VRK tvirtins referendumo įrašų trūkumų šalinimo metodika (tiesioginė transliacija, video) (41)

J.Česnavičiaus nuotr.

J.Česnavičiaus nuotr.

Sausio 3 d. 15 val. turėtų įvykti Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) posėdis, kuriame ketinama svarstyti ir, tikėkimės, galu gale, patvirtinti privalomajam referendumui skelbti skirtą įrašų klaidų taisymo ir šalinimo metodiką.

Tiesioginę VRK posėdžio transliaciją žiūrėkite ČIA (nuoroda veiks nuo15 val.).

Kaip žinia ši metodika yra būtina tam, kad referendumo iniciatyvinės grupės nariai žinotų kaip po nuo sausio 6 d. turės šalinti nežymius trūkumus referendumo parašų rinkimo lapuose. Tokių įrašų kaip žinia VRK parašų lapuose „atrado“ 10 481.

Ši metodika jau turėjo būti svarstoma ir tvirtinama gruodžio 30 d. vykusiame VRK posėdyje, tačiau deja, tuo kart po beveik 4 valandas trukusio VRK posėdžio metodika, pagal kurią turėtų būti taisomi VRK nustatyti įrašų netikslumai, taip ir nebuvo patvirtinta. Šią metodiką turėjo iki gruodžio 30 d. parengti įgalioti 3 VRK nariai bendradarbiaujant su Referendumo iniciatyvine grupe. Tačiau kadangi tai padaryta nebuvo, tai gruodžio 30 d. buvo dar kartą sudaryti darbo grupė į kurią šį kartą buvo įtraukti ir 3 referendumo iniciatyvinės grupės nariai.

Kadangi pirmadienį, sausio 6 prasideda 15 dienų terminas, skirtas pašalinti parašų netobulumams. Šis posėdis, tai paskutinė galimybė VRK patvirtinti aiškią ir skaidrią klaidų šalinimo metodiką.

„Labai norėtųsi tikėti, kad ši metodika bus patvirtinta VRK sprendimu, kad ji bus kaip galima aiškesnė ir kaip galima realesnė. Kad nereikalaus dėl smulkmenos ieškoti žmogaus, kad jis privalėtų vėl fiziškai įrodyti savo parašo autentiškumą. Norėtųsi apeliuoti į VRK narius, kaip priesaiką davusius asmenis, tai paskutinis šansas jiems pasitaisyti ir padėti Tautos valiai tapti kūnu“, – prieš būsimą VRK posėdį sakė referendumo iniciatyvinės grupės narys, Tautininkų sąjungos pirmininkas Julius Panka.

Pasak J.Pankos referendumas įvyks bet kuriuo atveju, o tie, kas jam bandė sukliudyti bus vienaip ar kitaip pasmerkti.

„Su Tautos valia negalima žaisti, tai daug kartų stipresnis dalykas nei aukštos įtampos elektros srovė, net maži vaikai žino, kad su elektra žaisti negalima. VRK nariai irgi turi suprasti, kad Tautos valia negali būti žaisliuku. Mes nusiteikę apginti kiekvieną parašą ir toliau einame tuo keliu“, – pabrėžė iniciatyvinės grupės narys.

2014 sausio 3 d. VRK posėdžio vaizdo įrašas:

Sausio 2 d. vakare referendumo „Tautos valia“ iniciatyvinės grupės nariai prie Lietuvos respublikos Seimo surengė piketą „Seime, skelbk referendumą!“. Seimo mnariai buvo paraginti, atsižvelgus į daugiau kaip 300 000 Lietuvos piliečių valią, šių metų sausio mėnesį įvyksiančiame Seimo sesijos pratęsime paskelbti privalomą referendumą.  Piketo metu buvo perskaitytas kreipimasis į visų frakcijų Seimo narius ir Vyriausybę.

Žiūrėkite šio piketo vaizdo įrašą:

Skelbiame piketo metu perskaitytą kreipimąsi į Seimo narius:

LR Seimo pirmininkei Loretai Graužinienei,
LR vyriausybės Pirmininkui Algirdui Butkevičiui,
LR Seimo Darbo partijos frakcijai,
LR Seimo frakcijai „Drąsos kelias“,
LR Seimo frakcijai „Tvarka ir teisingumas“,
LR Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijai,
LR Seimo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos frakcijai,
LR Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijai,
Mišriai Seimo narių grupei,
LR Seimo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijai
bei
LR piliečiams ir žiniasklaidai.

Referendumo iniciatyvinės grupės PAREIŠKIMAS

Vilnius,2014-01-02

Dėl piliečių reikalavimo skelbti referendumą vykdymo

Vadovaudamiesi
LR Konstitucijos 3 straipsniu:
Niekas negali varžyti ar riboti Tautos suvereniteto, savintis visai Tautai priklausančių suverenių galių.
Tauta ir kiekvienas pilietis turi teisę priešintis bet kam, kas prievarta kėsinasi į Lietuvos valstybės nepriklausomybę, teritorijos vientisumą, konstitucinę santvarką.

Remdamiesi parašais patvirtinta piliečių valia, reikalaujame:

– vykdyti daugiau kaip 300 tūkstančių rinkimų teisę turinčių Lietuvos Respublikos piliečių išreikštą VALIĄ bei REIKALAVIMĄ skelbti referendumą,

– įtraukti į pratęsiamos Seimo sesijos posėdžio dienotvarkę 38 Seimo narių teikiamo Nutarimo projekto svarstymą DĖL REFERENDUMO DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS KONSTITUCIJOS 9, 47 IR 147 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO PASKELBIMO

–  ir balsuoti už tai, kad referendumas būtų paskelbtas iki kovo 30 d.

Referendumo iniciatyvinės grupės vardu:

Pranciškus Alfredas Šliužas, Rita Jusienė

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Vaizdai ir garsai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė