Infraraudonieji spinduliai. Kas tai? (0)

Saulė | Solarsystem.nasa.gov nuotr.

Saulė | Solarsystem.nasa.gov nuotr.

Pastaraisiais metais visuomenės sveikatos specialistai gauna vis daugiau užklausų – kas tai yra infraraudonieji spinduliai (toliau – IR). Į šį ir kitus klausimus apie infraraudonuosius spindulius atsako Kauno visuomenės sveikatos centro Visuomenės sveikatos saugos skyriaus vyriausiasis specialistas Jonas Tartėnas.

Infraraudonieji spinduliai yra elektromagnetinės bangos kurių ilgis didesnis nei matomos šviesos, bet mažesnis nei radijo bangų. Pagal pavadinimą spinduliai yra žemiau raudono (lotyniškai infra, „žemiau“). Raudona spalva –  matomas šviesos ilgiausias bangos ilgis. Infraraudonasis diapazonas yra tarp 750 nm ir 1 mm.

Infraraudonųjų spindulių šildytuvai, saunos ir įvairios kitos techninės priemonės vis dažniau kelia natūralų susidomėjimą. Tačiau aišku tiek, kad populiarios informacijos infraraudonųjų spindulių paplitimo srityje nepakanka, nors jie ir pradėti praktiškai naudoti 5000–3000 m. prieš Kristų Kinijoje, vėliau paplito kitose šalyse.

Gydymas rankos prisilietimu yra iš dalies paremtas natūralaus infraraudonojo spinduliavimo gydomuoju poveikiu. Žmogaus kūnas per odą skleidžia 3–50 mikrometrų infraraudonuosius spindulius, kurių vidutinė galia -9 mikrometrai. Prisiliečiant, žmogaus rankų paviršius skleidžia energiją, kuri suteikia kai kuriems žmonėms tariamai „antgamtiškų“ galių.

Natūralioje gamtoje bene didžiausias infraraudonųjų spindulių šaltinis yra saulė – ilgosios infraraudonųjų spindulių bangos yra saulės spektro dalis, sudaranti 80 proc. saulės spinduliavimo. Šio spektro žmogus nemato, tačiau energija giliai (nuo 3 iki 7 cm.) įsiskverbia į žmogaus organizmą ir pageriną bendrąją sveikatos būklę.

Teigiama, kad IR spinduliai sukelia giluminį šilumos prasiskverbimą į organizmo audinius, jie iš šviesos energijos pavirsta šilumine energija. Šiluminis poveikis giliuose audinių sluoksniuose lemia tai, kad kraujagyslės kapiliaruose pradeda plėstis, kas skatina geresnę kraujo apytaką, o tokiu būdu sukurta šiluma padeda atsikratyti organizmo toksinų ir medžiagų apykaitos atliekų prakaitavimo būdu.

Pastaruosius 25 metus IR spindulių taikymo galimybes gydymo srityje itin intensyviai nagrinėja Japonijos, Kinijos mokslininkai. Skelbiamose informacijose teigiama, kad IR spinduliai gerina smegenų darbą, stiprina imunitetą, teigiamai veikia širdies ir kraujagyslių sistemų sutrikimus, inkstų ligas, nervų sistemos sutrikimus, virškinimo sistemos sutrikimus, odos ligas. IR spindulių saugią energiją gydymo praktikoje naudoja vis daugiau įvairių sričių specialistų.

IR spindulių šiluma yra „spinduliuojama“ šiluma. Spinduliuojama šiluma yra paprasčiausia energijos forma, kuri tiesiogiai apšildo objektus proceso, vadinamo konversija, pagalba, nesušildydama aplink juos esančio oro. Ši teigiama IR spindulių savybė pastebėta senai ir vis dažniau taikoma praktikoje bei buityje. Diegiami IR spindulių šildytuvai, saunos ir kitokie įrengimai. Technologija visai nekenksminga sveikatai ir aplinkai.

IR spindulių šildytuvai tvirtinami prie lubų ar sienų spinduliais šildo patalpos grindis, sienas , baldus, kas užtikrina vienodą patalpų temperatūrą visame patalpos aukštyje. Oro cirkuliacija, o tuo pačiu ir dulkių, bakterijų kylimas yra visiškai išjungiamas. Taip pat nedžiovinamas oras, kadangi jis necirkuliuoja per kaitinimo elementus (tenus ar spirales). Šiuolaikiniai IR spindulių šildytuvai derinyje su kitais šildymo prietaisais gali sutaupyti 30–50 proc. elektros energijos. Kas gali būti geriau kaip –komfortas, fizinė ir ekonominė nauda?

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė