Mirė Lietuvos kariuomenės garbės sargybos orkestro kūrėjas Justinas Jonušas (0)

A.Pliadžio nuotr.

Justinas Jonušas | A.Pliadžio nuotr.

Gruodžio 27 dieną mirė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiaus kavalierius, atkurtos Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos orkestro kūrėjas, ilgametis Lietuvos kariuomenės orkestro vadovas ir vyriausiasis kapelmeisteris dimisijos majoras Justinas Jonušas.

Velionio kūrybinė veikla buvo labai plati, jis – ilgametis Lietuvos dainų švenčių dirigentas, įvairių Lietuvos pučiamųjų orkestrų puoselėtojas ir įkūrėjas. J.Jonušas – respublikinių dainų švenčių pučiamųjų orkestrų atrankos komisijų nuolatinis narys, dirigentų asistentas ir dirigentas, Baltijos respublikų studentų dainų švenčių „Gaudeamus“ dirigentas, 1994 m. I ir 1998 m. II Pasaulio lietuvių dainų švenčių Vilniuje dirigentas.

1978 m. jam suteiktas nusipelniusio artisto garbės vardas, suteikti kapitono (1993) ir majoro (1994) kariniai laipsniai, 1996 m. apdovanotas Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“ garbės ženklu, o 1998 m. – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos orkestro įkūrėjo, ilgamečio vadovo ir dirigento Justino Jonušo mirties.

„Tai buvo kūrybingas ir iniciatyvus žmogus, visada mokėjęs sudominti ir įkvėpti kitus. Jo meilė savo profesijai, meistriškumas ir atsidavimas tapo pavyzdžiu daugumai kartu dirbusių muzikantų“, – sakoma Prezidentės užuojautoje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė