Saugomose teritorijose vyko seminaras „Ugdanti gamta“ (0)

„Ugdanti gamta" | VSTT.lt nuotr.

„Ugdanti gamta” | VSTT.lt nuotr.

Kauno marių regioniniame parke gruodį vyko Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro ir Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie AM  organizuotas seminaras „Ugdanti gamta: edukacija šalies saugomose teritorijose, gerosios patirtys ir naujos galimybės“. Mokymuose dalyvavo Vilniaus, Kauno, Šiaulių apskrities biologijos, gamtos ir žmogaus, geografijos dalykų mokytojai ir jaunųjų aplinkos tyrėjų, jaunųjų miško bičiulių, gamtos tyrėjų būrelių vadovai.

Dalyviai paskaitų metu gilino žinias apie švietimo institucijų ir saugomų teritorijų bendradarbiavimo galimybes, sėmėsi naujų idėjų bei diskutavo su lektoriais ir į mokyklas išsivežė įvairios metodinės literatūros.

Seminare neformaliojo vaikų švietimo aktualijas ir kaitos kryptys pristatė Ugdymo plėtotės centro direktorius Giedrius Vaidelis. Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Viešųjų ryšių skyriaus vedėja Diana Rakauskaitė skaitė paskaitą apie veikiančias gamtos mokyklas saugomose teritorijose:  atskleidė  jų koncepciją, prielaidas, savitumą, išskirtinumą ir nurodė privalumus. Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus vedėjas Almantas Kulbis apibendrino šiuolaikinės gamtotyros, gamtojautos ugdymo tendencijas, pateikė naujus ir plačiau taikytinus pavyzdžius Lietuvoje bei vengtinas metodikas ir pamokų gamtoje didaktinius aspektus.

Seminaro metu buvo pristatyti 2014 m. skelbiamo nacionalinio konkurso „Pamoka gamtoje: svajokime drauge“ nuostatai, mokytojai skatinami kurti su mokiniais svajonių pamokas gamtoje saugomose teritorijose  ir savo idėjomis dalintis su konkurso organizatoriais.

Ramutė Milušauskienė, Nemuno kilpų regioninio parko direkcijos  vyr. specialistė, dalykiškai pristatė saugomų teritorijų edukacines galimybes mokytojams, mokiniams ir šeimai. Gražiais ir kūrybiškais bendradarbiavimo su Dubysos regioninio parko direkcija pavyzdžiais pasidalino Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos vyr. biologijos mokytoja Rasa Vaišvilienė. Praktinę seminaro dalį organizavo Kauno marių regioninio parko direkcijos komanda. Šio parko direktorė Nijolė Eidukaitienė pristatė lankytojų centro ekspoziciją „Nemuno virsmas mariomis“, kurios pagrindinė tema apjungia turtingą ir dramatišką iškeltų kaimų istoriją ir ryškiausius XX a. Lietuvos kraštovaizdžio pokyčius. Direkcijos vyr. specialistai: Evaldas Makrickas, žaismingai su gausiais iliustruotais pavyzdžiais seminaro dalyviams papasakojo apie direkcijos vykdomą edukacinių programų įvairovę, o Giedrius Vaivilavičius surengė edukacinį užsiėmimą „Vitaminų paieška po sniegu“.

Mokytojai lankėsi įvairiose Kauno marių regioninio parko vietovėse bei Dubravos arboretume, pažino augalus, kurių įvairios dalys (spygliai, vienmečiai ūgliai, lapai bei vaisiai) yra geriausias ir natūraliausias vitaminų šaltinis žiemos metu. Dalyviai sužinojo, kaip reikia teisingai vartoti augalų dalis bei išmoko išsivirti askorbo rūgštimi gausios  pušų ir eglių spyglių arbatos.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė