A.Paulauskas: Dėl referendumo turi spręsti tauta (30)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Sausio 9 d. Seimo narys Artūras Paulauskas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriame skelbia, kad palaiko Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimą leisti referendumo dėl draudimo žemę pirkti užsieniečiams iniciatoriams taisyti klaidas, kurios buvo padarytos renkant parašus. A. Paulausko manymu, privalu laikytis Konstitucijos ir leisti žmonėms išreikšti savo nuomonę šiuo klausimu.

„Referendumo paskelbimo iniciatyvos teisė yra viena iš Tautos suvereniteto įgyvendinimo garantijų. Dabartinė situacija rodo, kad surinkta gana daug parašų, tai reiškia, kad klausimas piliečiams tikrai yra aktualus. Kadangi parašų rinkimo pažeidimai nėra esminiai, tad, manau, reikia suteikti galimybę tautai, kuri ir kuria valstybę, išreikšti savo nuomonę dėl draudimo užsieniečiams pirkti žemę Lietuvoje“, – teigia A. Paulauskas.

Anot Seimo nario, referendumas yra praktiškai vienintelė galimybė piliečiams pareikšti savo nuomonę ypač svarbiais šaliai klausimais, tačiau atsirandančios kliūtys trukdo šia galimybe pasinaudoti.

„Mano manymu, ypač svarbūs valstybei klausimai turi būti sprendžiami kartu su tauta, o ne vienašališkai Seimo nariams ar Vyriausybei nusprendus. Nereikia bijoti išgirsti tautos nuomonę. Tik referendumas parodytų, kaip iš tiesų galvoja piliečiai, nebekiltų jokių spekuliacijų ar nepasitenkinimo“, – įsitikinęs A. Paulauskas.

Pats A. Paulauskas yra pateikęs Referendumo įstatymo 11 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą, kuriuo siekiama pakeisti įstatyme numatytą 3 mėnesių piliečių parašų rinkimo terminą į pailgintą – 6 mėnesių terminą, per kurį reikia surinkti 300 tūkstančių pritariančių piliečių parašų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė