Pirmieji lietuviški palydovai pakilo į kosmosą! (tiesioginė transliacija) (0)

Raketa pasiruošusi skrydžiui

Raketa pasiruošusi skrydžiui

Sausio 9 d. 20:07 val. Lietuvos laiku startavusi raketa „Antares“, savo krovininėje kapsulėje „Cygnus“ iškėlė į kosmosą ir 2 pirmuosius lietuviškus palydovus „LituanicaSAT-1“ bei „LitSat-1“.

Erdvėlaivis „Cygnus” prie Tarptautinės kosminės stoties (TKS) turėtų prisijungti, kaip ir planuojama, sausio 12 d., ašeštadienį, pie 13:20 val. o pirmieji lietuviški palydovai į kosminę orbitą iš TKS bus paleisti po 43 dienų.

Orbitoje aplink Žemę palydovai skries apie pusmetį. Dėl trinties su žemės atmosfera jų greitis palaipsniui lėtės. Praėjus maždaug pusmečiui palydovai sudegs tankiuosiuose atmosferos sluoksniuose.

Tikimasi, kad šie palydovai bus pirmuoju Lietuvos žingsniu  į kosmosą. Ateityje ketinama įgyvendinti kur kas sudėtingesnius projektus.

Su sėkmingu pirmųjų lietuviškų palydovų „LitSat-1″ ir „LituanicaSat-1″ iškėlimu į kosmosą visus lietuvius pasveikino Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.

„Tai istorinė akimirka Lietuvai – į kosmosą iškelti pirmieji lietuviški palydovai „LitSat-1“ ir „LituanicaSat-1“! Sveikinu jaunuosius mokslininkus ir visus lietuvius. Tapome kosmine valstybe. Tai svarbus žingsnis, kuriant naująsias technologijas ir žengiant į kosmoso tyrinėjimus“, – sakė Lietuvos Prezidentė ir jauniesiems mokslininkams palydovų kūrėjams palinkėjo sėkmės bei  įdomių naujų atradimų.

Ministras pirmininkas A.Butkevičius su neeiliniu pasiekimu sveikindamas Lietuvos mokslininkus sakė: „Šį vakarą su jauduliu stebėjome išskirtinį įvykį – pirmą kartą valstybės istorijoje į kosmosą pakilo du Lietuvos palydovai „LitSat–1“ ir „Lituanica Sat–1”. Tai – didelė Lietuvos jaunųjų mokslininkų komandos pergalė.

Mūsų širdyse Jūs žadinate pasididžiavimą savo valstybe ir parodote pasauliui didelius mūsų mažos šalies siekius. Tikiu, kad pirmasis Lietuvos palydovo skrydis į kosmosą yra tik naujo atradimų kelio pradžia, nes esate veržlūs, ambicingi ir, svarbiausia, savo galiomis tikintys kūrėjai.

Sveikinu Jus su šauniai įveiktomis užduotimis ir sėkmingu startu, nuoširdžiai linkiu neišsenkančio idėjų užtaiso, kūrybinės energijos ir azarto toliau siekiant platesnių kosmoso užkariavimų“.

Žiūrėkite tiesioginę transliaciją iš NASA:

Lietuviški palydovai kyla !!!

Lietuviški palydovai kyla !!!

Lietuviški palydovai kyla !!!

Lietuviški palydovai kyla !!!

Kategorijos: Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė