„Tapatybėje.LT“ – Pasaulio lietuvio vardo verti šviesuoliai (video) (7)

Ramūnas Karbauskis | facebook.com nuotr.

Ramūnas Karbauskis | facebook.com nuotr.

Iš Žemaitijos kilęs Ramūnas Karbauskis visuomenėje žinomas kaip kultūros mecenatas, daugelio kultūros projektų sumanytojas, kurio iniciatyva ir lėšomis Šiaulių rajone esančiuose Naisiuose įkurtas vienintelis Lietuvoje Baltų dievų skulptūrų muziejus, įsteigtas „Naisių vasaros teatras“, rengiantis nemokamus viešus vaidinimus. R. Karbauskio dėka atnaujinti bei bendruomenės veiklai pritaikyti Kultūros namai, kuriuose vyksta teatro repeticijos, parodos, kuriuose kuriamas Naisių krašto muziejus.

„Aš remiuosi į baltišką kultūrą, į baltiškas šaknis. Tuo, kuo aš esu, mane daro baltiška prigimtis, žemaitiška kilmė – tai, kas man yra labai svarbu, ir tai, ką aš stengiuosi puoselėti visur: ir kurdamas muziejus, ir darydamas labai daug kitų dalykų“, – laidai „Tapatybė. LT“ pabrėžia Ramūnas.

Paklaustas, kokioms baltų šventėms nėra abejingas, R. Karbauskis pasakoja, jog žino labai daug žmonių Lietuvoje, kurie švenčia Piliakalnio sąšaukas, Baltų vienybės dienas, bei pabrėžia pats jose taip pat dalyvaujantis: „Tai yra puikios šventės, ir kuo daugiau žmonių į jas ateis, kuo daugiau žmonių švęs, tuo mes pasidarysime vieningesni kaip tauta, kaip visuomenė, kuri turėtų eiti į priekį.“

Naisiuose įkurtas pirmasis šalyje Inkilų natūralioje aplinkoje muziejus, šeimos su vaikais kviečiamos į festivalį „Naisių vasara“. Naisiuose filmuojamas to paties pavadinimo serialas, kurį, pasak R. Karbauskio, žiūri ir išeivijos lietuviai: „Aš gaunu labai daug laiškų iš mūsų emigrantų, kuriuose jie rašo, kad žiūri „Naisių vasarą“ ir kad, jei jie grįš į Lietuvą, gyvens kaime. Ir aš suprantu, kad galbūt aš taip prisidedu prie to grąžinimo žmonių, prie jų svajonės.“

Šiais metais veiklą pradėjęs labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, kurio vienas iš steigėjų yra R. Karbauskis, įgyvendina kompleksinį vaikų švietimo projektą, siekia atnaujinti vaikų bibliotekų fondus, suteikti galimybę išeivijoje gyvenantiems vaikams skaityti lietuviškas knygas: „Ruošiamės išleisti daug vaikiškų knygų ir jas išsiųsti į užsienyje esančias vaikų mokyklėles. Norime, kad vaikai turėtų priėjimą prie tos literatūros, kuri formuotų lietuvišką sąmonę. Kur šeima begyventų, vis tiek, lietuvybė yra vertybė, ir mes ją turime puoselėti visais įmanomais būdais.“

R. Karbauskis remia knygų, ypač lietuvių literatūros klasikų, leidybą, įvairius kūrybinius festivalius bei konkursus, nuo 2013 metų yra naujasis Karalienės Mortos premijos mecenatas.

Martynas Levickis | telegraph.co.uk nuotr.

Martynas Levickis | telegraph.co.uk nuotr.

Kita šio šeštadienio laidos tema – talentingas akordeonistas Martynas Levickis, šiuo metu gyvenantis Didžiojoje Britanijoje, Globalios Lietuvos apdovanojimuose yra nominuotas už Lietuvos vardo garsinimą tarptautiniuose muzikos konkursuose, kuriuose jis pergales susižeria už ekspresyvų klasikinių ir modernių muzikos kūrinių atlikimą akordeonu. Laidos „Tapatybė.LT“ autoriams Martynas atskleis, ar jam svarbu būti lietuviu.

„Tapatybė.LT“ – jau šį šeštadienį per LRT Lituanicą 23.15 val. Lietuvos laiku. Laidą tiesiogiai galima matyti ir internetiniame portale.

Laidos anonsas:

httpv://youtu.be/XQmjkEosusA

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė