Prasideda laukiamiausios ratuotos „Dakaro“ lenktynės (video, nuotraukos) (3)

B.Vanago ir A.Rudnitskio prisistatymas. Organizatorių nuotr.

B.Vanago ir A.Rudnitskio prisistatymas. Organizatorių nuotr.

Sausio 5 dieną prasideda bene garsiausios pasaulio ratuotos lenktynės „Dakaras“.

Šiemet Dakaro ralyje automobilių įskaitoje lenktyniaus 431 sportininkai, tarp kurių šį vakarą važiuos ir du Lietuvai atstovausiantys ekipažai: Benediktas Vanagas ir Andrejus Rudnitskis iš Baltarusijos su automobiliu „Oscar“ bei Antanas Juknevičius ir Vytautas Obolevičius su automobiliu „Toyota FJ Cruiser“. Jų numeris – 409.

Iš viso prie starto linijos išsirikiuos 147 automobiliai, motociklų įskaitoje – 174 motociklai. Taip pat važiuos 40 keturračių bei 70 sunkvežimių. Jų kelionė vingius per Argentiną, Boliviją ir Čilę. Beje, sunkvežimių grupėje šiemet vėl bus minima lietuviška pavardė – Kazakstano lietuvis Artūras Ardavičius vairuos „Tatra“ sunkiasvorį, pažymėtą 542 numeriu.

Pirmąją Dakaro lenktynių dieną dalyviai pravažiuos 809 kilometrus, iš kurių bus 180 km greičio ruože.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Pasak Benedikto Vanago ir jo šturmano Andrejaus Rudnickio, laukia ilga diena.

„Sekmadienį startuosime labai anksti. Turime apie 400 kilometrų, kuriuos turėsime nuvažiuoti iki greičio ruožo. Tuo metu, kai mes jį pasieksime, saulė bus pakilusi ir tikrai bus aukšta temperatūra. Šiandieninis 180 kilometrų greičio ruožas, žvelgiant į ralio maratono distancijas, nėra labai ilgas. Pirmasis Dakaro greičio ruožas labiau bus ralio pobūdžio. Bus nemažai keliukų, kuriais tolstant į žemyną gilyn, daugės kalnų, važiuosime išdžiuvusių upių vagomis. Po to mūsų lauks dar apie 250 kilometrų, kuriais pasieksime „bivuaką“. Tad laukia ilga diena, bet turėtume pakankamai gerai „apšilti“ , – sakė lenktynininkas besiruošdamas šios dienos lenktynių pradžiai.

„Taip, mes esame pasiruošę mūšiui“, – ramiai išrėžė net dešimt metų Dakare verdantis A.Rudnickis.

Susitikimas su Rosarijaus lietuviais. Organizatorių nuotr.

Susitikimas su Rosarijaus lietuviais. Organizatorių nuotr.

B.Vanagą ir A.Rudnickį į „Dakaro“ ralį labai šiltai išlydėjo Argentinos lietuviai. 1947 metais pastatytuose lietuvių namuose Rosario mieste susirinko apie 50 lietuvių ir lietuviškų šaknų gyventojų. Jie lenktynininko komandą vaišino argentinietiškais motyvais patobulintais kibinais ir lenktynininkui linkėjo sėkmės kelyje.

Susitikimas su Rosarijaus lietuviais. Organizatorių nuotr.

Susitikimas su Rosarijaus lietuviais. Organizatorių nuotr.

Pačių Argentinos lietuvių skaičiavimais jų Rosarijuje gali būti apie 25 tūkst. Bendruomeninis vietos lietuvių gyvenimas šiandien apmiręs ir į lietuvių namus jie renkasi tik per didžiąsias Lietuvos šventes, Vasario 16-ąją, Kovo 11-ąją, Mindaugo karūnavimo dieną. Visgi, į susitikimą su B. Vanagu ir jo komanda atvyko daugiau nei kas galėjo pagalvoti.

Šiandien 19:30 val. Lietuvos laiku, prasidės 2014 metų Dakaro dalyvių bei jų technikos galimybių išbandymų metas. Primename, kad laiką Argentinoje reikia atsukti penkiomis valandomis atgal.

httpv://youtu.be/r81iom38Qbo

httpv://youtu.be/5tsi-JXLPRM

httpv://youtu.be/QyEKNPlv2iI

httpv://youtu.be/9zkS6IMV3Yc

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė