Vilniuje atsiras Belgų, Šveicarų, Medonešio, Riešutynės, Kiminų, Plynės, Lukos ir Knygnešių gatvės (1)

Vilnius | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Vilnius | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Vilniaus miesto tarybos sprendimu Naujojoje Vilnioje šešioms bevardėms gatvėms suteiktas Belgų, Šveicarų, Medonešio, Riešutynės, Kiminų, Plynės pavadinimai, tuo tarpu Paneriuose atsiras Lukos, Pilaitėje – Knygnešių gatvės.

Naujojoje Vilnioje Belgų ir Šveicarų gatvių pavadinimai suteikti pagal šio kvartalo kitų gatvių pavadinimus siejamus su Europos Tautomis (Švedų g., Suomių g. ir kt.).

Tuo tarpu prie A. Kojelavičiaus gatvės suprojektuotame kvartale naujas gatvės bus pavadintos Riešutynės ir Medonešio pavadinimais, o ties Artimų gatve suprojektuotuose kvartaluose naujos gatvės bus pavadintos Kiminų ir Plynės pavadinimais.

Panerių seniūnijoje ties Vilkiškės ir Sangrūdos gatvių sankirta naujai gatvei bus suteiktas Lukos vardas. Šalia šios naujos gatvės jau yra ežero pavadinimu pavadinta Galvės gatvė. Būtent Luka ežeras, esantis Trakų rajone, ir susijungia su Galvės ir Nerespinkos ežerais.

Pilaitės seniūnijoje bevardei gatvei atšakoje nuo Kriaučiūnų gatvės suteiktas Knygnešių pavadinimas, siekiant priminti apie XIX a. Lietuvos knygnešius, kurie 40 metų kovojo prieš carinės Rusijos vykdytą lietuviškos spaudos ir raidyno draudimą.

Taip pat Vilniaus miesto taryba patikslino dvidešimties gatvių ašines linijas Naujojoje Vilnioje, Antakalnyje ir Pilaitėje. Naujojoje Vilnioje patikslintas Arimų, Arimų Sodų 5-osios, J. Urbšio gatvių, tuo tarpu Antakalnyje – Filaretų, Rokantiškių Sodų 14-osios, Rokantiškių Sodų 15-osios, Rokantiškių Sodų 16-osios, Rokantiškių Sodų 17-osios, o Pilaitės seniūnijoje – Pilaitės Sodų 2-sios, Pilaitės Sodų 4-osios, Pilaitės Sodų 6-osios, J. Bretkūno, Rusnės, Katyčių, Gilijos, Ventės, Danės, J. Zauerveino, I. Simonaitytės, M. Jankaus gatvių ašinės linijos.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , .

1 komentaras

  1. Getas:

    O kur Konstantino Balmonto, lietuvių kilmės pasaulinio lygio poeto gatvė?! Tai jis gyvendamas Prancūzijoje kartu su Oskaru Milašiumi pasisakė ir kovojo dėl Lenkijos okupuoto Vilniaus sugrąžinimo Lietuvai. Lankėsi Lietuvoje 1930 m. Tik Vilniuje, Žvėryne jam pastatytas paminklas. Jis kūrė poezija lietuvių tautosakos, istorijos motyvais, vertė lietuvių poetų eiles ir švietė vakariečius apie Lietuvą ir lietuvius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė