Savivaliaujančiam Šalčininkų savivaldybės administracijos direktoriui teismas kirto per piniginę (63)

Boleslavas Daškevičius | Salcininkai.lt nuotr.

Boleslavas Daškevičius | Salcininkai.lt nuotr.

Vilniaus apygardos teismas Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriui Boleslavui Daškevičiui skyrė baudą už ankstesnio teismo sprendimo pakeisti dvikalbes gatvių pavadinimų lenteles nevykdymą – po 100 už kiekvieną uždelstą dieną. Kadangi teismo sprendimas priimtas dar 2008 m. rugsėjo 25 d. ir turėjo būti įvykdytas per mėnesį, tačiau B. Daškevičius nė nemanė to daryti, iš viso jis turės sumokėti 43 400 litų.

2013 m. gruodžio 23 d. priimta nutartimi Vilniaus apygardos teismas panaikino pirmosios instancijos teismo – Šalčininkų rajono apylinkės teismo – 2013 m. kovo 7 d. nutartį, kuria Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriui už 2008 m. rugsėjo 25 d. teismo sprendimo nevykdymą buvo skirta tik 500 Lt bauda bei nustatytas naujas trijų mėnesių terminas sprendimo įvykdymui arba pasiūlyta B. Daškevičiui per šį terminą kreiptis dėl teismo sprendimo vykdymo tvarkos pakeitimo.

Tuo tarpu Šalčininkų rajono savivaldybę valdančios Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) atstovai tokį teismo sprendimą vadina „finansinėmis represijomis ir žmogaus teisių pažeidimu“.

Pasak Vyriausybės atstovo Vilniaus apskrityje Audriaus Skaisčio, teismas sprendimą priėmė atsižvelgdamas į tai, kad Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriui jau buvo skirtos trys baudos, tačiau jos jokios įtakos neturėjo ir administracinio teismo sprendimas nebuvo įvykdytas. Teismas sprendimo įvykdymui nustatė vieno mėnesio terminą, skaičiuojamą nuo 2014 m. sausio 6 d.

LLRA interneto svetainėje skelbiama, jog savivaldybės administracijos direktorius yra ne kartą pabrėžęs, jog „neturi svertų reikalauti iš gyventojų nuo jų namų nukabinti lenteles su gatvių pavadinimais“, o nuo savivaldybės pavaldumo pastatų dvikalbės lentelės esą nuimtos dar 2008 m.

Pasak Seimo narės, LLRA pirmininko pavaduotojos Vandos Kravčionok, teismo sprendimas „skandalingas ir parengtas pagal nacionalistinių jėgų užsakymą“. Vyriausybės atstovo Vilniaus apskrityje kreipimąsi į teismą ji vadina „tautinės nesantaikos kurstymu“.

„Ši teismo nutartis yra ne tik sunkiai suvokiama, bet ir žalinga, nes visiškai kompromituoja mūsų šalį tarptautinėje arenoje. Drakoniškų baudų skyrimas už gimtosios kalbos vartojimą šalia valstybinės kalbos užrašuose, teikiamuose ant privačių namų, yra neleistinas. Atrodo, kad ši teismo nutartis yra grynai politinė, o tai meta šešėlį ant mūsų šalies teismų, nes civilizuotame pasaulyje sunku įsivaizduoti situaciją, kuomet aukštesnės instancijos teismas baudą padidina beveik šimtą kartų. (…) Matome, kad yra vykdomos represijos ir pažeidžiamos pagrindinės žmogaus teisės, teisė vartoti gimtąją kalbą. Ši provokacinė teismo nutartis jau sukėlė didelį nepasitenkinimą ir protestus, kurie, atrodo, tik stiprės“, – LLRA pranešime cituojama V.Kravčionok.

Kaip skelbiama partijos svetainėje paskelbtame pranešime, pernai lapkritį Lietuvos lenkų sąjunga, siekiant „išreikšti savo paramą už dvikalbius užrašus baudžiamiems asmenims“ atidarė banko sąskaitą, į kurią „visi geros valios žmonės, solidarizuojantys su asmenimis, baudžiamais už dvikalbes gatvių pavadinimų lenteles“ gali pervesti pinigines lėšas litais, Lenkijos zlotais, eurais ir JAV doleriais. Tuo pačiu tikslu banko sąskaitą atidarė ir Lietuvos lenkų sąjungos Šalčininkų rajono skyrius.

Teismui yra apskųsta ir LLRA kontroliuojamos Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorė Liucina Kotlovska, kuri į teismų sprendimų vykdymą žiūri taip pat, kaip ir jos kolega Šalčininkuose.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė