Arūnas Sniečkus: Mūsų protėviai šneka per širdį (video) (25)

Arūnas Sniečkus | Alkas.lt nuotr.

Arūnas Sniečkus | Alkas.lt nuotr.

Medžio drožėją-skulptorių, Vilkijos Antano ir Jono Juškų etninės kultūros muziejaus direktorių Arūną Sniečkų kalbina tapytojas Virginijus Kašinskas.

Arūnas garsėja kaip uolus brolių Juškų paveldo puoselėtojas padėjęs labai daug pastangų, kad Vilkijoje (Kauno r.) buvusioje senojoje klebonijoje atsirastų Antano ir Jono Juškų etninės kultūros muziejus. Prieš 24 metus Arūno įkurtas  muziejus ir kiekvieną šio nepaprasto muziejaus eksponatą su didele meile ir užsidegimu pasakojantis jo įkūrėjas nuo pirmos minutės pavergia klausytoją taip, kad visi žemiški rūpesčiai ir reikalai nuskrieja nuo sielų kaip juodi varnai ir tampa lengva, šviesu ir gera…

Bet A.Sniečkus garsus ne tik kaip uolus muziejininkas. Savo jausmus ir dvasinę patirtį jis pats išmoko meistriškai paversti kūnu atradęs savyje aistrą medžio drožybai. Arūnas pradėjo drožti nuo… muilo. Vienu metu dėl stuburo skausmų Arūnui tekdavo daug laiko praleisti ligoninėse, tuomet nenorėdamas vėjais leisti laiko susigalvodavo visokiausių užsiėmimų. Iš geltono spygliuočių muilo ėmė drožti įvairias skulptūrėles. Palaikytos ant palangės, jos išblukdavo, o nuteptos laku atrodydavo tartum išdrožtos iš dramblio kaulo…

Daugelyje A.Sniečkus medžio drožinių regime pavaizduotą spinduliuojančią Saulę. Ne taip seniai vienoje medžio drožėjų stovykloje skulptorius ir sanskrito žinovas iš Tailando pasakė, kad Arūno vardas ir reiškia „saulė“…

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Menas, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

25 komentarai

   • Vilmantas Rutkauskas:

    Žmogus dievo veidu.

    • bartas:

     Tamsta Vilmantai, ar nebandėt sulyginti žodžius Dievas ir Veidas. Tik galūnę ” as” reikia perkelti. Pabandykit , gaunasi tas pats žodis.
     Ar tik nebus, kad kryžiaus nešėjai pavogė iš mūsų, šito pasaulio supratimo gilią prasmę. Pasakę: Dievas sukūrė žmogų pagal savo VEIDĄ.
     Gal , kas ir pasakys , bartas pasakas kuria. Jų valia.

     • Vilmantas Rutkauskas:

      Bartai,
      ar tau labai jau rūpi, ką lietuviai su kryžiais ant kaktų pasakys ?

      • bartas:

       Ne . Svarbiausia , ką Tamsta pasakysi. Su Naujais Metais!

       • Vilmantas Rutkauskas:

        Kokiais dar naujais metais?
        Naujųjų metų datą sausio 1-ąją nustatė Romos imperatorius Julijus Cezaris 46 m. prieš kr. “erą”
        1582 m. po popiežiaus Grigaliaus-XIII padarytos kalendoriaus reformos Naujieji metai sausio 1 d. pradėti švęsti visuose KRIKŠČIONIŲ kraštuose. Nors imp.Julijaus ir pop.Grigaliaus kalendoriai skiriasi 13 dienų.
        —-
        Sausio 1-oji, kaip naujų metų diena, Lietuvoje juodaskvernių įdiegta ir “pradėta” švęsti pagal krikščioniškojo vakarų pasaulio tradicijas ne anksčiau kaip 19 a. (Čia pagal Vikipediją).
        Noriu pasakyt, kad visi šie archetipkrikščioniški “fintai” pagoniškoje Lietuvoje NEGALIOJA, nors ir kaip besistengtų klastingi šiandieniniai kryžiuočių darbo tęsėjai.

 1. Vilmantas Rutkauskas:

  Jei neklystu, Vilkijoje kažkur netoli perkėlos esa iš akmenų pastatytas Aukuras. Teko laimė jį vieną kartą užkurti ir sukalbėti baltus žodžius:

  Gabija Gabijėle,
  Ugnie Ugnele,
  Kaip mes rūpinamės tavuoju būstu,
  Taip tu rūpinkis mūsaisiais.

  Dievų valia teduodami mes gausim,
  Priimdami galbūt dėkosim,
  O mirdami – su Protėviais,
  Ir tik su Baltais susitiksim.

 2. bartas:

  Įdomus džiaugsmas latviams. Prarasdami dar vieną nepriklausomos valstybės pagrindų pagrindą , džiaugiasi.
  Buvo ant Lietuvos toks išgama , Sniečkus, su savo satrapu šaika irgi džiaugėsi, įsiliedami į broliškų rep. sąj., atsiveždami rublį. Džiaugsmas.

 3. Vilmantas Rutkauskas:

  Lengviau bus Žemę parduoti europiečiams .

  • ūkininkas:

   Vilmantai, ar daug žemės esi sukaupęs?

   Ir kas mes per tauta – zaunijam apie beleką, visi esam ekonomistai, visko žinovai, lyginam save su britais ir švedais – atsibuskite! Gerbkit savo kultūrą ir tradicijas, kaip Arūnas Sniečkus, darykit gražius darbus ir pamatysit, kad ne tiek svarbu kas piniginėje – euras, ar litas, svarbu, kas galvoje dedasi, o ten pas mūsų tautiečius tiek šlamšto prisikaupę… todėl reiktų išmokti ir patylėti kartais, paklausyti ką seni žmonės kalba, pastebėti kas gražaus nuveikta…

   Geresnių visiems Naujų metų, o Arūnui sveikatos ir energijos.

 4. bartas:

  Braliukams “triumpo diena”. Hūra! Bet braliukai nežino , ką apie šitą dieną sakys jų vaikaičiai, po kažkiek laiko. Kad netektų grabuose vartytis.

 5. Bartui, bet iki galo neišbartui:

  Vaikai sakys didelę AČIŪ, kad laiku suskubo Latvijai parinkti teisingą kelią, o ne degradavo užsidarę savame kiaute.
  O ką kalbės štai apie tokius kaip tu – tai pamatysim. Net neabejojiu, kad nacionalistus atieties kartos įvertins kaip atsilikelius, visuomenės pažangos stabdžius ir labai primityvios mąastysenos idealistus. ir džiaugsis, kad jūsų įtaka XX a. pab. – XXI a. pradž. jau buvo tokia menka, kad savo naiviais paistalais tesugebėjot tik juokint pasaulį 🙂 Net neabojojiu, kad taip ir bus 🙂
  Tad pamatysit, ką pasakys apie tai ateities kartos 🙂

  • Sėlis:

   Zmogeli, kelintame amziuje tu uzsilikes? Atsipeikek, tiems tavo jevrosojuzui ir jevrui braska pamatai, kazin, ar nors iki kokiu daugiausiai 2020-2025 m. pratemps. O be to, tavo leksika kaip gryno komunisto, tik pamirsti pries “nacionalistus” prirasyti “burzuaziniai”.

  • bartas:

   Gudruti, o kodėl degradai anglai nenori to kiauro – euro. O danai, švedai. Sėdi užsidarę savo kiaute.
   Nacionalistai ir nacionalistai. Tas pat per tą patį. O į lietuvių kalba, sugebėtum išversti šį svetimžodį.

  • S:

   KĄ pasakys vaikai, galim lengvai nuspėti. Kai kryžiuočiai Latviją ir Prūsiją užkariavo, o prieš Lietuvą po 200 metų karo krito Žalgirio mūšyje, tai Tėvynės išdavikai irgi bandė sakyti, kad kryžiuočiai mums nešė pažangą, o barzdočius lietuvius vertino kaip atsilikėlius, pažangos stabdžius. Taigi, dabar kryžiuočius žudę mūsų protėviai vertinami kaip didvyriai, o Žalgirio mūšis yra pagrindinė pergalė tik todėl, kad sumušė tuos kryžiuočius ir jų neštą europinę pažangą. Tik kažkoks D. Baronas ir vienas kitas išsigimėlis bando sumenkinti Žalgirio pergalę, Pilėnus, Kudirką, Basanavičių ir kitus. Bet jie sukelia sau net ne pajuoką, o pasišlykštėjimą rašomomis nesąmonėmis. Taip bus ir dabar. Latvija pasuks atgal Lietuvos pėdomis ir nusimes svetimųjų jungą, o sutriuškinę europinę taip vadinamą pažangą mes vėl būsime didvyriais, kaip mūsų protėviai. 😉 Tiksliau, mes patys tapsime Europos pažangos varikliu. 😀

 6. Haribol !:

  uzuojauta Braliukams ir tiek..(

 7. Petras:

  Pirmiausia tai sveikinu visus su Naujais metais.
  Toliau noriu priminti čia besiginčijantiems dėl braliukų . Taigi net pagal oficialią statistiką 62% latvių yra prieš euro įvedimą ir tik 12% už. Valdžiažmogiai, kaip ir pas mus , nekreipia dėmesio į liaudies balsą ir daro savo .Dabar , kai įvesta naujakalbė , tai vadinama demokratija.

 8. Arūnas:

  Komentatoriai, būkit vadinami gerbiamais. Čia yra straipsnis apie dvasingą žmogų Arūną Sniečkų, kuris seniausiąjį Vilkijos pastatą pavertė tiesiog sakraline erdve, apie jo darbus. Už tai p. Arūnui didžiausia pagarba ir pripažinimas. O nuo 2013 12 31 23:27 komentaro yra rašoma apie viską, tik ne apie straipsnyje nurodytą žmogų ir jo veiklą.

 9. tik kalu kalu per diena:

  ,,sitokia malka atidave” !:)
  patiko ,,geniuko”mintys apie medzio muzika..

 10. Mindaugas:

  Arūnas Sniečkus išmintingas ir nuostabus žmogus. Jo veikla nukreipta tautos klestėjimo kryptimi. Jo kūriniai taurina aplinką, šviesina kitų mintis.
  Jo svaraus indėlio dėka atgaivintame Juškų muziejuje, jo sumanymo dėka rengiami renginiai dūdmaišininkų susipūtimai.
  Jei kam sunku galvoje paklausykite Juškų muziejuje atliekamos dūdmaišių muzikos : http://www.dudmaisis.lt/events.php

 11. Jolanta:

  Lietuva gyva tik tokiais žmonėmis

 12. SIGITA:

  Stalui- duonos, sielai-ramybės, akims-šviesos, mintims-aukščio, kūnui-jėgų, mylimiems- spindėjimo, vilčiai-ištvermės, siekiams- valios, liūdesiui-pabaigos, skausmui-padorumo, meilei-meilės…Naujųjų Metų proga sveikinimai visiems lietuviams !!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė