Referendumo iniciatyvinė grupė kviečia žmones padėti tikslinti įrašų trūkumus (68)

referendumas-del-zemesIniciatyvinė grupė „Tautos valia“ referendumui dėl žemės nepardavimo užsieniečiams surengti paskelbė kreipimąsi kviesdama registruotis visus savanorius galinčius pagelbėti tikslinant Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) nepripažintus piliečių įrašus referendumui surengti skirtų parašų lapuose.

2014 m. Sausio 6 d. prasideda ir iki sausio 21 d. tęsis VRK iniciatyvinei grupei skirtas dviejų savaičių „parašų taisymo“ sprintas. Tad referendumo iniciatoriai kviečia registruotis visus norinčius ir galinčius prisidėti šalinat neesminius įrašų trūkumus!

Visi galintys prisidėti ir padėti tikslinti duomenis savo vietovėje kviečiami užpildyti registracijos lapą ČIA.

Pagal užsiregistravusio talkininko nurodytą gyvenamąją vietovę esant reikalui  iniciatyvinės grupės nariai su juo susisieks dėl pagalbos.

„Užduotis rasti apie 10 000 referendumo paskelbimui pasirašiusių žmonių atrodo sunkiai įveikiama, tačiau juk ir 300 000 parašų surinkti atrodė nerealu… Todėl, kai tikslas jau beveik pasiektas, privalome su dar didesniu ryžtu negu anksčiau kibti į darbą ir kartu dar sykį padaryti stebuklą“, – rašoma iniciatyvinės grupės interneto svetainėje www.zemesvardu.lt .

Priminsime, kad gruodžio 14 d. posėdžiavusi VRK nusprendė, jog iniciatyvinės grupės surinktas parašų skaičius yra nepakankamas tam, kad būtų galima skelbti referendumą. Nepriekaištingais buvo pripažinta tik 292 200 parašų iš į VRK pristatytų beveik 321 000. Taigi, po komisijos „darbo“ iki reikiamo skaičiaus ėmė trūkti 7 800 parašų.

Tačiau tuo pačiu VRK nusprendė, kad 10 481 įrašo netikslumai yra laikytini neesminiais ir nutarė referendumo iniciatoriams leisti patikslinti šiuos netikslumus per 15 dienų nuo 2014 m. sausio 6 d. iki 21 d.

Deja ilgai vilkinusi parašų tikslinimo metodikos parengimą ir patvirtinimą VRK tik sausio 3 dieną iki galo taip ir nesuderinusi su iniciatyvine grupe patvirtino neesminiais trūkumais pasižyminčių įrašų tikslinimo metodika.

Deja, nors ir nuolat žadėjusi, VRK atsisakė referendumo iniciatyvinei grupei pateikti gyventojų registro duomenis, kad tikslinti įrašus galima būtų naudotis išsamiais duomenimis, o ne tik asmens dokumento numeriu, kuris gali būti klaidingas ar klaidingai įvestas. Tad jau dabar aišku, kad nemažą dalį įrašų patikslinti gali būti labai sunku arba net neįmanoma.

***

Sausio 6 d., pirmadieno rytą, 7.15 val. Tautininkų sąjungos pirmininkas Julius Panka Lietuvos radijo laidoje „Ryto garsai“ paklaus VRK pirmininko Z.Vaigausko – kur dingo Tautos parašai?

Klausykite šios radijo laidos tiesiogiai ČIA.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

68 komentarai

 1. Nojus:

  Gal adresus būtų galima gauti per komunalinių atliekų įmones,namų bendrijas ir t.t.

  • Barbora Saulė:

   Perkeliu gerą VYTO DAROS pasiūlymą:
   Vytas Dara · Vilnius, Lithuania
   Norėčiau pasidalinti mintimis , kaip reiktų organizuoto parašų tikslinimo procedūrą. Manau , kad organizatoriams ir patiems jau panašios yra kilę :)) Panaudojant šiuolaikines komunikacijos technologijas tai realizuoti neturėtų būti sudėtinga.

   Mano nuomone, si procedūra (tikslinimo) turetų prasidėti nuo viso to ~ 8000 tikslintinų asmenų sąrašo paskelbimo internete. Matyt tam reiktų įkurti specialu saita ir apie tai paskelbti visose ziniasklaidos priemonėse su prašymu atsiliepti ten išvardintus asmenis ar tuos , kurie juos pažįsta, kaimynus. Tas sąrašas turetų būti sudarytas pagal miestus ar rajonus (pasirašymo vietą) ir kiekvienos vietovės išdėstytas pagal abėcėlę, kad būtų patogu jį peržiūrėti ir pasitikrinti , ar jame nera tavęs ar tau žnomo žmogaus (Peržiūrėti tą sąrašą reiktų per žiniasklaidą paprašyti kiekvieno , dalyvavusio referendume)

   Tokiu būdu tikslinimo iniciatyva kiltų is apačios ir reikalingi žmonės patys prisitatytų ten , kur reikia pakartoti savo parašą.

   Geros dienos

   Vytautas Daraškevičius

   868740967

   • šiaip jau:

    Nėra garantijų jog visi žmonės patys prisistatys. O laukti to iki paskutinio momento taip pat negalima. Aišku geriau nei nieko, bet pusėtinas rezultatas, šiuo atveju, tolygus nuliniui. Efektyvesnis būdas patiems surasti tuos žmones. Kaip?

 2. zzzz:

  Atsisakiusi teisininku Dambrausku paslaugos ir patikejusi “nuosirdziuoju” Vaigausku iniciatyvine grupe pasirode siek tiek ( 🙂 ) bestubure. As jau nebetikiu jos galimybemis kazka nulemti…

 3. Žmogus:

  Gaila, negirdėjau radio laidos apie referendumą. Jeigu šalį valdo ne Konstitucija ir ne sveikas protas o kaprizai tai baugu, kad Vaigauskas ras naujų priekabių tam, kad paskelbt referendumą negaliojančiu -iš jo visko galima tikėtis- pažiūrėkite kaip”dorai” vykdytas referendumas dėl Eurosojuzo.

 4. Nojus:

  Yra dar variantas, gavus adresą -rašyti LAIŠKĄ nurodant savo tel. į ,kurį paskambinti dėl parašo papildymo aplinkybių suderinimo.

 5. Žmogus:

  VRK turi visus Lietuvos rinkėjų duomenis ir vienas juokas būtų sutikslinti tų 11 000 žmonių duomenis pagal rinkėjų sąrašus jei norima patikslinti duomenis; juk seniai nebevaikšto agitatoriai, kurie sudarinėja sąrašus; bet čia gi tyčiojamasi iš Lietuvos piliečių, žeminami Žmonės, nesiskaitoma su jais ; tą daro nuo pat viršaus -nuo Prezidentės.

  • medus:

   Patyčios, kaip ir melas bei veidmainystė yra neatsiejama šios valdžios politikos dalis – visais lygiais. Bet jie tai daro, nes nebeturi kitų priemonių prieš piliečius, o tai yra silpnumo požymis, ne stiprybės.
   O mes vis tiek siekiame referendumo ir tiek žinių.

   • Nojus:

    VRK veideliai paskutiniame posėdyje išdavė,kad jie meta paskutinį kozirį,desperatiškai neleisdami susipažinti su Registro duomenimis.
    Tai yra pasirašiusio asmens neteisėtas parašo anuliavimas,prisidengiant atseit duomenų saugojimu.Taigi ,juk VISI RINKIKAI tuos duomenis matė ir nieko neatsitiko.O dabar ,atseit, susirūpino dievobaimingus veidelius nutaisę.
    Ir dar yra vieni spąstai:
    tai tie parašai,kur apsiėmė ištaisyti pati VRK.Garantuoju,kad jie temps gumą iki paskutinio momento,o po to pasakys,kad asmenys nenustatyti,o laiko nuvykti pas asmenis nebebus likę.
    Todėl teigiu,kad BŪTINA išsireikalauti VISĄ taisytinų parašų SĄRAŠĄ.
    Jei neduoda,kreiptis į TEISMĄ,kad būtų VRK įpareigota surašyti Taisytinų parašų perdavimo-priėmimo Aktą.
    Parašų tikslinimo pradžios datą reikalauti nukelti.

  • savanore:

   taip.jeigu registru centrui pavyko atrasti tuos asmenis ,parasai privalo buti uzskaityti be jokiu lakstymu,juo labiau dar turint atsakyma is vaigausko del nepilnu adresu.
   —-
   darosi akivaizdu,kodel SEIME sedi sitoks kiekis LAVONU(sielos).ar VRK suvokia kokia atsakomybe ant ju peciu,ar nelabai jau gali ka nors suvokti,nes ir patys jau yra is lavonu saraso,tik gal ne visi dar..

 6. Nojus:

  Ar dar Dambrauskas atstovauja?
  Neturime ką prarasti-supratome ,kad VRK nori įvesti į pelkę.
  Daryti viską PRIEŠINGAI,nei jie siūlo.
  Šliužas “suvystytas”,bet karas dar nepralaimėtas.Keičiam feldmaršalą,o šis pakeis strategiją ir taktiką.Darykime ėjimą ŽIRGU.
  Ar yra PRIĖMIMO-PERDAVIMO aktas su pilnu sąrašu?
  Ar yra sąrašas parašų,kur klaidas padarė VRK?
  Kodėl?
  Stabdom traukinį.

  • medus:

   Nojau, beprasmiška dabar apie tai rašyti.
   Šliužas mums sugadino tiek, kad kažin ar buvo įmanoma sugadinti daugiau. Dabar belieka pasikliauti tais iniciatyvinės grupės ir kitais geros valios žmonėmis, kurie sveiko proto neprarado ir, neabejoju, ieško geriausių išeičių. Ir, žinoma, lieka dirbti. VRK primestą nesąmonę padaryti reikės, o tada liks visos kitos įmanomos priemonės.

 7. šiaip jau:

  Tokia metodika prieštarauja bet kokiai logikai. Surasti žmones vien tik pagal pavardę šiais laikais praktiškai neįmanoma, bent jau pakankamai didelę dalį, kad nepakaktų pataisymams. Kol nebuvo mobiliųjų telefonų ši užduotis būtų buvusi lengvesnė, per telefonų knygas. Taip išeitų jog telefonų knygos buvo antįstatymiškos. Apie tokio darbo bergždumą per paskutinį posėdį akcentavo ir patys VRK nariai, interpretuodami įstatymus. Tokiu būdu bet koks parašų rinkimas taip pat prieštarautų šitaip interpretuojamiems įstatymams, juk tai asmenų duomenų rinkimas. Tai jeigu parašų rinkimo metu buvo leidžiam, pasirašantiems piliečiams suteikti savo duomenis, tai jau pataisymų atveju tų pačių piliečių duomenys tiems patiems rinkikams tapo tabu. Vienintelis produktyvus kelias buvo teisinis protestavimas prieš tokius išsidirbinėjimus ir nepasidavimas VRK šantažui jog tie “visagaliai” už protestus gali nutraukti katės ir pelės žaidimą pripažindami parašų skaičių nepakankamu. Žaisdami pagal primestas taisykles patys pripažinsit parašų skaičių nepakankamu ir atimsit užprotestavimo galimybes.

 8. šiaip jau:

  Dalį žmonių pavyktų surasti per socialinius tinklus. Jeigu jau niekam nekilo mintis nušalinti vienašališkai kvailiojantį “vadą”.

 9. Doc. (Vilniaus universitetas):

  Na ir ką? 🙂
  Eikit, tikslinkit 🙂 Tik nepersitempkit 🙂 Gaila, kad žmonės tokie niekingam darbui energiją švaisto…
  Na, net jei ir surinktumėt reikiamą parašų kiekį, esu tikras, kad referendume vis tiek pralaimėsit 🙂

  Ką gi – aš savo ruožtu pažadu taip pat prisidėti. Kaip ir iki šiol. Ir ne tik komentarais “ALKE”, “DELFI”, “Lietuvos ryto” portale. Bet ir diskutuodamas su kolegomis, studentais. labai nesunku įrodyti, kokios Lietuvai žalingos yra jūsų idėjos.
  Gaila tik, kad paskaitos baigėsi. Dabar vien egzaminai, tad bent sausį aktyviau nepavyks prisidėti 🙂 Nieko, nuo vasario pradžios vėl paskaitos – tad antireferenduminę veiklą suaktyvinsim 🙂 Žinoma, jei tik to prireiks, nes iš tiesų daug abejonių, kad žemgrobiams ir nacionalistams pavyks patikslinti reikiamą parašų skaičių.
  Na, švietėjiškai veiklai dirva visuomet bus. Juk daug dar visokių gilesnės ES integracijos priešininkų ir pan. Tad darbo ir entuziazmo kovoti už Lietuvos ateitį tikrai netruks 🙂

  P.s. Beje, dėl kalbos klaidų galit nesikabinėti – aš ne filologas, taisykles per keliolika metų nuo mokyklos baigimo jau pamiršau, tad natūralų. Rašau „pagal klausą“, o ne pagal kažkokias taisykles. Publikacijoms ir pan. tam yra kalbos redaktoriai – jie viską ir sutvarko. Be to – šiais laikais svarbiausios publikacijos rašomos anglų kalba – tik taip išeiname iš provincialumo erdvės į platųjį pasaulį 🙂

  Be to, turiu džiugiu naujienų ir jums 🙂 Dabar – sesija. O čia – konsultacijos, egzaminai, užduočių taisymai ir pan. Tai galimai bus taip, kad iki sausio pabaigos mano komentarų nematysit. Neturiu tam laiko 🙂

  • gaudy:

   koks tu docentas, jei rašyt nemoki be klaidų. “Be to – šiais laikais svarbiausios publikacijos rašomos anglų kalba – tik taip išeiname iš provincialumo erdvės į platųjį pasaulį” na tai ir rašyk anglų kalba ko rašinėji iškraipyta lietuvių kalba. Matyt “profkės” esi….

  • Barbora Saulė:

   Docente iš VU, tai ir integruokitės į ES, sienos juk neuždarytos. Ir kalbos lietuviškos nereikės mokėti. O mes norim kurti ateitį čia, Lietuvoj. Sau ir savo vaikams. Norim kalbėti lietuviškai, puoselėt savo žemę, išsaugot švaru vandenį. Išsaugot savo tautinę tapatybę, gražiai sugyvent su kitom tautom, gerbt savo protėviu atminima. Išsaugoti ir vertinti gamtos mums duota lytį, gimdyti vaikus ir juos auklėti.
   Ir tada, kai atvažiuosit pas mus į svečius, mes būsim ir jums svetingi, nes būsim išsaugoję bendruomenes, šeima.
   Buvo toks nuostabus lietuvis – Vilius Bražėnas, kuris 50 m pragyvenęs JAV grįžo į Lietuvon. 2009-aisiais, kai jam buvo 97 -eri, įrašė savo mintis, tarsi testamenta mums, lietuviams. Paklausykit, You Tube yra 6 dalys po 10 min. KAD TIEK KOVU NENUEITU VELTUI…
   PS. o aš nenutrauksiu savo pasišnekėjimu su žmonėm apie žemę ir ne tik, nepriklausomai nuo to, ar sesija, ar ne. Savaitės bėgyje turiu 3 tokius susitikimus, vienas ju nedideliam miestelyje. Su studentais irgi apie tai kalbamės, bet jau po to, kai jie išmoksta visko, ko mokytis įstoję

 10. šiaip jau:

  Reikalingas didesnio iniciatyvinės grupės narių skaičiaus užprotestavimas tokiai įvykių eigai ir kuo skubiau. Susirinkit ir aptarkit kokių veiksmų imsitės. Šiandien pirma darbo diena po paskutinio VRK posėdžio, tikrai ne vėlu.

 11. Nojus:

  Šliužas agitatorius buvo geras,bet tuo viskas ir pasibaigė.
  Mes juo patikėjome,šalome,vargome tris mėnesius,o jis nesuprasdamas TEISĖS ėmėsi vienasmeniškai derėtis su VRK.
  Gal jį prigąsdino?
  Nenustebčiau.
  Juk pokariu pagal tokią metodiką būdavo išduodami kovos draugai.

 12. Vietoj to:

  Visų pirma jau laikas nustoti gailėtis ir kapstytis vis po tuos pačius dalykus ir klaidas. Verčiau tą laiką skirti parašų tikslinimui.

  O bendrai paėmus VRK su Vaigausku priešaky darė ir daro gerą darbą. Jų iškeliamos neįgyvendinamos užduotys, melagystės ir kliudymai budina Tautą ir ją užgrūdina. Čia kaip pasakoj – tam, kad pasiektum pergalę turi pereiti devynis kalnus ir perplaukti devynias marias. Ir kuo labiau VRK, Seimas, Prezidentė, teismai trukdys – tuo labiau labiau Tauta vienysis ir bandys nusimesti savo engėjus. Pagrindinė dabartinės valdžios klaida yra ta, kad per daug įpratę prie vienadienių akcijų, kurios atsimuša į jų sukurtas užtvaras ir išsikvepia. Ir šią iniciatyvą laiko tokia. O taip nėra jau vien dėl to, kad į ją įsitraukė labai didelis kiekis žmonių kurie iki tol buvo mažai aktyvūs ir išvis neorganizuoti. Lengvai praleidus referendumą valdžia būtų “užliūliavus” kad viskas yra gerai jausmu, o dabar ji dar labiau juos žadina, verčia kovoti už savo teises ir laisves.

  Geras pavyzdys kaip valdžiai reik “nuleisti” garą nuo kilusio nepasitenkinimo jos veiksmais, išlikti valdžioj ir išlaikyti didesnį ar mažesnį pasitikėjima ja yra Kinija, kur pastoviai yra baudžiami įvairūs pareigūnai kartais net ir aukščiausia bausme.

  • Nojus:

   Nebent priimame VRK iškeltas sąlygas kaip TRENIRUOTĘ ir paprašome dar papildomo krūvio.
   Kaip manot?
   ŠUKUOJAM visus namus ir butus būriais, apsikamšę VRKešnykų išduotais lapais.
   Vaigauskas tokią metodiką parengė.
   O ką?
   Geras ?
   Geras.
   Ir tegul raugės visas “elytas” ,kai vakare ras “surūgusias” žmonas dėl ramybės drumstimo.
   Va ,su tokiu variantu sutinku.

  • savanore:

   parasu tikslinimo metodikos vrk nepateike.ziurejau transliacija,bet taip ir neisgirdau .

  • gaudy:

   parašėte mano mintis…bet gal kiek peranksti, nes komentarus skaito ir valdžiagyvių strateguotojai… viena aišku referendumas bus…ir kuo valdžiagyviai labiau priešinsis tuo geriau…

  • šiaip jau:

   Tai gal čia sąmoningas iniciatyvos sužlugdymas, visuomenės įaudrinimui? Taip išeitų, kad visos skelbtos idėjos sumanytojams net nerūpi, o pagrindinė užduotis negatyvios žmonių nuotaikos? Kokiu tikslu? Ir kas užsakovas?
   Tai tik šio komentatoriaus, greičiausiai nieko bendro su iniatyva neturinčio, minčių galimas interpretavimas.

   • Nojus:

    Taigi VRK neduoda adresų,nors turi prieigą prie duomenų.Reiškia jie nori,kad “šukuotų ” visus būstus ,rūsius ,tarpuvartes.
    VRK noras -Rinkikams įstatymas.
    Duokit man kokį kvartalą-“prašukuosiu” su naparniku.
    Sakyčiau ,šitaip net lengviau,nei knistis kompiuteriniuse sąrašuose.
    Kaip toj dainoj:
    “Jeigu taip nori,
    Tai reikia…”

 13. KLAUSIMAS:

  LABAI SVARBUS KLAUSIMAS

  Ar bus galima paskelbti, pvz, intereneto svetainėje VISŲ TAISYTINŲ įrašų savininkų pavardes? Kaip sužinoti, ar aš ar mano kaimynas nebūsim VRK išbrokuoti į TAISYTINŲ sąrašą? Atsilieptume patys.

 14. savanore:

  ,,Referendumo įstatyme nurodyta rašyti gyvenamąją vietą.

  GYVENAMOSIOS VIETOS DEKLARAVIMO
  ĮSTATYMAS

  3 straipsnis. Pagrindinės Įstatymo sąvokos
  2. Gyvenamoji vieta – pagrindinė vieta, kurioje asmuo faktiškai dažniausiai gyvena ir su kuria jis yra labiausiai susijęs.
  4. Gyvenamosios vietos adresas – pagrindinės gyvenamosios vietos, t. y. namo, buto ar kitos patalpos (toliau – gyvenamoji patalpa), nurodymas.”

 15. šiaip jau:

  Kaip galima suprasti bus žaidžiama pagal primestas taisykles.
  Siūlyčiau:
  Pirma perkratyti sąrašus per prieinamas duomenų informacijos priemones telefonų knygas, socialinius tinklus … . Padėjėjai galėtų, netgi lygiagrečiai (sąrašų kopijuoti juk nedraudžiama), platinti tose vietovėse aktualius sąrašus laiptinėse, skelbimų lentose, kaimo parduotuvėse … .
  Šis darbas dešimteriopai didesnis už prieš tai atliktą. Jei prieš tai reikėjo pasiekti 300 tūkstančius žmonių, tai dabar informacija turi pasiekti praktiškai visus lietuvos žmones. Ir ne tik pasiekti, bet ir iš jų atsiliepti reikalingi žmonės.
  Gal būt IG turi kokią strategiją. Bet, turbūt sunkiausia stebėti iš toli, kai žinai jog niekuo negali padėti, todėl ir nerimstam čia.

 16. PADĖKIME EKSPERTAMS.EU APSIVALYTI...:):

  VALSTYBĖJE MES TURIME TIK TEISĘ DALYVAUTI RINKIMŲ FARSUOSE.BET GALIĄ APVALYTI EKSPERTUS NUO NAKUI MISLINGAI PATIKUSIO ,,DVARO” POLITOLOGO VADIM VOLOVOJ ANTIPILIETINIŲ APŽVALGŲ,MANAU ,TIKRAI TURIME….. PRIMENU, KAD ŠIS ,,DVARO” GYVENIMO APRAŠINĖTOJAS METŲ APŽVALGOJE TARP 3 SVARBIAUSIŲ LIETUVOS ĮVYKIŲ ,,ĮSIGUDRINO NEPASTEBĖTI” DVIDEŠIMTMEČIO LYGIO ĮVYKIO- SĖKMINGOS REFERENDUMINĖS TAUTOS INICIATYVOS…BET VISOSE APŽVALGOSE ŠIS DVARTARNIS ,,APDAINUOJA” VISUS PREZIDENTĖS ŽYGDARBIUS IR DORYBES… VISIEMS, SIEKIANTIEMS PADĖTI APVALYTI EKSPERTUS NUO DVARO ,,LAKŠTINGALĖLIO” SIŪLAU BŪTI SOLIDARIAIS IR NERAŠYTI KOMENTARŲ PO VISAIS TEKSTAIS, TALPINAMAIS PORTALE!!! JEI TAIP ELGSIS VISI DEMOKRATIŠKAI IR PILIETIŠKAI NUSITEIKĘ PORTALO SKAITYTOJAI, GERB. NAKAS SUREAGAUOS TINKAMAI. VISI JUK SUPRANTAME, KAD KOMENTARŲ KIEKIS RODO PORTALO POPULIARUMĄ IR JO TINKAMUMĄ REKLAMOS TALPINIMUI… PADĖKIME ,ATSISAKYDAMI NUO KOMENTARŲ PO VISAIS TEKSTAIS , EKSPERTAMS APSIVALYTI…

 17. Pilietis:

  Pamasčiau, ką reiškia Vaigauskui referendumas: paskelbs ,kad neįvyko -tauta jį pasmerks ir jis taps kaltu dėl žmonių boikotuojamų pavasarį prezidentes ir europarlamento rinkimų, ar valdžiažmogiai už tai jį paglostys- didelis klausimas, griūtis iš posto beveik užtikrinta, pasaulis jau cituoja Lietuvos referendumo rezultatus- Tautos valią net ir tokiu Tautai nepalankiu reikiamu balsų skaičiumi 320 000 -tai santykinai labai daug apie 12%. Paskelbs kad įvyko – reiks valdžiažmogiams susiimti, ieškoti būdų įvykdyti Piliečių valią , valdžiažmogiai nepaglostys, oi nepaglostys Vaigausko. Visi esame tos pačios šalies piliečiai ir saujelė valdžiažmogių ,- Tautos išrinktų, turi priešingą sprendimą- tai ką mes rinkome , sakykite ,ponai. Vaigauskui vienintelė išeitis- tempti, tempti iki rudens, kai bus jau po rinkimų, ką jis sėkmingai ir daro: dabar davė laiko ištaisyt neesmines klaidas,(tarytum nuo to žmonių valia pasikeis); pasilikęs teisę tikrinti pagal piliečių registrą ( nors neteko girdėti, kad registras yra tik Vaigausko nuosavybė) vėl subrokuos , tam tikrinimui vėl praeis kiek tai laiko, ras 0,5%trūkumą vėl leis iniciatyvinei grupei dirbti , o laikas eis , per tą laiką didžturčiai ( kurie jau dabar išsižioję laukia 2014 gegužės 1d.)išparduos Lietuvą tada gal ir patvirtins referendumą tik šaukštai bus po pietų.Ir turėsim Lietuvą su skylėm žemėlapyje -čia kiniečių ,čia lenkų, čia danu, čia rusų ; o striukiui beuodegiui Lietuvai -ar kas liko. Kaip sako A.Sakalas valdančiųjų kaprizai (analogija slaptos medžiagos nutekinimas ).

 18. N:

  Prezidento ir EP rinkimai įvyks. Nes dalyvavusių rinkėjų skaičiaus minimumo nėra.

 19. mintis:

  Žemės vardu apie lryto.lt tiesiog transl-17val 20 min.Dalyvaus Pr Šliužas,Vaigauskas,Gentvilas.

  • mintis:

   Peržiūrėjau laidą,Pranciškus ,susirūpines,bet laikėsi savo pozicijoje oriai ir tvirtai.Sėkmės jam ir mums visiems.
   Reikės tikslinti apie 4000 ieškant pasirašiusių ir apie 5000 VRK žada lyg pati užskaityti-patikslinti????

   • medus:

    O Šliužas dar ne sanatorijoje? Tokioje būklėje žmogus seniai turėtų intensyviai ilsėtis. Keista, kad dar kažkas, be Vaigausko, priima jį rimtai. Vaigausko priežastys suprantamos, o kitų? Nežiūrėjau. Atleiskite, bet šiuo žmogumi nebepasitikiu nė per plauką.

    Jeigu ne jo liga, malonių iš VRK nereikėtų laukti – turėtume profesionalų advokatą ir galbūt – 14400 parašų – be VRK suvaidintos malonės. Norėčiau klysti, bet pasakysiu, kad kokios “malonės” iš VRK bebūtų siunčiamos, pabaigai jie turi planą. Ir planas, deja, ne Tautos naudai. Jei būtų kitaip, mūsų surinkti parašai būtų buvę užskaityti iš karto. Visa kita yra tik žaidimas – laiko vilkinimas – būtent tai, ko reikia sistemai. Neturėkime iliuzijų, bus lengviau ateityje. Sutinku klysti daugiau nei 100 proc.

    • mintis:

     Buvo laidoje provokuojamas ,bet provokacijom nepasidavė.Pavargęs bet išliko orus ir atlaikė garbingai poziciją.Manau žmogus jau daug ką pergalvojęs.Ne tas žmogus,kuris Lietuvą,Žemę ir idėją išduotų.Viskas bus gerai.Arkliai brąstoje nekeičiami,o noras pasinaudoti Pranciškaus nuovargiu galimai taip pat buvo.Neturiu teisės reikšti žmonėms nepasitikėjimus,ir pagrindo nėra,o netakto buvo,bet jau pražuvo ir dirbam toliau.
     Dabar viskas aiškiau ir kimbam į darbą.Sėkmės,mielieji.

     • medus:

      Aš ir nesakiau, kad Šliužas sąmoningai išduotų. Manau, kad jis serga. O ligoniui, su visa pagarba, niekada nepatikėčiau mūsų visų sunkaus darbo, juo labiau – Lietuvos ateities – mūsų žemės ir Tautos valios galimybės.
      Beje, “arkliu” būti Šiužas pasirinko pats save, su Vaigausko vaistukais. O kur Vaigauskas, ten apgaulė.

      • mintis:

       Nesutinku.Pavargęs,tai nereiškia sergantis.Man ir buvo pikta po 3 dienos posėdžio,bet pykčio užantyje nesinešioju,tai ir praėjo:)
       Tikrai patariu nesinešioti.Patirtis liudija,kad tai pasiteisina:).Stiprybės P. Šliužui ir mums visiems.

       • medus:

        Mano pozicija neturi nieko bendro su pykčiu.

        Bet jeigu reikia rinktis tarp Šliužo ir Lietuvos, renkuosi Lietuvą. Šliužas jau pasirinko kitaip, net jei pats to dar nesuvokia. Į jo priežastis jau nesigilinu (beprasmiška ir nėra kada), todėl jo pasirinkimą nepiktai vadinu “liga”.

        Dirbsiu referendumo iniciatyvoje kaip ir anksčiau – tiek, kiek galėsiu, neprarasiu vilties galutine mūsų pergale. Tik labai norėčiau, kad šiame sunkiame procese savanoriškai nejotume Trojos arkliu…

        • mintis:

         “Bet jei reikia rinktis tarp Šliužo ir Lietuvos,renkuosi Lietuvą”-apmąstykite kokią nesąmonę čia parašėte???????

         • medus:

          Mąstyti kaip tik siūlau jums.

          Šliužas priėmė visas Vaigausko sąlygas, atsiprašė ir nuolankiai laukia jo malonių. Taip pasielgti gali tik visiškai situacijoje nebesusigaudantis žmogus arba.. palikim “arba”. Kelias su Vaigausku yra prieš referendumą, prieš Tautos valią. Geriausiu atveju, tai yra referendumas pono terminais – su tiek pragaišto laiko, kiek reikia ponui. O tai nėra tai, ko dabar reikia Lietuvai, elementaru. Referendumas po gegužės 1-os atneš tik 15 mln į zeniaus kišenę ir nulį Lietuvai, kai žemės jau bus parduotos. Stebėkite paskutinius veiksmus spaudoje ir matysite kaip lošiama zeniaus kortomis.

 20. remiux:

  Tai, ar tik žada, ar užskaitys, ar užskaitė . Žadėti, daug ką galima, bet kokia tikimybė. Taip žaisdami, jie gali ir pusę parašų tik užskaityti, kiek norės, tiek.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė