Tėvai turėtų spręsti, kokius filmus gali žiūrėti jų vaikai, o ne valdžia (3)

Burr Steers filmo „Vėl septyniolika“ plakato dalis

Burr Steers filmo „Vėl septyniolika“ plakato dalis

Seime įregistruotas siūlymas keisti Lietuvoje galiojančią kino filmų indeksavimo tvarką, įtvirtinant galimybę patiems tėvams spręsti, kokius filmus gali žiūrėti jų vaikai iki 16 metų.

Atsižvelgiant į Seime užregistruotas Kino įstatymo pataisas, keičiamos „N-7“, „N-13“ ir „N-16“ filmų indeksavimo formuluotės. Pagal naują tvarką, jaunesnius nei atitinkamai 7, 13 ar 16 metų žiūrovus į seansus galėtų palydėti jų tėvai ar kiti suaugę asmenys. Tokiu būdu atsisakoma vienpusio draudimo žiūrėti filmus jaunesniems nei nurodyta.

„Įsakmūs draudimai dar niekam naudos nedavė – įstatymai turėtų kuo mažiau kištis į šeimų gyvenimą ir netrukdyti tėvams kartu su savo vaikais leisti laisvalaikio. Todėl prasminga suteikti patiems tėvams teisę spręsti, kokius filmus gali žiūrėti jų atžalos. Juolab kad yra ne vienas atvejis, kai vienas vaikams skirtas filmas žymimas „N-7“, o kitas kažkodėl – jau „N-13“. Priėmę pataisas išvengtume ir spekuliacijų“, – sakė siūlymą pateikęs R. Šimašius.

Seimo nario teigimu, šiuo metu saugodami vaikus nuo neigiamos informacijos akivaizdžiai persistengiame. „Nėra normalu, kai vaikams skirtas kinas yra pažymėtas „N-13“. Dėl to pasižiūrėti filmą norinčios šeimos atsisiunčia ir nelegalias kopijas. Net jei kažkam atrodo, kad kino juostoje yra scenų, dėl kurių tinkamumo jaunesniems vaikams reikia suabejoti, galutinis sprendimas turi būti tėvų, o ne valdžios. Filmų indeksavimas turėtų išlikti kaip rekomendacija“, – sakė R. Šimašius.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė