VRK pristatys referendumui surengti įrašų klaidų taisymo ir šalinimo metodiką (video, tiesioginė transliacija) (42)

Zenonas Vaigauskas | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Zenonas Vaigauskas | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Gruodžio 30 d. 13 val. rengiamas  Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) posėdis, kuriame be kita ko yra numatyta svarstyti ir klausimą „Dėl Iniciatyvinės grupės privalomajam referendumui skelbti klaidų taisymo ir šalinimo metodikos“. Būtent šiame posėdyje turėtų būti patvirtinta vadinamoji klaidų taisymo metodika.

Tiesioginę VRK posėdžio transliaciją žiūrėkite ČIA (nuoroda veiks nuo13 val.).

Savo mintimis prieš šį VRK posėdį paprašėme pasidalinti vieną iš aktyviausių referendumo iniciatyvinės grupės narį, Tautininkų sąjungos pirmininką Julių Panką.

„Atvirai sakant aš mažai ko tikiuosi iš šio posėdžio, kaip ir iš pačios VRK. Tačiau dabar esame tokioje padėtyje, kad turime žaisti pagal VRK primestas žaidimo taisykles. Man labai nemalonu žiūrėti į akis tiems VRK nariams, kurie pažeidė savo duotą priesaiką ir veikia prieš Tautos valią. Tie niekšeliai be jokio sąžinės graužimo braukė mūsų piliečių parašus. Masiškai buvo išbraukta išeivių parašai už tai, kad valdininkėmis neva neperskaitė užsienio šalies adreso, tuo tarsi nupilietinant emigravusius mūsų brolius ir seseris, per tokius valdžiažmogius juk dalis mūsų tautiečių ir buvo priversti emigruoti, o dabar dar sušeria šlapiu skuduru per veidą išbraukdami jų parašus dėl nelietuviško adreso“, – sakė J.Panka.

Pasak J.Pankos masiškai buvo išbraukti kaimų gyventojų parašai referendumo lapuose, už tai, kad, pasak jo, „dviejų trobų kaime nenurodė gatvės ir namo numerio“. Jis taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad VRK nariai neįskaitė ir neįgalių žmonių parašų, už kuriuos pasirašė kitas asmuo, tuo atimdami iš likimo nuskriausto žmonių teisę pareikšti savo pilietinę poziciją.

„Tikrai noriu pabrėžti, kad ne visi VRK nariai yra tokie, tačiau, deja dauguma būtent tokių. Referendumas įvyks bet kuriuo atveju, bet mes pereisim visas priemones, pradžioje suvesim duomenų bazę, kurios reikalauja VRK, vėliau pagal jų nustatytą metodiką bandysime „šalinti trūkumus“, vėliau kreipsimės į teismą ir galiausiai, jeigu reiks panaudosime visas kitas įmanomas priemones, kad priverstume valdžiažmogius paklusti Tautos valiai“, – teigė iniciatyvinės grupės narys.

Priminsime, kad gruodžio 14 d. posėdžiavusi VRK nusprendė, jog iniciatyvinės grupės surinktas parašų skaičius yra nepakankamas tam, kad būtų galima skelbti referendumą. Nepriekaištingais buvo pripažinta tik 292 200 parašų iš į VRK pristatytų beveik 321 000. Taigi, po komisijos „darbo“ iki reikiamo skaičiaus ėmė trūkti 7 800 parašų.

Tačiau tuo pačiu VRK nusprendė, kad 10 481 įrašo netikslumai yra laikytini neesminiais ir nutarė referendumo iniciatoriams leisti patikslinti šiuos netikslumus per 15 dienų nuo 2014 m. sausio 6 d. iki 21 d.

Gruodžio 19 d. iniciatyvinės grupės nariai VRK sprendimą apskundė Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui (LVAT). Šiuo skundu buvo prašoma dalį surinktų parašų pripažinti tinkamais taip pat tam tikrą dalį įrašų pripažinti turint neesminius trūkumus, kuriuos referendumo iniciatoriai galėtų šalinti kartu su VRK pripažintais neesminiais trūkumais nuo 2014 m. sausio 6 d. iki sausio 21 d.

Gruodžio 21 d. LVAT nagrinėjo Referendumo iniciatyvinės grupės narių skundą, tačiau Teismas patenkino VRK prašymą ir paliko skundą nenagrinėtu motyvuodamas tuo, kad skundžiamas esą ne galutinis VRK sprendimas, o tarpinis. Be to, teismo nuomone gruodžio 14 d. VRK sprendimas nepažeidė niekieno teisių ir teisėtų interesų…

Gruodžio 30 dienos VRK posėdžio 1 dalis:

Gruodžio 30 dienos VRK posėdžio 2 dalis:

Z.Vaigauskas apie Referendumą 2013 gruodžio 2 d.:

Kategorijos: Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė