Dailės akademijos studentai Dainų šventei kuria tautinius suvenyrus (4)

papuosalasDailės akademijos studentai kuria tautinius suvenyrus, kuriuos bus galima įsigyti kitąmet vyksiančios Dainų šventės renginių metu. Tai šventės organizatorių ir Dailės akademijos dizaino katedros studentų bendras projektas.

2014 m. birželio 28 – liepos 6 d. vyksianti Dainų šventė „Čia – mano namai“ džiugins ne tik kanklių, pučiamųjų instrumentų orkestrų koncertais, Ansamblių vakaro, Šokių, Folkloro, Teatro, Dainų dienų programomis, dalyvių eitynėmis, bet ir šiuolaikiniais tautiniais suvenyrais.

Šventės organizatorius Lietuvos liaudies kultūros centras bendradarbiauja su Vilniaus dailės akademijos Dizaino katedra ir drauge ieško būdų tautinėms tradicijoms atgaivinti. Renginio koncepcija – „Čia – mano namai“ – atkreipia dėmesį į savo ištakų pažinimo svarbą, žemės, kurioje nuo seno gyveno protėviai, suvokimą bei tradicijų aktualumą, svarbų savo tapatybei išlaikyti. Liaudies kultūra – tai ne tik dainos ir šokiai, bet ir amatai, kasdienio gyvenimo įpročiai, papročiai, prietarai, sukaupta protėvių išmintis.

Aktyviai rengiantis Dainų šventei vyksta tautinių suvenyrų kūrybinės dirbtuvės. Edukacinių užsiėmimų metu studentus konsultuoja Lietuvos liaudies kultūros centro specialistai, supažindinantys jaunuosius dizainerius su lietuvių liaudies pasaulėžiūra, papročiais, tautinių kostiumų specifika, lietuvio namais, kulinariniu paveldu, dainomis bei taikomaisiais amatais.

„Manome, kad tautiniai suvenyrai nepelnytai pamiršti profesionalių dizainerių ir jiems reikėtų skirti daugiau dėmesio. Bendradarbiavimas su Lietuvos liaudies kultūros centru labai naudingas keliais aspektais: pirma – tai realus lietuviškų suvenyrų projektavimas ir kartu skatinimas artimiau susipažinti su tautine kultūra bei istorija, antra – tai studentų skatinimas artimiau pažinti tautinį palikimą, verslus, kultūrą ir išreikšti šiuolaikinį požiūrį į lietuvišką suvenyrą. Šiuolaikinis studentas aktyvus ir nebijantis iššūkių, todėl pajėgus sukurti įdomių ir funkcionalių  šiuolaikinių suvenyrų“, – sakė kūrybinėse dirbtuvėse dalyvaujantis profesorius Arkadijus Varanka.

Šimtametę tradiciją skaičiuojanti Lietuvos dainų šventė – unikalus renginys, suburiantis dešimtis tūkstančių dainininkų, muzikantų, šokėjų ir svečių iš Lietuvos bei viso pasaulio. Lietuvos, kaip ir Latvijos bei Estijos, dainų švenčių tradicija įtraukta į UNESCO Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė