Grupė Seimo narių paragino VRK netrukdyti piliečiams išreikšti savo nuomonę dėl referendumo (21)

Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Gruodžio 27 d. grupė įvairioms Seimo frakcijoms priklausančių Seimo narių kreipėsi į Lietuvos Respublikos Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK), ragindami įtvirtinti Tautai priklausančias teisėtas galias ir netrukdyti Lietuvos piliečiams kurti savąją valstybę bei pilietinę visuomenę.

Kreipimąsi pasirašę Seimo nariai: Povilas Gylys, Petras Gražulis, Rytas Kupčinskas, Algirdas Patackas, Valdas Vasiliauskas, Jonas Varkala prašo leisti Lietuvos piliečiams išreikšti savo nuomonę dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9 str., kuriame  įtvirtinta nuostata, kad  svarbiausi Valstybės bei Tautos gyvenimo klausimai sprendžiami referendumu.

2013 m. gruodžio 14 d. VRK pripažino 292 200 iš 313 425 surinktųjų parašų, kuriuos jai pateikė iniciatyvinė grupė dėl privalomojo referendumo paskelbimo. Anot VRK, pristigo vos 7800 parašų, o tai reiškia, kad surinktas jų skaičius skelbti referendumui yra nepakankamas. Tačiau, spręsdama šį klausimą, VRK daugumą parašų „išbrokavo“ tik dėl techninių neatitikimų. Parlamentarai stebisi komisijos nuostata laikyti esminiu pažeidimu faktą, kai pasirašęs asmuo, tiksliai nurodęs visus savo duomenis, yra nenurodęs pasirašymo datos, nors visų piliečių parašai buvo renkami ir parašų lapai VRK buvo pateikti tiksliai įstatymo nustatytu laiku. Pabrėžtina, kad lape nenurodyta data jokiomis aplinkybėmis negali sukelti abejonių dėl pasirašiusiojo asmens tapatybės.

Techninius trūkumus VRK įvardijo kaip esminius  pažeidimus ir nustatė referendumo iniciatoriams 15 dienų terminą jiems pašalinti (nuo 2014 m. sausio 6 d. iki 21 d.).

Kreipimusi siekiama atkreipti VRK dėmesį į Konstitucijos 2-3 straipsnius, kurie skelbia, kad Lietuvos valstybę kuria Tauta; suverenitetas priklauso Tautai; niekas negali varžyti ar riboti Tautos suvereniteto; savintis visai Tautai priklausančių suverenių galių.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė