Prezidentė apdovanos Lietuvai nusipelniusius pasaulio lietuvius (0)

Sausio 3 d. LR Prezidentūroje įvyksiančiuose „Globalios Lietuvos apdovanojimuose 2013“ bus pagerbti šviesiausi lietuviai ir su Lietuva siejami asmenys, daug pasiekę mokslo, verslo ir kultūros srityse bei konkrečiais darbais prisidėję prie šalies pozicijų stiprinimo pasaulyje. Apdovanojimai, kuriems iš viso nominuotas 41 kandidatas iš 13 šalių, bus teikiami už Lietuvos eksporto skatinimą, investicijų pritraukimą, tarptautinių naujovių diegimą, jaunimo lyderystės skatinimą, patirties sklaidą, šalies vardo garsinimą bei viso gyvenimo nuopelnus.

Į Vilniuje rengiamas iškilmes atvyks „Food Depot International Inc.“ vadovė Angelė Kavakienė (JAV), filmų apie Lietuvos rezistencines kovas režisierius, rašytojas švedas Jonas Ohmanas (Lietuva) ir kiti savo sričių profesionalai iš Kinijos, JAV, D. Britanijos. Renginyje, kurį nuo 16 val. tiesiogiai transliuos LRT televizija bei naujienų portalas DELFI, dalyvaus ir laureatus apdovanos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Renginio metu pasirodys akordeonistas Martynas Levickis. Šiuo metu D. Britanijoje gyvenantis jaunasis muzikantas taip pat nominuotas „Pasaulio lietuvio 2013“ kategorijoje. Primename, kad už kandidatus balsavo ir šios kategorijos laimėtoją rinko DELFI skaitytojai.

„Džiaugiamės tokia gausa pavyzdžių, kuomet emigravę lietuviai ar išeivių vaikai nepamiršta savo šaknų ir įvairiais būdais prisideda prie Lietuvos pozicijų stiprinimo ir žinomumo pasaulyje. Mes skatiname ryšius tarp užsienio lietuvių profesionalų bei Lietuvos verslininkų, mokslininkų ir kitų sričių atstovų. Šiuo renginiu siekiame įvertinti lietuvių diasporos pasiekimus, stiprinti šiuos ryšius ir skatinti naujas tarptautines iniciatyvas“, – sako renginį inicijuojančios organizacijos „Globalios Lietuvos lyderiai“ (GLL) vadovė Kotryna Stankutė-Jaščemskienė.

„Globalios Lietuvos apdovanojimuose“ lankysis Kingslis Aikinsas (Kingsley Aikins), „Diaspora Matters“ organizacijos prezidentas, gerai žinomas diasporos integravimo strategijų ir profesinių tinklų mezgimo ekspertas, konsultavęs Airijos ir kitų valstybių atstovus diasporos potencialo panaudojimo gimtosios šalies augimui klausimais.

K. Aikins veikla paremta tikėjimu, kad sumaniai bendraujant su visų kartų išeivija, protų nutekėjimas tampa protų mainais ir atradimais. Anot eksperto, emigrantai tampa kritiškai svarbiu šaltiniu pasaulinėje トprotų kovoje”, suteikiantys konkurencinį pranašumą šalims, žinančioms kaip išlaikyti ryšį ir įtraukti diasporą į šalies gerovės kūrimą.

Apdovanojimus antrus metus inicijuoja lietuvių profesionalų diasporos tinklas „Globalios Lietuvos lyderiai“ kartu su LR Užsienio reikalų ministerija, VšĮ „Versli Lietuva“ bei telekomunikacijų bendrove TEO LT. GLL tinklo tikslas – įvairių projektų pagalba įtraukti užsienyje gyvenančius profesionalus bei panaudoti jų sukauptą patirtį, kontaktus ir žinias Lietuvos tarptautiškumo stiprinimui.

GLL – apdovanojimus inicijuojanti organizacija, veikia kaip bendradarbiavimo ir galimybių plėtojimo tinklas globaliai veikiantiems profesionalams, siejantiems save su Lietuva. Šio tinklo tikslas – bendromis pastangomis kurti stiprią ir konkurencingą Lietuvą, stiprinti jos ekonomikos, verslo, kultūros ir mokslo tarptautines pozicijas. GLL vykdo „GLL patarėjai verslui“ programą (kartu su VšĮ „Versli Lietuva“), „LT Big Brother“ programą (kartu su London City Lithuanians Club ir Wall Street Lithuanians Club), Pasaulio lietuvių ekonomikos forumą (kartu su Lietuvos verslo konfederacija). Šiais projektais siekiama įtraukti užsienio profesionalų diasporą bei panaudoti jų sukauptą patirtį, ryšius ir žinias Lietuvos tarptautiškumo stiprinimui.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė