl piliečių iniciatyvos surengti referendumą, kuriuo siekiama pakeisti Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9, 47, 147 straipsnius, kreipėsi į Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininką, Lietuvos socialdemokratų partijos, Liberalų sąjūdžio, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkus.

Frakcija „Drąsos kelias“ pareiškė, kad VRK pirmininkas ir minėtos parlamentinės partijos, kurių atstovai yra VRK nariai, sąmoningai ir neteisėtai ignoruodamos daugiau kaip 300 tūkst. Lietuvos piliečių valią sušaukti referendumą, grubiausiai pažeidžia pamatines Lietuvos Respublikos Konstitucijos nuostatas: „Lietuvos valstybę kuria Tauta. Suverenitetas priklauso tautai. Niekas negali varžyti ar riboti Tautos suvereniteto, savintis visai tautai priklausančių suverenių galių. Aukščiausią suverenią galią tauta vykdo tiesiogiai ar per demokratiškai išrinktus atstovus“.

Seimo frakcija „Drąsos kelias“ įspėjo parlamentines partijas ir VRK pirmininką, kad toliau pažeidinėjant konstitucines 300 tūkst. piliečių teises, jiems teks visa atsakomybė, jei šie piliečiai pasinaudos Lietuvos Respublikos Konstitucijoje numatyta teise: „Tauta ir kiekvienas pilietis turi teisę priešintis bet kam, kas kėsinasi į konstitucinę santvarką“.

Tokia susidariusi situacija pasak „Deąsos kelio“ frakcijos narių artina Lietuvą prie tokios politinės krizės, kuri susidariusi Ukrainoje, kai valdžia uzurpavo Tautos konstitucines galias.

„Drąsos kelio“ 2014-01-10 d. pareiškimas „Del piliečių iniciatyvos surengti referendumą“ (pdf)

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

11 komentarų

 1. Julė:

  Gerai, kad yra susipratusių Seimo narių beveik visose frakcijose (išskyrus konservatorius).
  Tikėkim – referendumas turi įvykti.
  Lietuvos žmonės dar nepamiršo senelių kovų už Lietuvos žemę

 2. Mintis:

  kaip gerai ,kad vieni kitus stiprina žodžiu,veiksmu,tiesia ranką bendrumui.

 3. :D:

  strybai, gal bus kaip sausio 13 kai saudete i nekaltus zmones ginancius parlamenta ????

 4. Vidas:

  Vargsas Gylys ligoninej infarktas, neatlaike situ nesamoniu.

 5. pensininkas:

  Reikėtų sausio 21 d. mitingo Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo.

 6. Pagaliau frakcija atsigavo...:

  Matyt, ne be gerb. Patacko pastangų DK frakcija ėmė reikšti paramą referendumui..
  Gaila ,kad Skučienė ir Malinauskienė faktiškai uždraudė partijai investuoti į politinę kampaniją už žemės refefendumą. Ir dabar šios asmenybės neleis partijai plačiai išviešinti (už partijos lėšas ) frakcijos ryžtingos pozicijos…

 7. social-leberal-konservams:

  Palundra!!!!!!
  Putinas nupirko prancūzus!!!!!
  Štai rusijos AGENTĖ http://www.ekspertai.eu/marine-le-penis-europos-sistemos-laukiu-tik-vieno-kad-ji-susprogtu/

  FAS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 8. nelabs:

  Aš pritariu referendumui, bet ne drąsiakelistiniams pareiškimams ant idiotizmo ribos. Kad išbrokyta neteisėtai daug parašų, ir kad daromos kliūtys – taip, bet tiesiog imti ir pareikšti kad “VRK pirmininkas ignoruoja valią sušaukti referendumą” – tai yra absurdiškas ir nereikalingas MELAS.
  Arba “Ukrainoje, kai valdžia uzurpavo Tautos konstitucines galias” – ar kad Janukovičius nepasirašė šūdinos sutarties, kurios nepasirašyti jis turėjo teisę ? O gal menkas procentas gatvinių stūgautojų, kuriems nė motais, kas bus po to, yra “Tauta” ?
  Pamišėlių atsišaukimai.
  Kurvenckienė ? Kurmergaitė ?

  • Juozas:

   berniuk, pasižiūrėk VRK posėdžių vaizdo įrašų ir dėl šios komisijos “darbo ” nekils jokių abejonių.O netikėti savo akimis ir ausimis yra nomenklatūrinių prisitaikymo požymis . Apsaugok, Viešpatie , nuo tokio “teisingumo.”
   O kad provokatorius bijo, kad liaudį palaikys partija – irgi labai aišku.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė