Europoje gilinamasi į ūkinių gyvūnų klonavimo klausimus (0)

Animalpictures123.org nuotr.

Animalpictures123.org nuotr.

2013 m. gruodį Europos Komisija pateikė teisės aktų projektus gyvūnų klonavimo klausimais. Šiuos projektus svarstys kitos Europos Sąjungos (ES) institucijos, įskaitant Europos Parlamentą ir Tarybą, ir parengs savo pozicijas siūlomais klausimais. Planuojama, kad minėti teisės aktai galėtų įsigalioti ne anksčiau kaip 2016 metais.

Europos Komisijos pasiūlytuose teisės aktų projektuose numatoma uždrausti ES valstybėse klonuoti ir importuoti klonuotus ūkinius gyvūnus, ar prekiauti tokių gyvūnų produktais (mėsa, pienu). Europos Komisijos manymu, aiškus šio opaus klausimo reglamentavimas leis spręsti gyvūnų gerovės ir kitus etinius klausimus, susijusius su tokių metodų naudojimu. Gyvūnų klonavimas ūkiniais tikslais nebus vykdomas ir tokie gyvūnai nebus importuojami. Klonuoti gyvūnus bus leidžiama tik vykdant mokslinius tyrinėjimus, siekiant išsaugoti retas veisles ir nykstančias rūšis arba vaistų ir medicinos produktų gamybai, kai bus įmanoma pagrįsti klonavimo būtinybę ir užtikrinti tinkamą gyvūnų gerovę šių procesų metu.

Gyvūnų klonavimas yra naujas jų dauginimo metodas, tačiau tai ne genetinis modifikavimas. Šis metodas neskirtas gyvūnų produktyvumui gerinti. Gyvūnų veisėjai klonavimo būdu gali padidinti itin vertingų gyvūnų dauginamosios medžiagos (spermos ar embrionų) kiekius.

Europos maisto saugos tarnyba (EFSA) atliko mokslinį gyvūnų klonavimo rizikos vertinimą ir priėjo išvados, jog klonuotų gyvūnų ar jų jauniklių mėsa ar pienas saugos požiūriu nesiskiria nuo iš įprastu būdu veisiamų gyvūnų pagamintų produktų. Ši nuomonė patvirtinta 2009 m., 2010 m. ir 2012 m.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė