Vilniaus senamiesčio tarpuvartės – neatskiriama miesto vaizdo dalis (0)

Tarpuvartės | Kultūros paveldo departamento nuotr.

Tarpuvartės | Kultūros paveldo departamento nuotr.

Vilnius gali didžiuotis valstybės sostinės titulu, daugybe kultūros paveldo objektų, į pasaulio paveldo objektų sąrašą įtrauktu senamiesčiu, todėl šis vis labiau tarp turistų populiarėjantis miestas vertinamas ir prižiūrimas itin atidžiai. Unikalų miesto planą sudarantys kiemeliai ir tarpuvartės – svarbi miesto vaizdo dalis. Siekdamas visapusiškai atskleisti miesto grožį, Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos (toliau – Departamentas) inicijuoja Vilniaus senamiesčio kiemeliuose ir tarpuvartėse esančių elektros, ryšių ir kt. tinklų spintų (toliau – spintų) bei išorėje esančių kabelių tvarkymą.

Pirmieji į šią iniciatyvą atsišaukė AB „Teo LT“ atstovai.

Gruodžio 12 d. „Teo LT“ Tinklo eksploatavimo departamento Vilniaus tinklo eksploatavimo centro vadovas Julius Berškys susitiko su Departamento direktorės pavaduotoju Algimantu Degučiu ir Departamento Vilniaus teritorinio padalinio vedėju Vitu Karčiausku ir aptarė „Teo LT“ administruojamų spintų situaciją.

Susitikimo metu nutarta skirti Departamento, Departamento Vilniaus teritorinio padalinio ir „Teo LT“ specialistus, kurie Vilniaus senamiesčio gatvėse ar kvartaluose identifikuotų problemiškas šiai akcinei bendrovei priklausančias spintas bei pastatų fasadų išorę darkančius kabelius. Išanalizavus situaciją planuojama susidėlioti planą, ką reikėtų tvarkyti ar keisti: atsižvelgiant į galimas skirti lėšas ir skirtingus sprendimo būdus, tvarkymą paskirstyti keliems ateinantiems metams.

„Teikti kiemuose ir tarpuvartėse esančių elektros, ryšių ir kt. tinklų spintų ir kabelių tvarkymą nutarėme sulaukę miesto gyventojų ir svečių pastebėjimų. Be to, ir mūsų specialistai pastebi, kad kai kur šalia naujai įrengtų spintų paliktos nebenaudojamos senos, arba naudojamos yra itin neestetiškos būklės. Nenorime, kad šaukštas deguto gadintų statinę medaus. Pozityviai nuteikia tai, kad „Teo LT“ atsiliepė į mūsų kvietimą bendradarbiauti šiuo klausimu. Suprantama, pirmieji žingsniai bus maži, žvalgomieji. Vėliau atsižvelgdami į situaciją kreipsimės ir į kitus spintų savininkus, galbūt plėsime teritoriją, kurioje darbo pabaigoje visos spintos turėtų atrodyti tvarkingai ir estetiškai“ – teigia A. Degutis.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė