Referendumo „Tautos valia“ rengėjai VRK apskundė teismui (34)

Vaigauskas teisme | Alkas.lt nuotr.

Vaigauskas teisme | Alkas.lt nuotr.

Gruodžio 19 d. Referendumo „Tautos valia“ iniciatyvinės grupės nariai Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui (LVAT) pateikė skundą dėl dalies 2013 m. gruodžio 14 d. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimo dėl referendumo parašų.

Šiuo skundu prašoma dalį surinktų parašų pripažinti tinkamais taip pat tam tikrą dalį įrašų pripažinti turint neesminius trūkumus, kuriuos referendumo iniciatoriai galėtų šalinti kartu su VRK pripažintais neesminiais trūkumais nuo 2014 m. sausio 6 d. iki sausio 21 d.

Kaip žinia gruodžio 14 d. posėdžiavusi VRK nusprendė, jog iniciatyvinės grupės surinktas parašų skaičius yra nepakankamas tam, kad būtų galima skelbti referendumą. Nepriekaištingais buvo pripažinta tik 292 200 parašų ir į VRK pristatytų beveik 321 000. Taigi, po komisijos „darbo“ iki reikiamo skaičiaus ėmė trūkti 7 800 parašų.

VRK neatsižvelgė į iniciatyvinės grupės narių prašymus įskaityti parašus bent tų Lietuvos piliečių, kurie pasirašydami referendumo lape nenurodė tiktai pasirašymo datos. Tokių rasta apie 1 500. Komisija buvo nepermaldaujama ir ne tik, kad nesutiko tokių parašų įskaityti, tačiau pasielgė dar radikaliau – pripažino, kad datos nenurodymas yra esminis  pažeidimas.

Galiausiai VRK nusprendė, kad 10481 įrašo netikslumai yra laikytini neesminiais ir nutarė referendumo iniciatoriams leisti patikslinti šiuos netikslumus per 15 dienų nuo 2014 m. sausio 6 d. iki 21 d.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

34 komentarai

 1. Tomas:

  Labai teisingai pasielgė iniciatyvinė grupė,Ačiū.

 2. Vilmantas Rutkauskas:

  Lai teismas nuteisia tuos VRK “darbuotojus” už tokius darbelius – porai metelių viešųjų darbų.

 3. Nojus:

  VRK nariai žino visų pasirašiusiųjų NAMŲ ADRESUS.O ar žinome mes jų namų adresus?Pasidalinkime informacija.

 4. Gerai:

  Labai gerai . Matosi referendumo grupė turi veiksmų planą ir veikia. Panašu Vaigauskui ir Ko viskas gali baigtis liūdnai .

 5. Audronė:

  Teisingai.Kitokio bendravimo jie nesupras.

 6. Nepolitikas:

  Pritariu – čia tikras žingsnis. Tuo pačiu reikia prašyti ištirti ar referendumo įstatymas, tai dalyje, kur kylą papildomi reikalavimai dėl piliečių dokumentu, registracijos ir t.t. neprieštarauja LR Konstitucijai. Jog pagal Konstituciją piliečių teises negali būti apriboti kitaip, kaip tik įstatymu. O ne VRK sprendimais. Jeigu gerai pasiruošti tai galima net įstatymą pripažinti negaliojančiu. Tik reikia nepamiršti visi prašymai turi būti patikti pradžioje ir argumentuotai.

  • S:

   Būtų užtekę VRK sprendimo, taigi jie patys žadėjo šituos įskaityt. Šiaip tai visiškai aišku, kodėl VRK neįskaitė parašų, kurie tinkami. Jei būtų įskaitę gyvenamą vietą ir dėl datos ~5400 + ~1300 = 6700 su trupučiu, tai pakeistų rezultatą iš esmės. Būtų 292,2+6,7= 298,9 tūkst. Ir tada VRK privalėtų duot tas pačias 15 dienų ne tikslinimui, o NAUJŲ parašų surinkimui. Mes nepersistengdami surinktume 10-20 tūkst. per tą laiką ir klausimas būtų galutinai išspręstas. Todėl VRK ir apsimelavo, sukčiavo, tai yra užfiksuota ir paduota teismui. Koks tas teismas bebūtų, dabar vyrų lauks nemalonumai. Pažiūrėsim. 🙂

 7. medus:

  Mielieji iniciatyvinės grupės nariai,

  šaunuoliai už tai kas padaryta – ačiū.
  Tačiau neužliūliuokime savęs vienu kokiu veiksmu – nė akimirkai nepamirškime, jog reikalą turime su ciniška niekuo nesiskaitančia mašina, kuri pervažiuos per visus jos kelyje. Naivumą ir patiklumą apie geras dėdules – į šalį, būkit geri. Patiklumą pasaugokime savo artimiesiems, o dabar pamirškime jį turintys. Nesužlugdykime referendumo vien dėl to, kad tikime, kad jį mums koks geras dėdulė ims ir duos. Neduos, reikės išsikovoti.

 8. Vytautas Venckevičius:

  Jeigu mums nebus galimybės gauti „netinkamai” pasirašiusiųjų adresu, tad kaip galėsime juos surasti. Pvz., aš tik žinau, kokius daugiaaukščius namus aplankiau rinkdamas tuos parašus. Kaip „Kremliaus agentas”.

 9. G.P.:

  Gera žinia, kad VRK sprendimas apskūstas. Bloga žinia ta, jog žinant mūsų teismų “nepriklausomumą”, tikėtis rezultato sudėtinga. Bijau, kad neapseisim be manifestacijų.

  • Gerai:

   O čia nėra ko bijoti . Akivaizdu, kad dar teks rinktis į didesnę akciją. Iš esmės jau dabar reikia ją pradėti ruošti. Tikiuosi sutarimas tarp skirtingų referendumo iniciatyvoje dalyvavusių grupių bus , nes vien tautininkų rengiamas mitingas daug ką atbaido.

 10. Nojus:

  Nu,graži nuotraukikė.
  Stovi kaip mokinukai prie durų,tarsi katinai “prishikę” miltus…

 11. Brangieji,:

  galite sau skųsti neskundę – ES integacijos proceso vis tiek nesustabdysit!

 12. trolis:

  Ar tikra yra žinia, kad didysis tautininkų draugas ir rėmėjas Ulevičius jau galutinai prapylė bylą dėl Gabšio trolinimo ir dabar renka pinigus baudai susimokėti ?

 13. Kažin:

  Geriau neerzintumėte, čia su tomis integracijomis į ES kai kurių smetoniškų vasalų, tylomis šliejančių Lietuvą prie Lenkijos…

 14. Renata:

  Labai geras žingsnis. Kas žino, gal ir mano parašas – brokuotas..

 15. Toje grupėje kur trūksta dokumento Nr yra tokių pasirašiusių,kurie norėjo pasirašyti ir žino,kad tokia konstitucine galimybe turi teisę pasinaudoti,bet dėl Lietuvoje esančio duomenų nesaugumo,kuriais dažnai pasinaudoja sukčiai nesutiko rašyti dokumento Nr ,motyvuodami tuo,kad vietoje asmens kodo ,dažnai rašoma vardas,pavardė,gimimo data ir to pakanka, papildomas dokumento Nr-perteklinis.
  Tokį nr gali patikslinti tik VRK turėdama priėjimą prie duomenų bazės.Lapų gale dėl šįų asmenų surašytos pastabos.Dabar tegul VRK paaiškina kaip tuos žmones,versti,maldauti įrašyti nr-tai yra nelogiška,neetiška ir ar VRK suvokdama,ar sąmoningai neparodė geranoriškumo ir vietoje to,kad pripažinti trūkumus dėl pasirašymo datos,kurios nesudėtinga patikslinti-pripažino esminiu trūkumu,tai ką neetiška daryt ir gali etiškai tik VRK, tą klausimą paliko išspręsti parašų rinkėjams,pripažindami-neesminiais taisytinais trūkumais?Taip VRK parodė geranoriškumo,loginio mąstymo, piliečių konstitucinių teisių ir piliečių teisių į duomenų apsaugą suvokimo galimą stoką.

 16. Algimantas:

  Jei yra asmens kodas, pavardė, miestas – tai ko tie šuleriai ant sauso asfalto sliekų ieško? Tokį nurodymą gavo? Telefonu? Ar čia taip vyksta per visus rinkimus? Tai kam mes balsuojame? Kompiuteriai ,, užlūžta”. Išaiškint ir už valstybės išdavimą kažkokioms antivalsybinėms grupuotėm teist visą komisiją, su įkalinimu ne mažiau 15-likai metų.

 17. Egidijus:

  Visų pirma norėčiau priminti jog tie 1500 parašų kuriuose buvo nenurodyta data pripažinti “netinkamais” paskutine sekunde ir tik mūsų parašams. Per visus nepriklausomybės metus to iki šiol nebuvo padaryta su jokiais kitais parašais referendumams.

  Taip pat patys VRK nariai sakė jog jei kas nepatinka – tai lai kreipiasi į teismą. Todėl tikėtis jog sistema “užstrigs” ir teismas nuspręs teisingai yra… naivu. Bet būtina tai padaryti bent jau vien dėl to jog pamatytumėm visą valdžios “gražumą”. Taip pat, kad bent jau iš savo pusės jaustumėmės viską padare šioj srity.

  Bendrai paėmus yra gaila jog mūsų “valdantieji” nesuvokia jog kai kyla banga nereikia stoti skersai jos. To nesuprato Ukrainoje ir prisivirė košės (kur paprastas referendumas būtu išsprendęs situacija ir nebūtu tokių neramumų). Manyčiau jog jie užgniauždami referendumą tikisi jog žmonės nusivils ir nuleide rankas susitaikys. O to sprendžiant iš girdimų reakcijų nebus, nes dabar be tų priežasčių dėl kurių jie rinko parašus ar pasirašė, kilo ir teisėto pykčio jausmas tiems, kas atima galimybę žmonėms patiems spręsti ir dar tyčiojasi bei įžeidinėja.

  Įdomus pastebėjimas – žmonės dėl šitos neteisybės tapo aktyvesni ir tie kas anksčiau tik pasirašė jau norėtų parašus rinkti, klausia ar nesiruošiam organizuoti kito rinkimo per naują (vietoj tąsymosi po teismus ir bandymo “ištaisyti klaidas”).

  Jei vyktų naujas parašų rinkimas, žinant VRK “darbo” metodus, siūlyčiau dar nuleisti būtinų parašų kiekio kartelę referendumams skelbti ir susieti su tt rinkėjų procentu pvz būtina surinkti 2% parašų (nuo visų rinkėjų) jei norima referendumu keisti Konstitucija ir 1% jei siūloma spręsti bet koki kitą klausimą.

 18. Atgalinis pranešimas: Z. Vaišvila. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas išnagrinėjo Referendumo iniciatyvinės grupės narių skundą (video) | Alkas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė