Rašytojui V.Braziūnui paskirta B.Brazdžionio premija (0)

V.Braziūnas. A.Ylekytės nuotr.

V.Braziūnas. A.Ylekytės nuotr.

Bernardo Brazdžionio vardo literatūros premija šįmet atiteks rašytojui Vladui Braziūnui už eilėraščių knygą „Fontes amoris“. Premija bus iškilmingai įteikta poeto Bernardo Brazdžionio gimimo dieną – 2014 metų vasario 2-ąją.

Premijos dydis siekia 10 tūkst. Lt. Lietuvos rašytojų sąjungos nario, rašytojo Vlado Braziūno sukurtas naujas kūrinys „Fontes amoris“ (eilėraščiai) ir pateiktas originalus požiūris lietuvybės išsaugojimo tema buvo teigiamai įvertintas komisijos, sudarytos iš trijų Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus tarybos narių ir dviejų savivaldybės atstovų.

Eilėraščių knygoje „Fontes amoris“ ryški archaiška lietuvybės tema, meilė Tėvynei, kalbai, moteriai, lietuvybės ir kalbos puoselėjimas.

„Nugalėtojo knyga tikrai verta premijos. Žinoma, šiek tiek gaila, jog menininkai iš Kauno paraiškų teikime dalyvavo ganėtinai vangiai“, – sakė Kauno miesto tarybos narys Aušrys Kriščiūnas.

„Nugalėtojo  darbus ir kūrybą tikrai vertinu, tai nusipelnęs žmogus. Tačiau ateityje reikėtų labiau atsižvelgti į žmones, susijusius su Kaunu, kurie čia studijavo, mokėsi ar gyveno. Tai būtų žmonių, kurių šaknys susijusios su Kaunu, pagerbimas“, – teigė Kauno miesto tarybos narė Ona Rudgalvienė.

Iki šiol premija buvo skiriama Bernardo Brazdžionio lietuvybės, gimtosios kalbos, pilietiškumo tradicijas tęsiančiam Lietuvos autoriui už naują pastarųjų dvejų metų aukšto profesinio lygio grožinės literatūros ar literatūrologijos knygą. Nuo kitų metų premija bus teikiama išskirtinai Kauną garsinantiems kūrėjams.

Bernardo Brazdžionio literatūros premija Kauno miesto savivaldybės tarybos sprendimu praeitais metais skirta rašytojai Aldonai Ruseckaitei už knygą „Šešėlis JMM“ (Maironio gyvenimo meniniai biografiniai etiudai). 2011 metais premija atiteko rašytojui Petrui Palilioniui už knygą „Tautos šauklio aidai“.

Vladas Braziūnas (gimė 1952 m. vasario 17 d. Pasvalyje) – poetas, eseistas, vertėjas. Baigęs Pasvalio vidurinę mokyklą, Vilniaus universitete studijavo žurnalistiką ir lietuvių filologiją. Vėliau dirbo tame pačiame universitete, kultūrinių bei literatūrinių laikraščių, žurnalų redakcijose, ilgiausiai – „Literatūros ir meno“ savaitraštyje, buvo ir jo vyriausiasis redaktorius. Lietuvos rašytojų sąjungos, Lietuvių PEN centro, Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos narys.

Debiutavo 1983 metais eilėraščių rinkiniu „Slenka žaibas“, už kurį 1984 m. gavo Zigmo Gėlės premiją. Už knygą „Užkalinėti“ (1998) V.Braziūnui buvo įteikta Salomėjos Nėries premija. Poemos „Karilionas tūkstančiui ir vienai aušrai“ (2002) rankraštis laimėjo Lietuvos tūkstantmečio minėjimo direkcijos prie Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos surengtą literatūros kūrinių konkursą, skirtą Lietuvos valstybės 750 metų jubiliejui.

V.Braziūnas išvertė poezijos iš baltarusių, kroatų, latgalių, latvių, lenkų, prancūzų, rusų, serbų, ukrainiečių kalbų. Jo paties kūryba yra išversta į anglų, kroatų, latvių, rumunų, prancūzų, rusų, bulgarų, gruzinų ir kt. kalbas.

Nuo 1996 m. yra atsidėjęs vien literatūrinei kūrybai. Šiuo metu gyvena ir kuria Vilniuje.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė