Referendumo iniciatyvinė grupė kviečia žmones padėti tikslinti įrašų trūkumus (68)

referendumas-del-zemesIniciatyvinė grupė „Tautos valia“ referendumui dėl žemės nepardavimo užsieniečiams surengti paskelbė kreipimąsi kviesdama registruotis visus savanorius galinčius pagelbėti tikslinant Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) nepripažintus piliečių įrašus referendumui surengti skirtų parašų lapuose.

2014 m. Sausio 6 d. prasideda ir iki sausio 21 d. tęsis VRK iniciatyvinei grupei skirtas dviejų savaičių „parašų taisymo“ sprintas. Tad referendumo iniciatoriai kviečia registruotis visus norinčius ir galinčius prisidėti šalinat neesminius įrašų trūkumus!

Visi galintys prisidėti ir padėti tikslinti duomenis savo vietovėje kviečiami užpildyti registracijos lapą ČIA.

Pagal užsiregistravusio talkininko nurodytą gyvenamąją vietovę esant reikalui  iniciatyvinės grupės nariai su juo susisieks dėl pagalbos.

„Užduotis rasti apie 10 000 referendumo paskelbimui pasirašiusių žmonių atrodo sunkiai įveikiama, tačiau juk ir 300 000 parašų surinkti atrodė nerealu… Todėl, kai tikslas jau beveik pasiektas, privalome su dar didesniu ryžtu negu anksčiau kibti į darbą ir kartu dar sykį padaryti stebuklą“, – rašoma iniciatyvinės grupės interneto svetainėje www.zemesvardu.lt .

Priminsime, kad gruodžio 14 d. posėdžiavusi VRK nusprendė, jog iniciatyvinės grupės surinktas parašų skaičius yra nepakankamas tam, kad būtų galima skelbti referendumą. Nepriekaištingais buvo pripažinta tik 292 200 parašų iš į VRK pristatytų beveik 321 000. Taigi, po komisijos „darbo“ iki reikiamo skaičiaus ėmė trūkti 7 800 parašų.

Tačiau tuo pačiu VRK nusprendė, kad 10 481 įrašo netikslumai yra laikytini neesminiais ir nutarė referendumo iniciatoriams leisti patikslinti šiuos netikslumus per 15 dienų nuo 2014 m. sausio 6 d. iki 21 d.

Deja ilgai vilkinusi parašų tikslinimo metodikos parengimą ir patvirtinimą VRK tik sausio 3 dieną iki galo taip ir nesuderinusi su iniciatyvine grupe patvirtino neesminiais trūkumais pasižyminčių įrašų tikslinimo metodika.

Deja, nors ir nuolat žadėjusi, VRK atsisakė referendumo iniciatyvinei grupei pateikti gyventojų registro duomenis, kad tikslinti įrašus galima būtų naudotis išsamiais duomenimis, o ne tik asmens dokumento numeriu, kuris gali būti klaidingas ar klaidingai įvestas. Tad jau dabar aišku, kad nemažą dalį įrašų patikslinti gali būti labai sunku arba net neįmanoma.

***

Sausio 6 d., pirmadieno rytą, 7.15 val. Tautininkų sąjungos pirmininkas Julius Panka Lietuvos radijo laidoje „Ryto garsai“ paklaus VRK pirmininko Z.Vaigausko – kur dingo Tautos parašai?

Klausykite šios radijo laidos tiesiogiai ČIA.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė