Z. Vaigauskas teigia, kad VRK gali pripažinti 5 tūkst. neįskaitytų parašų dėl referendumo (123)

Zenonas Vaigauskas | lrs.lt, O.Posaškovos nuotr.

Zenonas Vaigauskas | lrs.lt, O.Posaškovos nuotr.

Po tikslinimų su gyventojų registru apie 5 tūkst. parašų dėl referendumo gali būti pripažinti tinkamais, sako Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas.

Tai jis po susitikimo su Seimo pirmininke „darbiete“ Loreta Graužiniene antradienį patvirtino žurnalistams.

Z. Vaigauskas sakė, kad su parlamento vadove aptarta ir referendumo dėl žemės pardavimo draudimo užsieniečiams iniciatyva.

Kaip pažymėjo Z. Vaigauskas, dėl minėtų 5 tūkst. parašų tinkamumo sprendimą dar turės priimti VRK.

„5254 įrašus, po duomenų sutikslinimo su gyventojų registru, kadangi tų asmenų nurodyto asmens dokumento numeris atitinka gimimo datą, vardą, mes pripažįstam, kad esminių trūkumų nėra, ir tuos įrašus vertėtų pripažinti. Komisijos sprendimo formalaus nėra, bet darbo grupė linkusi manyt, kad tuos 5 tūkst. pripažint“, – sakė Z.Vaigauskas.

Iniciatoriai pirmadienį pradėjo šalinti surinktų parašų trūkumus, kuriuos VRK įvertino kaip neesminius. Patikrinusi iniciatyvinės grupės surinktus parašus, VRK dalį jų pripažino netinkamais, o dalį leido patikslinti nuo sausio 6 iki sausio 21 dienos.

VRK leido taisyti 9,5 tūkst. parašų, o iš jų tinkamais pripažinti turi būti ne mažiau kaip 7,8 tūkstančio. Pirmadienį buvo pradėti tikslinti trūkumai lyginant parašus su gyventojų registro duomenimis.

Norėdami pašalinti likusius trūkumus, iniciatoriai turės lankyti parašų lape nurodytus žmones. Jau dabar yra 4114 Lietuvos piliečių parašų, kuriuos ir reiks lankyti. Dar lieka 1113 taisytini parašai, kurie dar nesutikrinti su gyventojų registru.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė