Pažintis su medžio drožėju ir Dievdirbiu Tomu Stambrausku (video) (0)

Tomas Stambrauskas | Alkas.lt nuotr.

Tomas Stambrauskas | Alkas.lt nuotr.

Vilkijos bendruomenės centre „Vilkijos atgimimas“ 2012-2014 m. yra vykdomas projektas skirtas bendruomeniškumo stiprinimui, jaunimo ir kitų bendruomenės narių supažindinimui su senaisiais amatais, senųjų krašto tradicijų stiprinimui.

Ta proga vykusioje medžio drožėjų kūrybinėje stovykloje užmezgame pažintį su medžio drožėju, Dievdirbiu Tomu Stambrausku.

Tautodailininką kalbiną tapytojas Virginijus Kašinskas.

***

Tomas Stambrauskas gyvena Vazgaikiemio kaime, Prienų rajone. Nuo 1987 m. dalyvauja parodose, 1998 m. priimtas į Lietuvos tautodailininkų sąjungos narius. Meninio medžio apdirbimo paslapčių mokėsi medžio drožėjų dirbtuvėse Prienuose, patirties sėmėsii medžio skulptorių stovyklose. Nuo 1998 m. yra Lietuvos tautodailininkų sąjungos narys. Dalyvauja parodose ir medžio skulptorių stovyklose Lietuvoje ir svetur (Čekijoje, Vengrijoje, Austrijoje, Lenkijoje, Norvegijoje). Drožia sakraline tematika. Kūrybos semiasi maldoje ir piligrimystėje po šventas vietas. Darbuose (kryžiuose, koplytstulpiuose, šventųjų skulptūrėlėse) laikosi senosios lietuvių liaudies tradicijos.

„T. Stambrauskas užima garbingą vietą tarp aktyviausiai kuriančių Prienų rajono menininkų. Jo rankomis iščiupinėtas, akimis išglostytas, kaltu pamyluotas medžio rąstas tampa sakraliu kūriniu – iš jo gimsta šventųjų atvaizdai, ženklai, filosofinės užuominos. Galėtum be atvangos stebėti Tomą, valandų valandas plušantį prie savo darbo. Šis vaizdas garbingai atskleidžia nesiblaškančio, savo kelią ir braižą suradusio menininko paveikslą. O štai užkalbintas Tomas mieliau šypsosi nei beria žodžius. Atsakinėja jis tik tiek, kiek reikia. Emocijas šis žmogus rodo tik tiek, kiek mandagiai priimtina“, – žurnale „Tautodailės metraštis“ apie T.Stambrauską rašo Zita Kuzminskienė.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė