Pristatyta V.Jocio kandidatūra į Etninės kultūros globos tarybos pirmininko pareigas (1)

Virginijus Jocys | Alkas.lt nuotr.

Virginijus Jocys | Alkas.lt nuotr.

Šiandien, gruodžio 23 dieną, Seimui plenariniame posėdyje pristatyta Virginijaus Jocio kandidatūra į Etninės kultūros globos tarybos pirmininko pareigas. Kaip patvirtino Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininko pavaduotojas Edvardas Žakaris, komitetas kartu su Etninės kultūros globos tarybos nariais vieningai sutarė teikti Seimui tvirtinti V. Jocio kandidatūrą.

Istorikas V. Jocys nuo 2001 m. dirba leidykloje „Versmė“ vyr. redaktoriumi sudarytoju. Kandidatas į tarybos vadovo pareigas taip pat yra dirbęs Lietuvos kultūros paveldo centre, Trakų istoriniame nacionaliniame parke, Paminklų restauravimo institute.

Kandidatui atsakius į Seimo narių klausimus, nutarta pradėti Seimo nutarimo „Dėl Etninės kultūros globos tarybos pirmininko skyrimo“ projekto svarstymo procedūrą Seimo statuto nustatyta tvarka.

Etninės kultūros globos taryba – Seimo ir Vyriausybės ekspertas ir patarėjas etninės kultūros valstybinės globos ir politikos klausimais. Pagal patvirtintus Etninės kultūros globos tarybos nuostatus tarybos pirmininką Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto teikimu iš Etninės kultūros globos tarybos narių 4 metams skiria ir atleidžia Seimas. Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas Etninės kultūros globos tarybos pirmininko kandidatūrą apsvarsto kartu su Etninės kultūros globos taryba.

Tarybos pirmininko pareigos nesuderinamos su jokiomis kitomis pareigomis valstybės institucijose bei įstaigose, taip pat su darbu verslo, komercijos bei kitose privačiose įstaigose ar įmonėse. Tarybos pirmininkas negali gauti jokio kito atlyginimo, išskyrus atlyginimą už mokslinę, pedagoginę bei kūrybinę veiklą. Tarybos pirmininkas organizuoja tarybos darbą, yra biudžeto asignavimų valdytojas, šaukia tarybos posėdžius ir jiems vadovauja, rūpinasi posėdžiams teikiamų nutarimų projektų rengimu, ne rečiau kaip kartą per metus atsiskaito Seimui už tarybos darbą ir kt.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė