Prezidentūroje įteikti apdovanojimai pasaulio lietuviams (1)

president.lt nuotr.

president.lt nuotr.

Penktadienio pavakarę į „Globalios Lietuvos apdovanojimus 2013“ LR Prezidentūroje susirinko tarptautinės sėkmės sulaukę pasaulio lietuviai profesionalai ir su Lietuva save siejantys užsieniečiai, savo darbais prisidėję prie Lietuvos augimo ir vardo garsinimo. Labiausiai nusipelniusius Lietuvos labui apdovanojo Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Valstybės vadovė pasidžiaugė, jog šie apdovanojimai tampa gražia tradicija, suburiančia šviesiausius mokslininkus, verslininkus, garsius kultūros atstovus. „Tokios iniciatyvos kuria veržlios, modernios ir stiprios Lietuvos  įvaizdį bei įkvepia mus tikėti savo šalimi. Globalūs pasaulio lietuvių ryšiai padeda kurti šalies konkurencinį pranašumą. Jūsų sėkmės istorijos – tai visos Lietuvos įvertinimas ” – sakė D. Grybauskaitė.

Nominantus vertino ir laureatus išrinko specialiai suformuota komisija, kurią sudarė šių apdovanojimų praėjusių metų laureatai, organizacijos „Globalios Lietuvos lyderiai”  (GLL) valdybos nariai ir kiti tarptautinę patirtį turintys specialistai: Dr. Victor Sniečkus, Dr. Vladas Lašas, Dr. Antanas Mockus, Ray Bartkus, Mindaugas Glodas, Gintė Bernadeta Damušis, Andrius Tapinas, Raimundas Daubaras ir Rūta Skyrienė.

„Tai buvo išties sunki užduotis, nes visi be išimties šiais metais nominuoti profesionalai įvairiais būdais yra prisidėję prie globalių galimybių Lietuvai kūrimo bei šalies vardo garsinimo pasaulyje“, – renginio svečius sveikino GLL valdybos pirmininkas dr. Vladas Lašas.

Skulptoriaus Stasio Žirgulio kurtos apdovanojimų statulėlės atiteko laureatams už jų nuopelnus skatinant Lietuvos eksportą, pritraukiant užsienio investicijas, diegiant tarptautines naujoves, skatinant jaunimo lyderystę ir kitais darbais garsinant šalies vardą pasaulyje.

Už viso gyvenimo pasiekimus specialiu LR Užsienio reikalų ministerijos apdovanojimu pagerbtas Jo Eminencija Audrys Juozas Bačkis – kardinolas, Vilniaus arkivyskupas metropolitas, Romos katalikų Bažnyčios kanonistas ir diplomatas. Jo dėka Vilniuje buvo įkurta vargšų valgykla, atkurta Vilniaus kunigų seminarija, įkurtas pirmasis katalikiškas vaikų darželis.

Eksporto skatinimo kategorijoje už nuoširdų Lietuvos produktų eksporto į JAV skatinimą bei už ženklo „Product of Lithuania“ sukūrimą ir populiarinimą apdovanota „Food Depot International Inc.“ vadovė Angelė Kavak.  Šiuo metu bendrovė į JAV importuoja maždaug 1500 lietuviškų prekių, kurios parduodamos prekybos tinkluose maždaug 20 JAV valstijų. Specialiai į šį renginį iš JAV atvykusi p. Kavak palinkėjo drąsos ir nebijoti įdėti pastangų eksportuojant ne tik maisto produktus, bet ir kitus Lietuvos gaminius.

Investicijų pritraukimo kategorijoje už gero Lietuvos įvaizdžio formavimą ir už užsienio investuotojų skatinimą steigti atstovybes Lietuvoje apdovanota Sintija J. Paski (Cynthia J. Pasky). 1999 m. įsteigusi savo įmonės „Strategic Staffing Solutions“ Europos padalinį Kaune, ji netruko įrodyti užsienio verslininkams, kad Lietuva yra puiki vieta investicijoms. Jos dėka šalyje savo atstovybes įsteigusios tarptautinės kompanijos „Barclays“, „Western Union“ ir „Intermedix“ – tik keletas sėkmingų investicinių projektų pavydžių.

Inovatyvių idėjų Lietuvai kategorijoje už tarptautinės patirties grąžinimą į Lietuvą ir jos skleidimą pagerbti jaunieji mokslininkai broliai Augustinas, Kristijonas ir Dominykas Vizbarai, Lietuvoje įsteigę aukštųjų technologijų įmonę „Brolis Semiconductors“, kuri savo produkciją tiekia visam pasauliui – daugiau nei 160 kompanijų nuo Japonijos iki JAV.

„Mokslo inovacijos sienų nežino, tad labai džiugu, kad brolių įkurta kompanija savo veiklos centru pasirinko Lietuvą“, – sakė nominaciją pristatęs AB TEO generalinis direktorius Kęstutis Šliužas.

„Pasaulio Lietuvio 2013“ kategorijoje už Lietuvos vardo garsinimą apdovanotas akordeonistas Martynas Levickis. Jaunojo akordeonisto, baigusio Londono karališkąją muzikos akademiją, gastrolių sąrašas driekiasi nuo Berlyno ir Londono iki Jungtinių Valstijų, Japonijos ir Korėjos.

Atsiėmęs apdovanojimą, muzikantas atliko savo aranžuotą lietuvių liaudies dainos „Beauštanti aušrelė“ improvizaciją.

Jaunimo lyderystės skatinimo kategorijoje apdovanota Milda Dargužaitė už talentingo tarptautinio jaunimo darbinimo viešajame Lietuvos sektoriuje skatinimą ir jaunųjų profesionalų programos „Kurk Lietuvai“ iniciatyvą. Tai pirmoji profesinio tobulinimo ir gerosios praktikos pritaikymo programa Lietuvoje, skirta Lietuvos piliečiams, baigusiems aukštojo mokslo studijas užsienyje.

Studijas baigusi Princetono universitete, M. Dargužaitė septynis metus dirbo viceprezidente „Goldman Sachs“ bendrovėje, po septyniolikos metų grįžusi į Lietuvą buvo pakviesta tapti Vyriausybės patarėja, o vėliau ir VšĮ „Investuok Lietuvoje“ generaline direktore.

Lietuvos draugo kategorijoje, skirtoje Lietuvos šaknų neturintiems užsienio piliečiams, už nuoširdžią ir objektyviai nepamatuojamą meilę Lietuvai padėkos sulaukė vertėjas, filmų kūrėjas švedas Jonas Ohmanas. Jis išvertė į švedų kalbą Juozo Daumanto-Lukšos biografinę apybraižą „Partizanai“ bei kitų žinomų lietuvių autorių kūrinus. 2009 m. sukūrė pirmąjį savo dokumentinį filmą „Smogikai“ apie pokariu Lietuvoje veikusius sovietų smogikų būrius.

„Globalus jaunojasis Lietuvos talentas“ – jaunas, bet profesinėje srityje jau daug pasiekęs žmogus,savo talentu garsinantis Lietuvą. Šis apdovanojimas atiteko Rūtai Meilutytei. Rūta tapo jauniausia 100 m plaukimo krūtine distancijos olimpine čempione ir pirmąja nepriklausomos Lietuvos plaukike, iškovojusia olimpinį medalį. Tačiau Olimpinis auksas šiai Lietuvos sportininkei buvo tik pradžia – toliau sekė trys plaukimo krūtine pasaulio rekordai, keturi Europos ir 12 Lietuvos.

Priimdama apdovanojimą, R. Meilutytė Lietuvos jaunimui palinkėjo atkaklumo bei drąsos priimant iššūkius.

Patirties sklaidos kategorijoje už dalijimąsi patirtimi su Lietuvos medicinos atstovais ir nuoširdų rūpestį įvertintas profesorius Džosefas Presas (Josephas Pressas), baigęs Kauno Medicinos Institutą, tačiau emigravęs į Izraelį ir jau ilgus metus dirbantis „Shneider“ Vaikų ligoninės vadovu.

Baigiantis ceremonijai, vedėjas Arnoldas Pranckevičius taip pat pristatė GLL globojamą programą „LT Big Brother“, skirtą Lietuvoje ir užsienyje gyvenantiems lietuvių studentams, norintiems pasisemti patirties iš pasaulio lietuvių profesionalų. Per penkerius jos gyvavimo metus, programoje dalyvavo per 230 profesionalų, tapusių mentoriais 500 studentų. Šiemet programos dalyviai rinko „metų mentorių“, kuriuo tapo Romanas Zontovičius, „GetJar“ pardavimų vadovas (JAV).

„Globalios Lietuvos apdovanojimuose 2013“ svečiavosi Kingsley Aikins, „Diaspora Matters“ organizacijos prezidentas, diasporos ekspertas iš Airijos, konsultavęs daugelį pasaulio šalių diasporos potencialo panaudojimo šalies labui klausimais. Aikins pasidalino įkvepiančiomis įžvalgomis apie diasporos reikšmę šaliai ir palinkėjo Lietuvai stiprinti ryšius su užsienio lietuvių bendruomenėmis, pasinaudoti jų ryšiais bei patirtimi.

„Globalios Lietuvos apdovanojimus“ inicijuoja lietuvių profesionalų diasporos tinklas „Globalios Lietuvos lyderiai“ kartu su LR Užsienio reikalų ministerija, VšĮ „Versli Lietuva“ bei telekomunikacijų bendrove TEO LT.  GLL tinklo tikslas – įvairių projektų pagalba įtraukti užsienyje gyvenančius profesionalus bei panaudoti jų sukauptą patirtį, kontaktus ir žinias Lietuvos tarptautiškumo stiprinimui.

Apie „Globalios Lietuvos lyderius“

GLL – apdovanojimus inicijuojanti organizacija, veikia kaip bendradarbiavimo ir galimybių plėtojimo tinklas globaliai veikiantiems profesionalams, siejantiems save su Lietuva. Šio tinklo tikslas – bendromis pastangomis kurti stiprią ir konkurencingą Lietuvą, stiprinti jos ekonomikos, verslo, kultūros ir mokslo tarptautines pozicijas. GLL vykdo „GLL patarėjai verslui“ programą (kartu su VšĮ „Versli Lietuva“), „LT Big Brother“ programą (kartu su London City Lithuanians Club ir Wall Street Lithuanians Club), Pasaulio lietuvių ekonomikos forumą (kartu su Lietuvos verslo konfederacija). Šiais projektais siekiama įtraukti užsienio profesionalų diasporą bei panaudoti jų sukauptą patirtį, kontaktus ir žinias Lietuvos tarptautiškumo stiprinimui.

Daugiau apie apdovanojimus rasite čia.

Daugiau apie nominantus – čia.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė