Išmanaus miesto link: patogesnis mokėjimas už automobilių stovėjimą m.Parking (2)

reidas.lt nuotr.

reidas.lt nuotr.

Kol išmanusis automobilis, pats apmokantis už parkavimą, dar tik svajonė, Vilniaus miesto savivaldybė ir įmonė „Susisiekimo paslaugos“ pristato inovatyvią mobiliąją programėlę, leidžiančią sumokėti už tiek, kiek iš tikrųjų stovėjote. m.Parking programėlės paprastumu ir patogumu jau įsitikino keletas tūkstančių vilniečių, bene kasdien mokančių už automobilių stovėjimą šiuo būdu.

Kuriant programėlę buvo svarbu, kad ji būtų patogi. Tad dabar nebereikia sukti galvos, kiek užtruksite susitikime, banke ar poliklinikoje. Jokio permokėjimo į priekį, monetų paieškos kišenėse ar gautų baudų už tai, kad vis gi suklydote apskaičiuodami būsimą stovėjimo laiką.

Galų gale, programėle naudotis itin paprasta – pastatę automobilį tiesiog įjungiate parkavimo laikmatį ir jį sustabdote tada, kada jums reikia.  Suma, apskaičiuota už automobilio stovėjimą (apvalinama kas 12 min.), bus įtraukta į jūsų mobiliojo operatoriaus paslaugų sąskaitą. Jei bijote užmiršti sustabdyti šį „skaitliuką“, galite pasirinkti saugų laiką, po kurio programėlė pati sustabdys automobilio parkavimą (antraip, automatiškai jis stabdomas dienos pabaigoje).

Be to, galite sumokėti ir už kelių automobilių stovėjimą iš karto, net jeigu jie yra skirtingose rinkliavos zonose.  Mokėjimų istorija visuomet prieinama savitarnos svetainėje arba čia registruoto vartotojo asmeninėje skiltyje.

Įdomu tai, kad m.Parking programėlė dar net nestartavusi sutaupė miestui 2 mln. litų mažiausiai. Pradėjus dirbti su šiuo projektu, dvigubai sumažinome ketintų pirkti parkomatų skaičių. Prognozuojame, kad šis palankesnis gyventojams apmokėjimo už automobilių stovėjimą būdas bus  ženkliai populiaresnis.  Tikimasi, kad 2015 m. net 65 % įmokų bus surenkama m.Parking programėlės pagalba.

m.Parking – pirmoji programėlė iš Smart Vilnius šeimos. Šiuo metu bandome ir netrukus pristatysime likusius visą miesto transportą apimančios multimodalinės mobilios aplikacijos elementus – m.bilietą, m.taksi. Pasitelkę technologijas kuriame patogesnį, mobilesnį Vilnių.

Mobilioji aplikacija skirta išmaniesiems įrenginiams su iOS ir Android platformomis, tačiau naująja sistema gali naudotis ir kitų telefonų savininkai, siųsdami SMS žinutę numeriu 1332, žinutės langelyje įvesdami: Start, rinkliavos zonos pirmąją raidę bei automobilio numerį (siunčiant žinutę antrą ir vėlesnius kartus, jei mokama už tą patį automobilį, automobilio numerio nurodyti nereikės). Mokėjimas už automobilio stovėjimą sustabdomas, siunčiant kodą – Stop.

Kartu su programėlės kūrėjais linkime gero naudojimosi ir laukiame vilniečių, naudojančių aplikaciją, atsiliepimų.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .

2 komentarai

  1. Auksė:

    Labai keista „Alke“ skaityti tokį straipsnį, kuriame yra tiek daug nelietuviškų žodžių: „parkavimas“ – autobobilio statymas; „inovatyvus“ – naujoviškas, naujas; „…programėlė dar net nestartavusi…“ – programėlė dar net nepradėjusi veikti; „parkomatas“ – bilietų automatas; „mobilioji aplikacija“ – mobilioji programa. Keista ir tai, kad Lietuvos sostinėje naudojama programa „m.Parking“, kurią naudojant reikia surinkti: „start“ ir „stop“. „Alkas“, atrodo, gina lietuvių tautą, kalbą ir kultūrą, bet tas straipsnis paliko nemalonų įspūdį. Jei smuks (išsigims) kalba, smuks ir tauta.

  2. Rimtai:

    Auksė pataikė kaip pirštu į akį. Išmanaus miesto link brukamasi susinant valstybinę kalbą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė