Kretingiškiai Tolminkiemyje pagerbė Kristijono Donelaičio asmenybę (1)

Uždegamos 300 žvakučių

Uždegamos 300 žvakučių

Gruodžio viduryje grupė Kretingos Simono Daukanto pagrindinės mokyklos mokytojų ir mokinių, meno mokyklos mokytojų ir švietimo darbuotojų pabuvojo lietuvių literatūros klasiko Kristijono Donelaičio veiklos ir kūrybos erdvėje Tolminkiemyje. Čia kretingiškiai pristatė projektą, skirtą Kristijono Donelaičio 300 – osioms gimimo metinėms paminėti, kurio esmė – atnešti žodžio Ąžuolui – K.Donelaičiui  žinią, kad Jo žodis nepamirštas. Kad skambėdamas iš jaunų lūpų, jis įgauna naują XXI amžiaus žmogaus minties ir išgyvenimų prasmę.

Tą dieną autentiškoje erdvėje skambėjo ne tik poemos ,,Metai” ištraukos vokiečių, prancūzų, anglų ir  rusų kalbomis, bet ir žemaičių tarme. Buvo deklamuojami Kretingos krašto poetų – Marijos Meilės Kudarauskaitės, Bronės Liniauskienės, Giedriaus Vaicekausko eilėraščių posmai apie Donelaitį.

Maža Tolminkiemio bažnytėlės erdvė nušvito nuo uždegtų 300 žvakių, kurios simbolizavo kiekvienus Kūrėjo metus. Kanklių ir birbynės garsai, dainos ir šokis „Kretingiškių galiops“ buvo tarsi Lietuvos dalelė, atnešta į šį rūsčiai vienišą žemės kampelį. Mes tarsi bylojome apie savo esatį, apie savo šakinis, apie tai, jog didžiuojamės būdami Donelaičio vaikai.

Projekto dalyviai Tolminkiemyje

Projekto dalyviai Tolminkiemyje

Už patirtus tikrus išgyvenimus, pabuvimą autentiškoje erdvėje, už tai, kad mums buvo leista prisiliesti prie to, kas atrodo taip artima, bet iš tikrųjų taip skaudžiai tolima ir sunkiai pasiekiama (geografine prasme) esame dėkingi Lietuvos generaliniam konsului Kaliningrade Vaclavui Stankevičiui ir kultūros atašė Romanui Senapėdžiui. Jų padrąsinimas ir nuo pečių nuimta formalumų, organizuojant šio projekto įgyvendinimą, našta suteikia viltį, kad saitai su Donelaičio žeme niekada nenutrūks.

Kategorijos: Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos, Skaitiniai, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė