Kalėdinė dovana V.Uspaskichui – Seimo Pirmininkė išbraukė jo neliečiamybės klausimą (0)

L.Graužinienė | alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

L.Graužinienė | alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Seimo pirmininkės, Darbo partijos narės Loretos Graužinienės iniciatyva iš paskutinio Seimo rudens posėdžio darbotvarkės išbrauktas Darbo partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho imuniteto atėmimo klausimas.

Aną savaitę Seimas patvirtino pirmadienio darbotvarkę su šiuo klausimu, L.Graužinienė savavališkai jį išėmė, nepateikusi jokių argumentų.

Opozicijos lyderis Andrius Kubilius siūlė jį vėl įtraukti į darbotvarkę, bet dauguma parlamentarų tam nepritarė. Už V.Uspaskicho imuniteto klausimo įtraukimą balsavo 48 Seimo nariai, prieš buvo 21, susilaikė 35.

Darbo partijos įkūrėją V. Uspaskichą prokurorai baudžiamojon atsakomybėn nori patraukti dėl nepagarbos teismui. Jis teisėjus yra viešai išvadinęs nusikaltėliais.

Opozicijos atstovai nutarė Seimo Etikos ir procedūrų komisijai skųsti Seimo Pirmininkę L.Graužinę, kuri, jų teigimu, šiurkščiai pažeidė Seimo statutą savavališkai iš darbotvarkės išimdama klausimą dėl Darbo partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho teisinės neliečiamybės.

„Taip, skųsime dėl asmeninės Seimo pirmininkės veiklos, kuria yra šiurkščiai pažeistas Seimo statutas“, – pirmadienį Seime žurnalistams sakė opozicijos lyderis Andrius Kubilius.

Jis priminė, kad ketvirtadienį Seimas patvirtino pirmadienio posėdžio darbotvarkę, į kurią V.Uspaskicho klausimas buvo įrašytas.

„Tačiau jau šios dienos posėdyje buvo išdalyta darbotvarkė, išbraukus komisijos dėl V. Uspaskicho imuniteto panaikinimo sudarymo klausimą. Ir išbraukė Seimo pirmininkė asmeniškai. Tai yra šiurkštus Seimo statuto pažeidimas. Patvirtintą darbotvarkę kuo nors papildyti ar ką nors iš jos išbraukti, gali tik Seimas, ir tai gali padaryti tik Seimo valdybos arba frakcijos, arba Vyriausybės siūlymu, bet ne asmeniniu pačios pirmininkės apsisprendimu“, – pabrėžė A. Kubilius.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė