Prieš VRK sprendimus protestavę referendumo rengėjai kvietė apginkti „Žemę ir Tautos Valią“ (nuotraukos, video) (79)

Mitingas prie Seimo prieš VRK veiksmus | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Mitingas prie Seimo prieš VRK veiksmus | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Gruodžio 15 d. Nepriklausomybės aikštėje, Vilniuje, Tautininkų sąjunga ir Referendumo dėl Lietuvos žemės ir valstybės susigrąžinimo iniciatyvinė grupė surengė mitingą – „Apginkime Žemę ir Tautos Valią“. Mitinge vieningai buvo pasisakyta prieš Valstybinės rinkimų komisijos (VRK) bandymą nepripažinti piliečių surinktų 320 000 parašų.

„VRK komisijos pirmininkas Z.Vaigauskas, visada dėl „neesminių pažeidimų“ praleidžiantis į Seimą sisteminių partijų atstovus, atsisako pripažinti 16 000 „neesminių trūkumų“ turinčių parašų ir siunčia parašų rinkėjus į Lietuvą ieškoti pasirašiusiųjų, kurie gyvena ne tuo adresu, kuriuo yra priregistruoti bei grasina anuliuoti 320 000 Lietuvos piliečių valią, kurios vykdymą jis turi užtikrinti. Šį kartą neleiskime Z.Vaigauskui tyčiotis iš Lietuvos žmonių!“, – sakė, vienas iš šio mitingo rengėju, Tautininkų sąjungos pirmininkas Julius Panka.

Kaip žinia, nepaisant Lietuvos žiniasklaidos blokados, šmeižto kompanijos prieš parašų rinkėjus pirmą kartą Lietuvos istorijoje buvo surinkti apie 320 tūkstančių Lietuvos piliečių parašų, reikalaujančių, kad būtų surengtas referendumas dėl žemės nepardavimo užsieniečiams, referendumui reikiamų surengti parašų skaičiaus būtų sumažintas nuo 300 000 iki 100 000 ir Valstybinės ir bendruomeninės reikšmės gamtos išteklių išgavimo ir naudojimo klausimai būtų sprendžiami tik referendumu.

Mitingo dalyviai priėmė kreipimąsi į Lietuvos Respublikos Seimą dėl referendumo paskelbimo skubos tvarka. Skelbiame šį kreipimąsi:

Lietuvos Respublikos iniciatyvinės grupės referendumui paskelbti ir 2013-12-15 d. mitingo „Apginkime Žemę ir Tautos valią!“ kreipimasis į Lietuvos Respublikos Seimą

Atkurkime Tautos ir valdžios pasitikėjimą!

Vyriausioji rinkimų komisija 2013 m. rugpjūčio 22 d. sprendimu Nr.Sp-120 įregistravo iniciatyvinę grupę privalomajam referendumui dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9 str., 47 str. ir 147 str. pakeitimų. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisijai įteikta apie 321000 Lietuvos piliečių, pritariančių šiai iniciatyvai, parašų. Gruodžio 14 d. Vyriausioji rinkimų komisija jau patvirtino, kad net 292200 parašų atitinka įstatymo reikalavimus, dėl dalies kitų iniciatyvinei grupei suteikė teisę šalinti neesminius jų trūkumus. Tokiu būdu patvirtinta, kad apie 12% balso teisę turinčių mūsų piliečių mano, jog šis privalomas referendumas svarbus ir rūpi mūsų Lietuvai. 12% Lietuvos piliečių nuomonę gerbti būtina.

Ši piliečių iniciatyva pavyko, nors iniciatyvinei grupei nebuvo suteikta įstatymo nustatyta galimybė pasisakyti dėl jos Lietuvos televizijoje – svarbiausiame mūsų valstybės informacijos sklaidos šaltinyje. Vakar LRT „Panoramos“ laidoje neatsakingai paskelbta melaginga informacija, kad 16000 parašų tariamai buvo suklastota. Sąjūdžio metais tokiam melui garsiai ir išdidžiai sakydavome: „Gėda!“

Iniciatyvinės grupės nariai, visi savanoriškai parašus rinkusieji ir iniciatyvą savo parašais parėmusieji šią naštą ant savo pečių užsidėjo vedini ne grupių tikslų, o bendro supratimo, kad Žemė yra valstybės ir Tautos pagrindas, kad mūsų Konstitucijos 4 str. nustato, jog aukščiausią suverenią galią Tauta vykdo tiesiogiai ar per demokratiškai išrinktus savo atstovus. Praėję šį erškėčių kelią ir jausdami atsakomybę dėl mūsų žmonių ir valstybės, kreipiamės į Tautos atstovybę Lietuvos Respublikos Seimą – eikime šiuo keliu drauge, atmeskime priešpriešą! Tik drauge sugebėsime pasiekti bendrų ir valstybei gyvybiškai svarbių tikslų šiuo atsakingu mūsų Tautai ir svarbiu jos išlikimui metu. Padėkime vieni kitiems, supraskime vieni kitus, tarkimės ir diskutuokime, spręskime tai drauge!

Šv. Kalėdų išvakarėse susitaikykime ir atleiskime vieni kitiems, ženkime ir Lietuvą ginkime drauge. Dovanokime vieni kitiems didžiausią Kalėdinę dovaną – atkurkime Tautos ir jos rinktos atstovaujamosios valdžios tarpusavio pasitikėjimą. Todėl kviečiame Lietuvos Respublikos Seimą skubos tvarka priimti nutarimą paskelbti privalomąjį referendumą dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9 str., 47 str. ir 147 str. pakeitimų. Tam jau teisėtai pritarė net 292200 Lietuvos piliečių! Pritarkite tam ir Jūs, 141 Lietuvos Seimo narys! Tai būtų tikras ir didžiulis, nuoširdus mūsų visų bendras žingsnis ir Didžioji dovana mūsų Tautai, patyrusiai daugel vargų. Ne medžiokime ir ne gėdinkime vieni kitus, o atsikvėpkime per Šv. Kalėdas. Paskirkime šią mūsų šventę apmąstymams ir susikaupimui prieš didelius ir atsakingus darbus. Tebūnie tai graži ir prasminga šių metų pabaiga.

Seimas parodė iniciatyvą keisti Konstitucijos 147 str. referendumo paskelbimo parašų skaičiui sumažinti. Tai taip pat svarbus žingsnis į Tautos ir valdžios vienybę, tarpusavio pasitikėjimo atkūrimą.

Nebevarginkime vieni kitų nepasitikėjimu ir ignoravimu, kuris lydėjo Lietuvą šio referendumo kelyje. Tesprendžia šį klausimą Tauta. Ji yra šios Žemės ir valstybės suverenas, kurio teisių varžyti neturi niekas. Neignoruokime 12 procentų Tautos nuomonės. Sukurkime šį tikrai istorinį įvykį drauge!

httpv://youtu.be/3IvvVbmUowY

Mitingo „Apginkime Žemę ir Tautos Valią“ akimirkos (Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.):

Mitingo „Apginkime Žemę ir Tautos Valią“ akimirkos (S.Gorodeckio nuotr.):

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė