Referendumo „Tautos valia“ rengėjai VRK apskundė teismui (34)

Vaigauskas teisme | Alkas.lt nuotr.

Vaigauskas teisme | Alkas.lt nuotr.

Gruodžio 19 d. Referendumo „Tautos valia“ iniciatyvinės grupės nariai Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui (LVAT) pateikė skundą dėl dalies 2013 m. gruodžio 14 d. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimo dėl referendumo parašų.

Šiuo skundu prašoma dalį surinktų parašų pripažinti tinkamais taip pat tam tikrą dalį įrašų pripažinti turint neesminius trūkumus, kuriuos referendumo iniciatoriai galėtų šalinti kartu su VRK pripažintais neesminiais trūkumais nuo 2014 m. sausio 6 d. iki sausio 21 d.

Kaip žinia gruodžio 14 d. posėdžiavusi VRK nusprendė, jog iniciatyvinės grupės surinktas parašų skaičius yra nepakankamas tam, kad būtų galima skelbti referendumą. Nepriekaištingais buvo pripažinta tik 292 200 parašų ir į VRK pristatytų beveik 321 000. Taigi, po komisijos „darbo“ iki reikiamo skaičiaus ėmė trūkti 7 800 parašų.

VRK neatsižvelgė į iniciatyvinės grupės narių prašymus įskaityti parašus bent tų Lietuvos piliečių, kurie pasirašydami referendumo lape nenurodė tiktai pasirašymo datos. Tokių rasta apie 1 500. Komisija buvo nepermaldaujama ir ne tik, kad nesutiko tokių parašų įskaityti, tačiau pasielgė dar radikaliau – pripažino, kad datos nenurodymas yra esminis  pažeidimas.

Galiausiai VRK nusprendė, kad 10481 įrašo netikslumai yra laikytini neesminiais ir nutarė referendumo iniciatoriams leisti patikslinti šiuos netikslumus per 15 dienų nuo 2014 m. sausio 6 d. iki 21 d.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė