Saugomas teritorijas galima bus apžvelgti iš aukščiau (0)

Naujas apžvalgos bokštas Žemaitijos nacionaliniame parke | VSTT.lt nuotr.

Naujas apžvalgos bokštas Žemaitijos nacionaliniame parke | VSTT.lt nuotr.

Daugelis besilankančių saugomose teritorijose tikriausiai dažnai pagalvoja, kaip įdomu būtų viską pamatyti iš aukščiau. Dabar tai tampa įmanoma: Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos įgyvendina projektą „Saugomų teritorijų tvarkymas. II etapas“, kurio metu ne tik atlikti tvarkymo darbai dešimtyse saugomų teritorijų, įrengti nauji lankytojų centrai, atnaujinta infrastruktūra, bet ir statomi net septyni nauji apžvalgos bokštai. Kai kurie iš jų jau laukia svečių, kiti galimybę pasižvalgyti iš aukščiau suteiks šių metų pabaigoje.

Lankytojai jau gali iš aukščiau pasivalgyti Žemaitijos nacionaliniame parke. Čia išdygo naujas 15 metrų aukščio apžvalgos bokštas prie Platelių ežero. „Nuo jo atsiveria nuostabus vaizdas į Platelių ir Beržoro ežerus, galima iš viršaus apžiūrėti kalvotą ir miškingą parko reljefą, taip pat matyti patys Plateliai, atsiskleidžia Siberijos pelkė. Lietuviai pelkių kažkodėl nemėgsta, galbūt įdomiau bus pažiūrėti iš viršaus… – šypteli parko gamtininkė Marija Jankauskienė ir priduria, kad ruduo – puikus metas apsilankyti. – Iki rugsėjo lankytojų į pelkes neleidžiame, o dabar – puikus laikas apžiūrėti“.

Netrukus planuojama baigti ir apžvalgos bokštus Ventos bei Veisiejų regioniniuose parkuose. Ant Ventos upės kranto, pasak Ventos regioninio parko direktoriaus Andriaus Almanio, atsiras ne tik bokštas, bet ir baidarių prieplauka. Taip pat atlikti kraštovaizdžio kirtimo darbai. 15 m aukščio bokštas turėtų būti pastatytas dar šiais metais, tačiau visą šio komplekso teikiamą naudą lankytojai greičiausiai įvertins tik vasarą, kai prasidės žygiai baidarėmis. Veisiejų regioninio parko lankytojai taip pat jau netrukus galės įvertinti Snaigyno ežero pakrantėje statomą 15 m aukščio apžvalgos bokštą, nuo kurio atsivers įspūdinga ežero panorama. Bokštas išsiskiria savo architektūra – apžvalgos aikštelė įrengta ant truputį pasvirusių kolonų rato, taigi statinys taps ne tik nauja atrakcija, bet ir vizualiai patrauklia parko puošmena.

Bokštai dygsta ir Metelių regioniniame bei Dzūkijos nacionaliniame parkuose. Metelių parkas žymus paukščiais. Būriai jų susirenka prie Dusios ir Metelio ežerų prieš ilgą kelionę į šiltesnius kraštus. Šiuos būrius netrukus bus galima apžiūrėti ir iš aukščiau – prie Metelių įrenginėjamas 15 m aukščio apžvalgos bokštas. „Iš jo atsiveria panorama į Metelio ir Dusios ežerus. Taip pat matyti gyvenvietė. Visgi, pagrindinė priežastis, kodėl nusprendėme įrengti apžvalgos bokštą – čia esantys paukščiai. Iškilus apžvalgos bokštui lankytojams bus patogiau jais grožėtis.“ Beje, bokštas iškils visai netoli kelio: „Norėjome, kad žmonės galėtų ir kur važiuodami pakeliui sustoti ir pasigrožėti gamta“, – aiškina Metelių regioninio parko lankytojų centro administratorė Elena Amšiejienė.

Apžvalgos bokštas iškils ir Dzūkijos nacionaliniame parke. Prie pat Merkinės miestelio atsirasiantis 26 m aukščio apžvalgos bokštas leis parko svečiams iš viršaus apžvelgti Nemuno slėnį, santaką su Straujos upe, Merkinės piliakalnį ir patį Merkinės miestelį. Kraštotvarkos skyriaus vadovo Giedriaus Valentukevičiaus teigimu, pats bokštas, jei neiškils nenumatytų nesklandumų, lankytojų turėtų laukti šių metų rudenį.

Naujas bokštas taip pat iškils Kamanų valstybiniame rezervate, kuriame lankytojai galės iš viršaus apžiūrėti pelkes, bei Krekenavos regioniniame parke. Beje, Kamanų rezervato darbuotojai tikina, kad pelkes ne mažiau įdomu apžiūrėti ir žiemą – apsnigtame paviršiuje vinguriuoja įvairiausių gyvūnų pėdsakai, o žiemą rengiamos pelkių dienos proga galima ir paslidinėti…

Projekto „Saugomų teritorijų tvarkymas. II etapas“ metu įrengti ne tik nauji apžvalgos bokštai, bet ir atnaujintos keturių lankytojų centrų ekspozicijos, dar keturių saugomų teritorijų svečiai galės džiaugtis visiškai naujais lankytojų centrais, kurie įdomiai, interaktyviai ir linksmai supažindins su saugomomis vertybėmis. Naujas Nacionalinis saugomų teritorijų lankytojų centras įrenginėjamas Vilniuje, Antakalnyje. Čia ketinama pristatyti visas Lietuvos saugomas teritorijas. Tačiau verčiau viską pamatyti gyvai – atsinaujinusios saugomos teritorijos laukia lankytojų!

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė