Kas mūsų laukia po penkerių metų pagal IBM (0)

IBMIBM paskelbė kasmetinį inovacijų, kurios pakeis mūsų gyvenimą per artimiausius penkerius metus, sąrašą.

Analitikai įsitikinę, kad per penkerius metus kompiuteriai taps dar išmanesni, labiau pritaikyti naudoti visą mus supančią informaciją ir spręsti mums, žmonėms, sudėtingas problemas, pateikdami geriausius sprendimus pagrindžiančias įžvalgas.

1. Mokykla mokysis iš mūsų
Statistika rodo, kad 2 iš 3 suaugusiųjų pasaulyje nebaigė vidurinės mokyklos. Ateities mokykla suteiks mokytojams priemones, padėsiančias sužinoti viską apie mokinius ir sukurti individualias mokymo programas nuo darželio iki universiteto.

Tai bus daroma pasitelkiant testų rezultatus, pamokų lankomumą, moksleivio elgesį virtualioje mokymo platformoje. Išsami duomenų analizė nurodys, kur moksleivis gali susidurti su iššūkiais, ir pasiūlyti priemones padėti juos įveikti pagal individualų kiekvieno moksleivio mokymosi stilių.

2. Krautuvėlės įveiks elektronines parduotuves
Praėjusiais metais pardavimai internetu visame pasaulyje viršijo 1 trilijoną JAV dolerių ir toliau auga milžinišku greičiu. Šiuo metu virtualios parduotuvės gerokai pralenkė įprastas parduotuves gebėjimu analizuoti mūsų elgseną internete, ir pagal ją formuoti verslo strategijas, tačiau ateities inovacijos mažas parduotuvėles prikels naujam gyvenimui.

Per penkerius metus pardavėjai išmoks naudotis tuo, kad gerai pažįsta savo klientą. Mūsų mobiliųjų įrenginių duomenys bus kaupiami informaciniuose debesyse, tad prekybininkai žinos apie mūsų poreikius, mitybos, apsipirkimo, bendravimo įpročius. Pardavėjams bus lengviau numatyti, ko kiekvienam labiausiai reikia, o kognityvinės sistemos padės parduotuvų personalui tapti kiekvienos prekės ekspertais.

3. Gydytojai skirs vaistus pagal mūsų DNR
Laimėjimai genomų tyrime ir didelių duomenų srautų analize paremtos kognityvinės sistemos padės gydytojams tiksliai diagnozuoti vėžį, širdies ligas ir sukurti individualų gydymo planą milijonams ligonių pasaulyje.

IBM mokslininkai jau kelerius metus dirba su sveikatos priežiūros institucijomis ir tobulina sistemas, generuojančias įžvalgas, padedančias paspartinti genomų analizę ir tinkamiausio gydymo laiko nustatymą nuo savaičių, mėnesių iki dienų ar net minučių.

4. Skaitmeninis asmens sargybinis
Pastaraisiais metais itin padaugėjo skaitmeninės tapatybės pasisavinimo ir sukčiavimo atvejų. IBM prognozuoja, kad per penkerius metus kiekvienas iš mūsų turės nuosavą skaitmeninį asmens sargybinį, kuris kaups įvairius duomenis iš skirtingų šaltinių, juos analizuos, stebės dėsningumus ir žinos, kokie veiksmai vartotojui yra įprasti, o kokie kelia abejonių.

5. Miesto gyventojų problemos bus sprendžiamos daug paprasčiau
Prognozuojama, kad iki 2030 metų didmiesčių ir miestų gyventojai besivystančiose šalyse sudarys 80 procentų pasaulio gyventojų, o iki 2050 metų jau net septyni iš 10 žmonių gyvens miestuose.

IBM teigia, kad per penkerius metus išmaniuosius miestus valdantys kompiuteriai ir mobilieji įrenginiai išmoks suprasti žmonių poreikius, pomėgius, užsiėmimus ir judėjimą iš vienos vietos į kitą. Miestų gyventojai ir vadovai turės galimybę bendrauti ir perduoti informaciją apie tai, kur, kada ir kokių resursų reikia.

Jau dabar IBM mokslininkai Brazilijoje vysto priemones, padedančias vartotojams mobiliaisiais telefonais informuoti apie transporto problemas ar stengiantis pagelbėti žmonėms su negalia lengviau orientuotis miesto gatvėse. Prognozuojama, kad panašios priemonės taps pagrindiniu įrankiu miesto valdžiai identifikuojant problemas ir imantis veiksmų ten, kur jų labiausiai reikia.

Kategorijos: Mokslas, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė