Moksleiviai per mėnesį surinko daugiau nei 1200 kg senų baterijų (3)

baterijosLietuvos mokyklas vienijančios socialinės akcijos „Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju!“ pirmojo etapo metu moksleiviai surinko 1200 kg senų baterijų. Tiek atliekų akcijos organizatoriams atidavė daugiau nei 70 šalies mokyklų, aktyviai prisijungusių prie lapkričio mėnesį vykusio pirmojo projekto etapo. Didžiausi rūšiavimo aktyvistai – Lazdijų, Kauno, Klaipėdos ir Tauragės rajonų moksleiviai. Jie surinko daugiausiai nebenaudojamų elementų.

„Šio projekto tikslas – ne surinkti atliekų kilogramai, bet kintantis jaunimo požiūris į aplinkos tausojimą. Darbščiausių mokinių susitikimai su geriausiais šalies krepšininkais yra ne tik atlygis už tinkamai surūšiuotas atliekas, bet  ir patvirtinimas, kad draugiškumas aplinkai yra bendražmogiška vertybė, vienodai rūpinti visiems,“ – teigia Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) vadovas Mantas Varaška.

Pasibaigus pirmajam akcijos etapui, pirmųjų vietų nugalėtojai – beveik 1000 mokinių – bus apdovanoti bilietais į krepšinio klubų Kauno „Žalgiris“ ir BC „Lietuvos Rytas“ rungtynes. Iki varžybų akcijos nugalėtojams organizatoriai su vienu iš „Žalgirio“ komandos žaidėju planuoja surengti tiesioginį vaizdo pokalbį, kurį internete galės stebėti visi norintys.

Vasarį moksleivių laukia jau antrasis akcijos etapas – dujošvyčių lempų atliekų rinkimas. Jo laimėtojai taip pat bus apdovanoti iki 150 bilietų į vienas Vilniaus „Lietuvos ryto“ ar Kauno „Žalgirio“ krepšinio rungtynes namų arenoje. Antrų-trečių vietų akcijos laimėtojai turės teisę į savo mokyklą pasikviesti vieną krepšininką iš pasirinktos komandos, kad pabendrautų apie krepšinį, treniruotes, sveiką gyvenimo būdą bei švarią aplinką.

Socialinės akcijos pabaiga numatoma gegužės mėnesį. Susumavus visus rezultatus, viena visų projekto etapų mokykla-nugalėtoja į savo paskutinio skambučio šventę galės pasikviesti pasirinktos krepšinio komandos narius. Organizatoriai primena, kad šalies mokyklos dar gali registruotis dalyvauti likusiuose projekto etapuose. Daugiau informacijos rasite čia.

Akciją organizuoja Elektronikos platintojų asociacija (EPA), krepšinio klubai Kauno „Žalgiris“ ir BC „Lietuvos Rytas“, UAB „Žalvaris“, VšĮ „Ekošviesa“, Danske Bankas bei Lietuvos žurnalistų sąjunga.

Akcijos „Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju!“ pirmojo etapo mokyklos-nugalėtojos apskrityse:

Kauno Tado Ivanausko progimnazija;
Lazdijų r. Veisiejų gimnazija;
Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazija;
Pagėgių sav.Vilkyškių Johaneso Bobrovskio vidurinė mokykla;
Vilniaus sav. Grigiškių vidurinė mokykla;
Mažeikių „Gabijos“ gimnazija;
Vilkaviškio r. Pilviškių „Santakos“ gimnazija;
Utenos Dauniškio gimnazija;
Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazija;
Joniškio rajono Mindaugių pagrindinė mokykla.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė