Pirmųjų Lietuvos palydovų pakilimą į kosmosą vėlina ir oro sąlygos (0)

„NanoRacks“ nuotr.

„NanoRacks“ nuotr.

Rytinėje Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) pakrantėje įsisiūbavusi pūga, kuri, kaip skelbiama, nusinešė ir žmonių gyvybių, koreguoja ir kompanijos „Orbital“ planus.

Erdvėlaivio „Cygnus“ paleidimas, su kuriuo į Tarptautinę kosminę stotį bus nugabenti pirmieji lietuviški palydovai „LitSat-1“ ir „LituanicaSat-1“, perkeltas bent vienai dienai – iš sausio 7 į 8 dieną, o sąlygoms nepagerėjus – ir iki sausio 9 d.

Siekiant, kad šis istorinis įvykis – pirmoji Lietuvos kosminė misija – būtų nušviestas plačiu mastu, TV3 ir LRT televizijos transliuos paleidimo momentą tiesiogiai, o taip pat internetu.

Pirmą kartą raketa turėjo pakilti gruodžio pabaigoje, tačiau paskutinę akimirką startas buvo atidėtas dėl aušinimo sistemos gedimų Tarptautinėje kosminėje stotyje, kuriems pataisyti prireikė išleisti astronautus į atvirą kosmosą.

„LitSat1“. KTU nuotr.

„LitSat1“. KTU nuotr.

Anot „Orbital“ pranešimų, galutinį sprendimą, kurią dieną kilti,  kompanijos  specialistai kartu su NASA priims pirmadienį.

Jei kils trečiadienį, raketos paleidimas įvyks apie 20:35 val., o jei ketvirtadienį – 20:10 val. Lietuvos laiku. Vienoje paroje yra vos penkios minutės, tinkamos raketos paleidimui – jos paskaičiuojamos remiantis Tarptautinės kosminės stoties padėtimi orbitoje.

„LituanicaSat-1“ Molėtų observatorijoje. A.Zigmanto nuotr.

„LituanicaSat-1“ Molėtų observatorijoje. A.Zigmanto nuotr.

Tuo atveju, jei raketa bus paleista trečiadienį, erdvėlaivis „Cygnus“ prie Tarptautinės kosminės stoties su joje dirbančia 38-ąją astronautų ekspedicija prisijungs sekmadienį, sausio 12 d., apie 13 val. Lietuvos laiku.

Planuojama, kad lietuviški palydovai iš Tarptautinės kosminės stoties į orbitą bus paleisti maždaug vasario mėnesį. Tada pirmasis Kauno technologijos universiteto palydovas „LitSat-1”, sukonstruotas padedant Lietuvos kosmoso asociacijai ir Kosmoso mokslų ir technologijų institutui, pirmą kartą iš kosmoso perduos tris tautos išrinktus lietuviškus žodžius. Kokie jie bus, iki antradienio dar gali spręsti patys Lietuvos žmonės, siūlydami brangiausius sau ir šaliai žodžius internetinėje svetainėje.

Kategorijos: Astronomija ir kosmonautika, Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė