Į kosmosą kilsime tik kitąmet – atidėtas raketos skrydis (0)

„Suomi NPP“ palydovo Žemės nuotr.

„Suomi NPP“ palydovo Žemės nuotr.

Likus vos vienai dienai iki erdvėlaivio „Cygnus“ paleidimo, NASA vadovybė nusprendė atidėti skrydį į Tarptautinę kosminę stotį (TKS). Pirmosios Lietuvos kosminės misijos startas nukeltas į sausio vidurį. Tokį sprendimą NASA priėmė paaiškėjus, kad gruodžio 11 d. sugedusios stoties aušinimo sistemos remontui prireiks bent trijų astronautų išėjimų į atvirą kosmosą. Erdvėlaivio „Cygnus“ priėmimas į TKS neįmanomas, kol aušinimo sistema neveikia.

„Gaila, kad Kalėdų nesutiksime kosmose, tačiau faktiškai tai nieko nekeičia – mūsų darbas jau atliktas, palydovai jau yra erdvėlaivyje. Belieka laukti starto kitų metų sausį,“ – sakė JAV viešintis Lietuvos kosmoso asociacijos vadovas Vidmantas Tomkus.

Erdvėlaivis „Cygnus“ ankstyvą gruodžio 20 d. rytą į TKS turėjo nugabenti pirmuosius lietuviškus palydovus „LitSat-1“ ir „LituanicaSat-1“. Nuo antradienio pietų raketa su erdvėlaiviu jau buvo instaliuota paleidimo aikštelėje ir pilnai paruošta skrydžiui.

Kartu su lietuviškais palydovais „Cygnus“ į TKS nugabens dar dar 29 mažuosius palydovus – tai yra didžiausias iki šiol mažųjų palydovų krovinys.

Kategorijos: Astronomija ir kosmonautika, Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė